MoD's Aleph 3

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 11, 2016 10:30 am

Istina. :(

Nedavno sam nadobudno dlučio sve originalne cd-e koje imam izripati u flac fileove. Do sada sam napravio desetak cd-a. Samo ripanje je gotovo u 5 minuta, ali onda treba upisivati imena pjesama :evil:
Uglavnom, neću odustati, dapače, već sam pričao i sa nekim prijateljima da mi posude svoje cd-e da i njih izripam.
Bilo bi fora, recimo na festivalu upriličiti razmjenu tako obrađene muzike. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la davorin » Ned pro 11, 2016 11:44 am

Razmjena i distribucija nelegalno kopiranog audio materijala na TF-u! :lol: :mrgreen:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6948
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 11, 2016 11:49 am

Škandal Davorin! Škandal! Tako nešto i pomislit!! :mrgreen: Radi se samo o smanjenju rizika od gubitka siguronosnih kopija držanjem istih na nekoliko različitih medija za pohranu unutar zajednice. :snooty:




:D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Edison » Ned pro 11, 2016 1:44 pm

Master of disaster napisao:Čuo si tu modifikaciju? I razlika je bila baš...velika? I standardan Aleph je zvučno na dobrom glasu, a trenutno naginjem stavu "bolje vrabac u ruci nego golub na grani" međutim, nisam ni protiv takvih preinaka ako opravdavaju same sebe. Pitam se koliko se kod tih preinaka zapravo radi o promjeni karaktera zvuka a koliko o stvarnom napretku (mada ova izjava navlači na tanak led, i otvara mnoge nepopularne rasprave a to bih htio izbjeć)?


Sam Pass je na velikom diyaudio forumu predlozio te izmjene. U biti mijenjaju se ulazni diferencijalni tranzistori za j-fetove ili bolje fetove od IRF9610. OK, u teoriji to je bolje, ali ce sigurno i promijeniti zvuk. A zvuk Alepha 3 prema originalnoj shemi je dobar. Uz Aleph 3 monoblokove slozio sam jos jednu trojku, pa Mini, pa Aleph J. Taj "J" je zadnja iteracija, ima j-fetove na ulazu i trebao bi biti najbolja verzija medju Alephima. Svi sviraju dobro, ali meni se najvise svidja zvuk Alepha 3.

MoD, ako imas te tranzistore koji se predlazu u izmjeni, stavi njih. Ako nemas, zanemari i napravi prema originalnoj shemi. Nece to biti nista losije...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5683
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 11, 2016 2:03 pm

Tranzistore za modifikaciju nemam. Ali ću ih s vremenom nabaviti pa jedan dan zamjeniti. Biti će to i zgodna usporedba. Trenutno je fokus na tome da to prosvira. Već to će biti ogroman napredak. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Schultz » Ned pro 11, 2016 4:18 pm

joe dalton napisao:
Master of disaster napisao:S obzirom da memorijski prostor postaje izdašan za novce, uskoro će biti najednostavnije (i najbolje) jednostavno kopirati na hard originalne cd-e.

A to traži dosta vremena. Nažalost. :(



Ja već neko vrijeme slušam WAV sa NAS-a. Imam Onkyo steamer i upravljam svime staklom tj tabletom.

Ripam svoje cd-e koje mi se svide.... EAC odradi posao vrlo brzo, vrlo kvalitetno a imena fileova povuče sam sa internet baze....

Najveći problem je što sva moderna računala kohe imam oko sebe nemaju cd player..... Koristim jedan stari Dell-ov laptop za ripanje....

Sve u svemu, zadovoljan sam sa pričom.

Slijedeći korak mi je Raspbery Pi3 sa Hifiberry Digi+ izlazom na TDA (onaj) DAC. Ipak je to Red Book..... Gore Rune ili nešto slično. Već sam probao kako to instalirati i to je pis of kejk....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la ziki » Ned pro 11, 2016 6:06 pm

Dvojica kolega od kojih je jedan samograditelj, a drugi samo audiofil su usporednili svoje trojke. Samograditeljeva je modificirana. Nakon slušanja i uspoređivanja cijeli dan završilo je tako da je audiofil ponudio svoju trojku i 1000kn samograditelju za modificiranu verziju. Radilo je osjetno bolje.
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 11, 2016 7:29 pm

S obzirom da sam zbog drugih obaveza, kada je ovaj hobi u pitanju prilično sporohodan a imam polemljene pločice spremne za rad, za sada ide ovako, ali definitivno ću skupiti materijal potreban za modifikaciju.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 11, 2016 7:32 pm

Schultz napisao:Slijedeći korak mi je Raspbery Pi3 sa Hifiberry Digi+ izlazom na TDA (onaj) DAC. Ipak je to Red Book..... Gore Rune ili nešto slično. Već sam probao kako to instalirati i to je pis of kejk....


Ja imam Rune i to radi vrlo dobro.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: MoD's Aleph 3

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 18, 2016 11:54 am

Kao prvi korak u sastavljanju pojačala krenuo sam sastaviti vellemanov kit za zaštitu zvučnika. Mislim da sam urednošću nadmašio samog sebe, doduše nisam ga još ispitao da li radi, :lol: jer nisam zalemio indikatorske ledice pošto ih mislim staviti na kućište sa stražnje strane.

DSCN4442.JPG


DSCN4444.JPG


DSCN4448.JPG
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron