Lateral CFA 120W i 80W

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la Bepone » Sub ožu 14, 2020 12:11 am

dorjano pita ako je u redu koristiti R core za izlazna pojacala gdje teku vece struje. pitanje je vezano uz magnetizam i saturaciju jezgre ako se pojavljuju neki brumovi ili mehanicki zvukovi. :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la dadod » Sub ožu 14, 2020 9:08 am

Bepone napisao:dorjano pita ako je u redu koristiti R core za izlazna pojacala gdje teku vece struje. pitanje je vezano uz magnetizam i saturaciju jezgre ako se pojavljuju neki brumovi ili mehanicki zvukovi. :mrgreen:


Ako netko pita da li koristim trafo za izlaz, meni pada samo izlazni transformator. U ovom slucaju je R-core trafo od 500VA i oni se smatraju jako dobri mrezni transformatori ali su dosta skupi, ovaj sam kupio iz Francuske.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 838
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la Dorian » Sub ožu 14, 2020 12:03 pm

dadod napisao:
Bepone napisao:dorjano pita ako je u redu koristiti R core za izlazna pojacala gdje teku vece struje. pitanje je vezano uz magnetizam i saturaciju jezgre ako se pojavljuju neki brumovi ili mehanicki zvukovi. :mrgreen:


Ako netko pita da li koristim trafo za izlaz, meni pada samo izlazni transformator. U ovom slucaju je R-core trafo od 500VA i oni se smatraju jako dobri mrezni transformatori ali su dosta skupi, ovaj sam kupio iz Francuske.

ma da, skraceno sam se izrazio, jasno da sam mislio na trafo na za napajanje izlaza, cisto iz razloga sto se to jako rijetko vida, mislim da sam osobno samo na 2 ili 3 tvornicka uredaja vidio r-core za napajanje izlaza
to bi definitivno trebalo biti najbolje sto je i teoretski moguce
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la dadod » Uto ožu 17, 2020 11:38 am

SaWa napisao:Hladnjaci su 300x120x40 i mislio sam da su overkill,ali baš i nisu.
Temperatura na njima nakon dva tri sata slušanja je oko 45-50 stupnjeva.
Neću više dizati mirnu struju,a po ljeti možda malo i smanjim.
Bojao sam se da će pojačalo zvučati oštro kao i sva tranzistorska koja sam imao,ali ovo svira iznad svih mojih očekivanja.... profinjeno i moćno.. :D
Pot na deset sati i kuća se trese,a glasnoća uopće ne smeta...zove na slušanje i uživanje. :lol:

Do vikenda napravim jedan video..


Sad je proslo neko vrijeme i pojacalo se usviralo. Da li ti se jos uvijek svidja, je li ga netko od ljubitelja audia poslusao kod tebe?
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 838
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la SaWa » Uto ožu 17, 2020 1:32 pm

Pojačalo se ne gasi već nekoliko dana,ali na žalost nemam baš vremena slušati glazbu.
Do sada što sam čuo,bilo je vrhunski, pogotovo preko cijevnog buffera ...viewtopic.php?f=39&t=2995
puno bolje svira nego ovaj drek..https://allo.com/sparky/stepped-attenuator.html
Ali buffer mi zna povremeno izbaciti zaštitu za zvučnike(nema stabilizacije napona,pa mi povremene fluktuacije napona otkidaju zaštitu),pa onda koristim samo attenuator.
Uglavnom,pojačalo svira vrhunski.. :handgestures-thumbupleft: :-D
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la dadod » Uto ožu 17, 2020 1:58 pm

SaWa napisao:Pojačalo se ne gasi već nekoliko dana,ali na žalost nemam baš vremena slušati glazbu.
Do sada što sam čuo,bilo je vrhunski, pogotovo preko cijevnog buffera ...http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?f=39&t=2995" target="_blank
puno bolje svira nego ovaj drek..https://allo.com/sparky/stepped-attenuator.html" target="_blank
Ali buffer mi zna povremeno izbaciti zaštitu za zvučnike(nema stabilizacije napona,pa mi povremene fluktuacije napona otkidaju zaštitu),pa onda koristim samo attenuator.
Uglavnom,pojačalo svira vrhunski.. :handgestures-thumbupleft: :-D


Da bi izbjegao aktivaciju zastite zvucnika ukljucuj pojacao zadnje poslije pretpojacala/buffera a iskljucuj prvo.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 838
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la SaWa » Uto ožu 17, 2020 2:04 pm

Ma jasno mi je to,nego dok slušam glazbu povremeno izbaci zaštita,a kad je samo pot sve normalno.
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la Edison » Uto ožu 17, 2020 2:09 pm

SaWa napisao:Ma jasno mi je to,nego dok slušam glazbu povremeno izbaci zaštita,a kad je samo pot sve normalno.


SaWa, trebat ces ugraditi stabilizaciju visokog napona u napajanju buffera. Ali to znas i sam...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la tom_hifi » Uto ožu 17, 2020 2:32 pm

Edison napisao:
SaWa napisao:Ma jasno mi je to,nego dok slušam glazbu povremeno izbaci zaštita,a kad je samo pot sve normalno.


SaWa, trebat ces ugraditi stabilizaciju visokog napona u napajanju buffera. Ali to znas i sam...


Nešto cijevno. Taman je 200V napajanje. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Lateral CFA 120W i 80W

PostPostao/la Edison » Uto ožu 17, 2020 5:10 pm

tom_hifi napisao:Nešto cijevno. Taman je 200V napajanje. :)


Nije bas isplativa cijevna stabilizacija. Taj buffer trosi 40mA, jednostavnije je to stabilizirati s poluvodicima. Treba gledati i da li ima dovoljno napona u rezervi, ili ce morati malo smanjiti anodni napon zbog stabilizacije.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju