JLH 1969 (P-tip)

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la Bepone » Sri pro 09, 2020 7:39 am

Edison napisao:[
grunf napisao:taj brum se mogao riješiti bez problema, za JLH je to bila mala banka kondezatora i malo igranja s ožićenjem i riješeno, moj JLH je bio tih ko bubica, s 2A struje i +/-22V i to bez regulatora , površina kutije je tu negdi
inače kod A klase se lako javi brum , velike struje mirovanja uzmu danak


Grunfe, ja ovdje znam rijesiti brum, i to nije tesko, samo je neprakticno. Nije brum zbog slabe filtracije. Filtracija je C-R-C-R-C, a C su od 22.0000uF svaki. Kad svira samo s jednim ulaznim interkonektom, svira odlicno, taj kanal, a ne bruji ni on, ni onaj drugi koji nema signala pa ne svira. A kad utaknem drugi interkonekt (oba), bruji u oba kanala. Zakljucujem da to nije zbog male banke kondenzatora.

A objasnit cu i kako lako rijesiti ovaj brum. Trebalo bi napraviti drugaciji razmjestaj trafoa i ostalih elementa (kanala) pojacala. Ako bih npr. izvadio trafo i odnio ga metar dalje, i spojo na napajanje s dugim zicama, bruma ne bi bilo.

Bepone napisao:provaj u seriju sa jednom masom od ulaznog cinca, prema ampu na samo jenemu kanalu ubacit par oma /serijski=?

ja pisen pisen i pisen.. :P dodas pokoji om u sriju sa masom jednog ulaznog cincha
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la Edison » Sri pro 09, 2020 11:59 am

grunf napisao:ako već ima mild tingling sensation onda sigurno ima i napona :D


A, ima napona, ima... Prvo sam isprobao switchere, da vidim da li uopce rade. Naravno, i ispraznio sam ih, tj. cekao sam da napon na izlazu padne na par volti. A onda sam isao odlemiti postojece i staviti nove konektore. Sigurno me je bar 3x dobro tresnulo s donje strane uredjaja. Kondenzatori ocito ostanu dugo napunjeni. Osjetio je to i Schultz. Njemu sam switchere dao par dana nakon modifikacije prikljucaka, i opet ga je dobro tresnulo. Dobri kondenzatori...
I nije uopce mild sensation... :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la Edison » Sri pro 09, 2020 12:01 pm

Bepone napisao:ja pisen pisen i pisen.. :P dodas pokoji om u sriju sa masom jednog ulaznog cincha


Ma procitao sam ja to. Sigurno cu i isprobati kad nadjem malo vremena. Ne da mi se sad ponovo sve skidati i vracati staro napajanje. Ali jednom cu probati. Hvala na savjetu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la SasaKC83 » Sri pro 09, 2020 5:48 pm

Edison napisao:

Rore, dude, chunci... za spahere. :lol:



Za 150 kn cijevčuga čelična za 8 torusa obuć samo tako... :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la Bepone » Sri pro 09, 2020 7:35 pm

Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la Edison » Pet pro 11, 2020 4:20 pm

Par fotografija pojacala u stanju kakvom je sada, crno-bijele...

JLH-5940.jpg


JLH-5938.jpg


JLH-5936.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: JLH 1969 (P-tip)

PostPostao/la Edison » Sub pro 26, 2020 10:13 pm

Danas je bila prilika pa sam napravio jos par fotografija pojacala...

JLH-6005.jpg


JLH-6006.jpg


A na ovoj fotografiji su Aleph 5 LE, JLH 1969 P i HA 5000 pretpojacalo za slusalice. Sva tri su napravljena u 11. i 12. mjesecu ove godine. Sva tri su u A-klasi, i sva tri odlicno sviraju... :)

SVI-6015.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju