JLH69 u novom ruhu

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la Bepone » Sub lip 27, 2020 11:43 pm

grunf napisao:Evo još jedan mali update, prije nekog vrimena sam u mousera uzeo toshibine tranzistore za probu ,radi se o 2SC3324 i 2SA1312 , a riječ je o popularnim 2SC2240 i 2SA970 ali u SMD kućištu.
Kako sam na pojačalu predvidio TO 92 zalemia sam smd tr. na univerzalu pločicu i izvukao nožice i dobio TO 92.
Inače od prvih dana pojačala za ulazni tranzistor sam koristio 2SA992 ,najprije orginal NEC a kasnije ON semi. KSA992 , neke zvučne razlike između njih nije baš bilo ,NEC je bio malo topliji ali ih nisam imao u istom hfe području, BC... verzije su otpale još prvih dana tako da sam nabavio KSA992 istog hfe područja.
Sad kad sam umjesto KSA992 stavio 2SA1312 zvučna slika je opet doživjela promjenu na bolje, postala je otvorenija,prozračna a opet dovoljno moćna u donjem dijelu spektra .
Ovo bi bila moja definitivna preporuka za ulazni tranzistor ali i općenito, svaka čast Toshibi što su uspjeli zadržati kvalitetu starog 2SA970 ,količina u Mousera je zasad dovoljna mada ja ipak gledam napraviti zalihu NPN i PNP-a.

bas naletio na tu diskusiju, ;) evo odmah tabelice Toshiba,da se ne izgubi
TOSHIBA Package x-ref.png
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la Bepone » Sub lip 27, 2020 11:52 pm

i ova
SMD.png
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la grunf » Pon vel 01, 2021 11:04 pm

nisan moga izdržati ,moran san spojiti jlh-a na unaprijeđene regulatore tako da je hiraga sad malo na odmoru :D

kao i kod hirage ovdje se isto osjeti ogroman korak naprijed,jednostavno predobro , hiraga je prosvirala s nadogradnjom ali jlh je otišao još korak naprijed , jednostavno donji dio spektra bolje odradi
moram to malo i primiriti scopom kad uvatin vrimena ,baš me zanima sad FFT

za one koji nisu pratili Le Monstre nadogradnja je bila zamjena LM329 s LED referencama u regulatorima
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la grunf » Sub ožu 20, 2021 10:46 am

:lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la Borko_KA » Ned ožu 21, 2021 12:54 am

grunf napisao:
za one koji nisu pratili Le Monstre nadogradnja je bila zamjena LM329 s LED referencama u regulatorima

"Ogroman korak napred" šališ se...?
Borko_KA
 
Postovi: 20
Pridružen: Pet lis 04, 2013 9:29 pm

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la grunf » Ned ožu 21, 2021 11:35 am

Borko_KA napisao:
grunf napisao:
za one koji nisu pratili Le Monstre nadogradnja je bila zamjena LM329 s LED referencama u regulatorima

"Ogroman korak napred" šališ se...?


šta se tiče šuma LED referenca je bolja (i to se čuje),ali ako se ide na preciznost onda je LM329 bolji
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la Bepone » Ned ožu 21, 2021 8:41 pm

a ako se ne ide na preciznost? za nekoga kome je previse preciznosti u sistemu? :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la grunf » Ned ožu 21, 2021 8:53 pm

Bepone napisao:a ako se ne ide na preciznost? za nekoga kome je previse preciznosti u sistemu? :mrgreen:


provokator jedan :lol:
nisan mislia na takvu preciznost, LED referenca ima temperaturni drift, a LM329 ili slični nemaju, eto :D
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la Borko_KA » Pon ožu 22, 2021 2:23 am

grunf napisao:
Borko_KA napisao:
grunf napisao:
za one koji nisu pratili Le Monstre nadogradnja je bila zamjena LM329 s LED referencama u regulatorima

"Ogroman korak napred" šališ se...?


šta se tiče šuma LED referenca je bolja (i to se čuje),ali ako se ide na preciznost onda je LM329 bolji

Zar taj amp nema oko - 40dB psrr? I da je manje od toga, čuti šum, sa različitim naponskim referencama u regulatoru, zvuči u najmanju ruku čudno...
Borko_KA
 
Postovi: 20
Pridružen: Pet lis 04, 2013 9:29 pm

Re: JLH69 u novom ruhu

PostPostao/la grunf » Uto ožu 23, 2021 11:08 pm

Borko_KA napisao:Zar taj amp nema oko - 40dB psrr? I da je manje od toga, čuti šum, sa različitim naponskim referencama u regulatoru, zvuči u najmanju ruku čudno...


niko ne spominje šum pojačala,nego reference LM329,LM4040 i sličnih u usporedbi s WJ LED referencama
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2483
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju

cron