Le monstre ,8W A klasa

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la pinco » Uto ruj 13, 2022 7:27 pm

Na oko jednostavno pojačalo, postane komplicirano, zato su problem ti jednostavni dizajni, 5 tranzistora i onda još 55 oko njega... Plus ograničena snaga, šta nemora bit probelm doma, ali potencijalno je.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 13, 2022 8:34 pm

meni je snaga ok, taj amp ne koristis kao razglas u disku . koristis ga za grijanje ! :lol:
le monstre u originalu i je minimala,, zato i je projekt privlacan,a ima baterije i brutalne elke! ako ih zelis zamijeniti, moras dobar regulator koji ima nisku impedancu po svim frekvencijama.
spektralna analiza je pokazala da ima "triodne" karakteristike, jako lijepe za uho ca potvrduje i vise milijardi korisnika (oko 5) i tu je onda i car gradnje. ja nemam nikakvih potreba, a ni zvucnika, za amp koji ima 100-400W.. a malo se i cudim ljudima na tome. kao da im je nesto malo a ne more se dogradit :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la pinco » Uto ruj 13, 2022 8:41 pm

Bepone napisao:meni je snaga ok, taj amp ne koristis kao razglas u disku , zato i je privlacno ,koristis ga za grijanje :lol:
le monstre u originalu i je minimala, ima baterije i brutalne elke :lol: ako ih zelis zamijeniti moras dobar regulator koji ima nisku impedancu po svim frekvencijama.
spektralna analiza je pokazala da ima "triodne" karakteristike, jako lijepe za uho ca potvrduje i milijarda korisnika i tu je onda i car gradnje. ja nemam nikakvih potreba, a ni zvucnika za amp koji ima 100-400W a malo se i cudim ljudima na tome :lol:


Da je sve tako ružićasto onda nebi ni postojalo dr . pojačalo, svi bi koristili hiragu u višoj klasi.
Neko bi to već štanca, a naravno da to nije tako.
100 ljudi 100 čudi, čar planiranja i izrade je najbolji, kad zgotoviš i zatvoriš kutiji, doviđenja :)
Lakše je ako očeš triodni zvuk napravit cijevno pojačalo :)
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 13, 2022 8:54 pm

vidin da si izasao malo iz djira, u svemu vidis problem :lol: :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 13, 2022 8:58 pm

grunf napisao:- je obrnut od +, pnp zaminiš sa npn i obnuto,diode i napajanje op.ampa isto , referencu i njezin ccs samo zaokreneš

more more,
ipak pogledom u materijal doma F5 (fali mi samo napajanje) ce prvi u porinuce pa ce hiraga z anjim, taman da se naslusan prvog. sa time zatvaran par godina potrebe za tranzama, slijedeci "tranzistor" dolazi 2025! :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la pinco » Uto ruj 13, 2022 9:01 pm

Bepone napisao:vidin da si izasao malo iz djira, u svemu vidis problem :lol: :lol: :lol:


Ostarija.....
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la Bepone » Sri ruj 14, 2022 6:39 pm

grunf napisao:
Bepone napisao:kako ja pratin, najveca promjena se desila sa izlaznima?

istina, to i je najveća promjena
https://www.semicon.sanken-ele.co.jp/sk_content/2sc4467_ds_en.pdf
https://www.semicon.sanken-ele.co.jp/sk_content/2sc3284_ds_en.pdf

ojla grunf,
u usa iman prijatelja i nasao ove tranze u BDENT , za svaki slucaj ako mi oni nedavno kliknuti, "orig." budu fake , si jos uvijek na ovima?
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la grunf » Čet ruj 15, 2022 2:17 am

Bepone napisao:
grunf napisao:
Bepone napisao:kako ja pratin, najveca promjena se desila sa izlaznima?

istina, to i je najveća promjena
https://www.semicon.sanken-ele.co.jp/sk_content/2sc4467_ds_en.pdf
https://www.semicon.sanken-ele.co.jp/sk_content/2sc3284_ds_en.pdf

ojla grunf,
u usa iman prijatelja i nasao ove tranze u BDENT , za svaki slucaj ako mi oni nedavno kliknuti, "orig." budu fake , si jos uvijek na ovima?


koristim 2SC3284/2SA1303 Y ,a 2SC4467/2SA1694 su isto OK ali zatvorenije zvučne slike , LAPT je bolji izbor ,posebno na 2A :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 19, 2022 4:59 pm

prvi tir je dosao doma, nesto mi ne izgledaju bas kao originali zeleni je u dvije verzije cak :lol: ali ca se more, gremo napred

111.jpg
222.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Le monstre ,8W A klasa

PostPostao/la pinco » Pon ruj 19, 2022 5:15 pm

Šta se zajebaješ, uzmi nove izlazne sanken i miran. Ako je čujna razlika u zvuku između dva dobra tipa tranzistora onda baci sve u smeće jel je pojačalo poluproizvod.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju