I JA SKLAPAM KIT (NJE KINESKI) - ALBS DAC-MOS 360

Re: I JA SKLAPAM KIT (NJE KINESKI) - ALBS DAC-MOS 360

PostPostao/la tubeman » Sub srp 13, 2019 8:13 pm

Nastavak....
Danas sam napravio par stvari.
Nacrtao sam i izrezao (možda) konačnu varijantu zadnje ploče.
Ideja je da se prednja i stražnja ploča naprave od debelog crnog pleksiglasa.
Ne očekujem temperature veće od šezdesetak stupnjeva što (i puno više) taj materijal bez problema podnosi.

Pokušao sam maksimalno iskoristiti materijal koji imam. Iz "teorije krojenja" vjerojatno ne bih dobio peticu ali ja sam zadovoljan.

Slika

Ne, ništa nije grbavo ( :) ) već se radi o zaštitnoj foliji koja pjeva svoju pjesmu kod rezanja.

Puno ovih malih komada ima posebnu funkciju. Zamislio sam da od njih napravim "rubove" koji bi bili zaobljeni kako bi malo razbili standardnu filozofiju kockastih kutija.
Sličan sistem rubova je zamišljen i s prednje strane za što treba napraviti još četrdesetak ovih malih komada.

Treba ih još dobro obraditi i vjerujem da će dosta dobro izgledati. U najgoroj varijanti mogu ih napraviti od drveta ali to ne bi bilo to.
Svi konektori imaju upuštena ležišta kako bi normalno dosegnuli unutarnju stranu.
S jednog dijela konektorskog polja sam skinuo zaštiti da se vidi kako bi to trebalo izgledati na kraju.
Naravno, ako se sve skupa ne izgrebe u žaru sklapanja :)

Ova velika rupa u sredini je napravljena zbog velikog toroidnog transformatora koji ima dobar okrugli oklop pa je u sklopu debele zadnje ploče "ušparan" dodatni centimetar prostora :)

Slika
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron