Piggyback transformatori

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 04, 2020 2:18 pm

ilimzn napisao:R nije isto kao C. R-core je u jednom komadu.
. Na R-core se namata žica na nosač koji se sastoji od dvije sastavljive polovice, koje s jedne strane imaju zupce kao zupčanik. Polovice se sastave i mašina s kontra zupčanikom ih rotira oko same jezgre čime se namata žica. Koliko znam nitko kod nas nema takvu mašinu, iako je nije teško konstruirati pod uvjetom da se može doći do materijalaq (jezgre i tijela za namote) po suvislim cijenama, no u to iskreno sumnjam jer su jezgre teške i dolaze s dalekog istoka, što znači skup transport..

aaa... :idea:
iman doma razne, ali nikad rastavio... meni je dosad R core znacilo da je to samo kao C jezgra superiornog oblika, kasnije naknadno polovice zalijepljene epoksiodm, a namotaji normalno namotani izvan i ubaceni unutra.
ovo da je okrugla presjek ima dosta prednosti, mislio sam pred par godina razvit svoje jezgre okruglog presjeka, ali je malo zapelo. postoji magnetski materijal koji nije limena traka i daje se oblikovat.. 8-)
Zadnja izmjena: Bepone; Sri ožu 04, 2020 2:19 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Dorian » Sri ožu 04, 2020 2:18 pm

necu nista tvrditi jer osobno nisam radio mjerenja, niti imam s cim, no u svoj literaturi se spominje da R i O core imaju najnize rasipno polje i najvecu iskoristivost, koriste se industriski i u hifi samo u hi-end opremi, vjerojatno postoji neki razlog, nisam se previse zamarao proucavanjem i za sve svoje projekte i proizvodnju po defaultu koristim R-core, cinjenicno da kako god da ga stavis u poziciju prema elektronici bruma nema, zagrijavanje je minimalno, prakticki se drzi sobne temp i iddle struja za istu snagu u usporedbi sa recimo toroidom iste snage i motan na isti tok je dosta manja, e sad valjda nesto ima u tome, no kako god, za phono pretpojacala i normalna linijska pre bez razmisljanja koristim R, u konacnici dok nije pocelo ovo ludilo sa virusom nabava nije nista skuplja od lokalnog narucenog toroida
trenutno je kaos totalni, roba ne dolazi, pcb-i ne dolaze, za pcb se eto sada prebacujem u estoniju, a za trafice izvan azije nema rjesenja, valjda ce vise taj virus stati, jer bu nas prisilio da se ostavimo lemilice i navalimo na biokemiju da ubrzamo razvoj cjepiva, ovako se raditi ne da :)
dode mi da pocnem razmisljati o isplativosti nabave stroja i izvora limova za jezgre, japanci bi tu mogli biti startna tocka od kuda poceti jer je defnitvno cinjenica sto kaze kolega Ilimzn kolicina otpada u proizvodnji je grozna ak nije savrseno proracunato
ako sam dobro shvatio limovi od kojih se radi jezgra su na pocetku uzi, pa se sire i na kraju opet suzavaju da bi se dobila okrugla jezgra na kraju
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 04, 2020 2:24 pm

dobro ovo su sitnice... nama stoje 2 broda od milijardu $$ tamo.., a u huangdao-u gdje sam bio, osim nasih 2 na navozima je jos 5 km brodova, mozda njih 50tak...spojena 4 brodogradilista u liniju.. to su u jednom gradu samo stete koje su velicine hrv ekonomije..

pcbi lokalno?

ja sve delan lokalno bez obzira na cijenu, i da je 2,3 x skuplja ne interesira me, moramo podrzavat lokalne delovce, i ostavljat pare kod nas.
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la joe dalton » Sri ožu 04, 2020 3:15 pm

Bepone napisao:dobro ovo su sitnice... nama stoje 2 broda od milijardu $$ tamo.., a u huangdao-u gdje sam bio, osim nasih 2 na navozima je jos 5 km brodova, mozda njih 50tak...spojena 4 brodogradilista u liniju.. to su u jednom gradu samo stete koje su velicine hrv ekonomije..

pcbi lokalno?

ja sve delan lokalno bez obzira na cijenu, i da je 2,3 x skuplja ne interesira me, moramo podrzavat lokalne delovce, i ostavljat pare kod nas.

Lako je tebi brodovlasniku placat 3x skuplje pcb.... :)
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Zmajz » Sri ožu 04, 2020 3:27 pm

Ma nije mu lako, 50 brodova mu stoji na navozu i slažu milijonske gubitke dnevno, u doloresima...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Dorian » Sri ožu 04, 2020 3:55 pm

Bepone napisao:dobro ovo su sitnice... nama stoje 2 broda od milijardu $$ tamo.., a u huangdao-u gdje sam bio, osim nasih 2 na navozima je jos 5 km brodova, mozda njih 50tak...spojena 4 brodogradilista u liniju.. to su u jednom gradu samo stete koje su velicine hrv ekonomije..

pcbi lokalno?

ja sve delan lokalno bez obzira na cijenu, i da je 2,3 x skuplja ne interesira me, moramo podrzavat lokalne delovce, i ostavljat pare kod nas.

volio bih lokalno kad bi se dalo dogovoriti, evo prije par dana trazio ponudu od jedne firme iz gorice, nikoga drugog uopce ne znam tko moze raditi 4 i vise slojeva
ponuda je dosla na 850kn/komad, a inace me kod najskupljeg kineza i apsolutno najkvalitetnijeg dode 38usd/kom, normalni kinez je jos jeftiniji i to dosta
nisam brodovlasnik, pristao bi na vecu cijenu, no ovo je bas drasticna razlika i nije prihvatljivo, ako znas da jos netko u hr radi 4 slojne javi mi pa cu probati sto dogovoriti, proizvod je ionako do bola kompliciran i do bola skup i sad jos toliko dignuti cijenu zbog plocica ode izvan svih okvira proracuna, lako kad radis nesto sebi na jedan komad, onda nije problem i 3 puta preplatiti
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 04, 2020 5:48 pm

joe dalton napisao:Lako je tebi brodovlasniku placat 3x skuplje pcb.... :)

stopio sam se s masom :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Bepone » Sri ožu 04, 2020 6:12 pm

Dorian napisao:[
volio bih lokalno kad bi se dalo dogovoriti, evo prije par dana trazio ponudu od jedne firme iz gorice, nikoga drugog uopce ne znam tko moze raditi 4 i vise slojeva
ponuda je dosla na 850kn/komad, a inace me kod najskupljeg kineza i apsolutno najkvalitetnijeg dode 38usd/kom, normalni kinez je jos jeftiniji i to dosta

pitao prijatelja koji to radi, kaze
C&S ili HX circuit, ili ITD vela gorica koji opet to radi u kini.eurocircuits i slovence lingva
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Piggyback transformatori

PostPostao/la Dorian » Sri ožu 04, 2020 6:55 pm

Bepone napisao:
Dorian napisao:[
volio bih lokalno kad bi se dalo dogovoriti, evo prije par dana trazio ponudu od jedne firme iz gorice, nikoga drugog uopce ne znam tko moze raditi 4 i vise slojeva
ponuda je dosla na 850kn/komad, a inace me kod najskupljeg kineza i apsolutno najkvalitetnijeg dode 38usd/kom, normalni kinez je jos jeftiniji i to dosta

pitao prijatelja koji to radi, kaze
C&S ili HX circuit, ili ITD vela gorica koji opet to radi u kini.eurocircuits i slovence lingva

ITD su ovi koji su mi poslali ponudu za 850kn i rok 10 dana, e sad kako i na koju foru ako rade u kini ne znam
idem pogledati za ovo dvoje drugih i poslati upit
-inace jos davnih godina je zagrebacki Tesla imao vrhunsku liniju za proizvodnju PCB-a cini mi se do 12 ili 16 slojeva koja prakticki nikad nije zapravo upogonjena, sto se sa tim dogodilo nemam pojma, znam da smo jedno vrijeme preko jednog lika iz dubrave(imao je lik tv servis), tamo radili dvoslojne za poker automate
Inace jedan kinez mi je otkrio foru no djeluje suludo opet po pitanju troskova da funkcionira sistem iz kine u australiju pa iz australije za europu :)
hvala u svakom slucaju, javim sto ovi drugi dvoje odgovore na upit
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju