opampi za aktivnu skretnicu

Re: opampi za aktivnu skretnicu

PostPostao/la Johnny » Čet tra 19, 2018 7:12 pm

Napravit ću preamp bez skretnice, a ove pločice ću sjekirom.
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: opampi za aktivnu skretnicu

PostPostao/la aparatusonitus » Čet tra 19, 2018 11:47 pm

ilimzn napisao:A vidis da sam u celofanu pokusao nesto rec jer mi inace grintaju da sam antiprotivan.


Vidiš "antiprotivnost" je jedna vrlo korisna stvar kad stiže iz pera/usta onoga tko zna o čemu govori, te pritom objasni gdje su problemi i kako ih rještiti. Onaj tko načuli uši i oči i uloži dodatni napor da se barem pokuša dodatno educirati o istom bude nagrađeno kad tad. Klinac bih ja znao zašto je onaj opamp pogrešno vezan da netko ko zna znanje nije jednom naveo da je to pogrešno (mada se radilo o simetričnom napajanju opampa) i kako bi to trebalo napraviti i zašto, pa ja ,ne budi lijen, iskopam nečiji (TI?) appl. data gdje je to objašnjeno što, kako i zašto...a to je bilo prije nekih 10-15 god...hebate kao da je bilo jučer :?
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: opampi za aktivnu skretnicu

PostPostao/la ilimzn » Pet tra 20, 2018 12:53 pm

Johnny napisao:Napravit ću preamp bez skretnice, a ove pločice ću sjekirom.


Sreca da je svijet crn ili bijel.
Gle, napravi kako je uz minorne ispravke koje ti je Ivo naveo, i ne bacaj novce nepotrebno na skupe dijelove jer sama izvedba nije na tom nivou. Onda lijepo probaj pa vidi jel to smjer kojim zelis ici. Bazicno je sklop OK (nema se tu puno za misliti jer je to ipak kolekcija tipicnih i poznatih sklopovskih blokova), i ako je rezultat u smjeru tvojih zelja, da se lako 'prepjevati' na nesto suvislije.

Bitno je a) popraviti bugove, i b) ne ocekuj spajanje uredjaja po pravom balansiranom (XLR) standardu jer oni imaju ulaznu impedanciju 600 ohma ili vise, a to TL074 ganjat ne moze. S druge strane imati na raspolaganju obje faze signala nije lose.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: opampi za aktivnu skretnicu

PostPostao/la Johnny » Pon tra 23, 2018 9:58 am

jel se napomena za u3c/u3d tiče samo tl074 ili opa4227pa ili oba?

ne bih koristio balansirane konekcije. Sve je single ended uključujući napajanje.
To je sve za dva suba i izlazno pojačalo ulazne impedancije 47k.
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: opampi za aktivnu skretnicu

PostPostao/la ilimzn » Pon tra 23, 2018 3:47 pm

U3C/U3D napomena se odnosi na svaki OPamp.

Balansirane konekcije nemaju nikakve veze s 'single ended' napajanjem.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju