MoD's Aleph 3

MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Čet pro 08, 2016 11:24 pm

Moj uvjetno rečeno, polemljene pločice sam kupio od sinisapa. Sada kada imam onako fine zvučnike, red je da se napravi i fino pojačalo, znači, dosta kiseljenja u ladici. Black friday je bio pravi dan za nabavu kućišta, Kolarek je premotao jedan torodoid izvađen iz zubarske stolice. Sad je došlo do: čitava mudrost je sastaviti ga :mrgreen: s obzirom da ima dosta mjesta za nešto zahebat... nadam se da ću uspjeti. Čućemo. :lol:

DSCN4436.JPG


Za početak treba osmisliti kako posložiti napajanje...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la yoke » Pet pro 09, 2016 10:23 am

ako ti treba kakav savjet
slobodno se javi
zajedno smo jaci
cemo aluminij da talimo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Pet pro 09, 2016 12:35 pm

yoke napisao:ako ti treba kakav savjet
slobodno se javi
zajedno smo jaci


Koji savjet! :lol: :lol:

Ima da sad nastane serijsko maltretiranje. :mrgreen:

yoke napisao:cemo aluminij da talimo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hell YEEAAH!!! :tools-hammerdrill:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Dean » Pet pro 09, 2016 1:27 pm

:doh:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Pet pro 09, 2016 2:42 pm

:mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la sinisap » Pet pro 09, 2016 5:36 pm

:clap: Ajde pa bilo je i vrijeme! Valjda se nisu posušili kondovi? :D
sinisap
 
Postovi: 253
Pridružen: Čet svi 09, 2013 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la drazenK » Pet pro 09, 2016 8:59 pm

Hej mod, ima jedan dobar mod za alephe, izbacivanje ulaznog para 9610 i umjesto njega dolazi par 2sj313, uz mijenjanje par otpora. Ja nisam čuo kako svira, ali kažu ludilo...
Ima i tema na velikom forumu.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Sub pro 10, 2016 12:53 am

sinisap napisao::clap: Ajde pa bilo je i vrijeme! Valjda se nisu posušili kondovi? :D


Ne zovi vraga. :hand:
:D

drazenK napisao:Hej mod, ima jedan dobar mod za alephe, izbacivanje ulaznog para 9610 i umjesto njega dolazi par 2sj313, uz mijenjanje par otpora. Ja nisam čuo kako svira, ali kažu ludilo...
Ima i tema na velikom forumu.


Uf to mi je trenutno viša matematika, ali ću istražiti. Hvala za informaciju.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la ziki » Sub pro 10, 2016 3:56 pm

S tim modom svira osjetno bolje. Svakako ići na tu verziju.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Sub pro 10, 2016 6:45 pm

Čuo si tu modifikaciju? I razlika je bila baš...velika? I standardan Aleph je zvučno na dobrom glasu, a trenutno naginjem stavu "bolje vrabac u ruci nego golub na grani" međutim, nisam ni protiv takvih preinaka ako opravdavaju same sebe. Pitam se koliko se kod tih preinaka zapravo radi o promjeni karaktera zvuka a koliko o stvarnom napretku (mada ova izjava navlači na tanak led, i otvara mnoge nepopularne rasprave a to bih htio izbjeć)?

Oću reć, čitajući rasprave na o ovim pojačalima, baš na ovom forumu sam naletio na jednu interesantnu; tubeman je bio ustanovio da Aleph iovako nije nikada bio audiofilsko pojačalo (sve da i nije moći ću po noči spavati :mrgreen: ) ona su Edison i još neki (nemogu se sada sjetiti nickova svih sudionika rasprave a neda mi se opet tražiti tu temu) izrazili svoje neslaganje i iznjeli neke argumente, pa je tubeman rekao.... pa mu je netko odgovorio..................
Da ne duljim ta rasprava je završila sa konsenzusom da Aleph nije audiofilsko pojačalo, ali da je unutar 3%.
E sad ni to nije neki zaključak, a i taj broj zapravo ništa ne govori i isto tako može biti i 5% ili7% ili neki drugi broj, nebitno. Ono što je bitno je da je to dobro pojačalo, dapaće zbog ustroja i konstrukcije to je vrlo dobro pojačalo i sad neko kaže na može biti znatno bolje. Koliko bolje 30%? Može li postati audiofilsko? :mrgreen: Kod već dobrih konstrukcija potrebno je uložiti puno za mali pomak na bolje. U jednom trenutku modificiranje postane neisplativo. Ja muziku slušam sa muzičkog servera temeljenog na Malini (flac gdje imam i mp3) i starog ali solidnog Kenwood cd playera. Dali bi ja upće mogao iskoristiti to poboljšanje?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Sljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron