VFET amp

Re: VFET amp

PostPostao/la Borko_KA » Sri svi 05, 2021 8:33 pm

Bepone napisao:pronasao jedan svoj trafo iz doba eksperimentiranja sa 6C33C koji ide ravno preko 60kHz i biti ce upotrebljen u ovom projektu. struje 6C33C su bile preko 300mA, a ovdje ce biti VFET mozda biasiran oko 1A, samo cu dodati jos materijala u air gap za linearizaciju i sprjecavanje saturacije trafa,...

Ovo je single ended sklop i za sprečavanje saturacije trafoa, kada je veća mirna struja u pitanju, treba uraditi potpuno suprotno od onog što si napisao, dakle veća mirna struja zahteva veći procep (gap) u jezgru. Ako si dodavao materijal u gap, za početak izvadi i probaj tako koliko snage možeš izvući.
Borko_KA
 
Postovi: 20
Pridružen: Pet lis 04, 2013 9:29 pm

Re: VFET amp

PostPostao/la Bepone » Sri svi 05, 2021 8:54 pm

napisali smo isto.. :mrgreen: air gap je krenuo sa 0.2 , jedno vrijeme je bio 0.6mm a zavrsio na 0.4mm
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: VFET amp

PostPostao/la davorin » Sri svi 05, 2021 9:31 pm

Jesi li razmišljao o mogućnosti da od draina prema napajanju staviš DC-prigušnicu dovoljnog induktiviteta (koji u ovom slučaju ne može biti pretjerano veliki, a okvirno se možeš ravnati da joj vrijednost u Henrijima bude barem 7 puta veća od optimalne impedancije FET-a izražene u kOhmima uz protok istosmjerne struje kroz nju), odvojni kapacitet i onda prilagodni trafo samo za audio signal.
Taj "parafeed" spoj bi ti omogućio da izlazni AC-trafo spojiš na drain FET-a, a mogao bi biti relativno jednostavne konstrukcije i jako širokog frekventnog opsega te sa manjim presjekom jezgre (i bitno manjim gubitcima!), pa čak i konfiguriran kao auto-trafo.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: VFET amp

PostPostao/la grunf » Sri svi 05, 2021 9:53 pm

Bepone napisao:nasao sam skriveno blago, more se i paralela nabacit! pa ce bit force! 15jstak W je koliko ces.... a i covjeka veseli da nije sve baceno u vjetar .. :P


dobro ti je blago :o

Bepone napisao:sad se za stereo sliku pojavio problem.. jer ovo lozi da se ne more dodirnut rukom.. morat cu investirat u hladila..a pred 10 godina sam ih imao na izvoz!


ja imam za eksperimnte dosta toga,skuplja se uvik, čak i jedan blok od 15kg kojeg moram negdje prerazati negdje na pola, a ne ide baš ručnom pilom :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: VFET amp

PostPostao/la Bepone » Sri svi 05, 2021 10:06 pm

nisam bas.. jer opet imam tamo i 2 komada zelezinja umjesto 1.. ca je ok je da kond moze biti za manji napon pa se prodje sa jeftinijim i moze se birat kvalitetniji!
trenutno razmisljam kako ohladiti pojacalo, pogotovo stereo kad bude, a jos ako dodam tranzistore u paralelu biti ce kuhanje.
ima jako puno izbora u tme, stvarno cuda 300 razlicitih vrsta i sve mi izgleda super : P

zapalio se na ovaj, od 600-1200 kn su :shock: ali bolje odvalit i ne razmisljat nego cekat da se rastopi VFET..
la6.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: VFET amp

PostPostao/la Borko_KA » Sri svi 05, 2021 10:27 pm

Bepone napisao:napisali smo isto.. :mrgreen: air gap je krenuo sa 0.2 , jedno vrijeme je bio 0.6mm a zavrsio na 0.4mm

Izvinjavam se, nisam tako razumeo.. Kako god zanimljiv projekat, šteta što više nema vfetova. Btw, i ja koristim hladnjake sa ventilatorom za a klasu, većina 12cm ventilatora je totalno nečujna kada rade na naponima ispod 7-8V.
Borko_KA
 
Postovi: 20
Pridružen: Pet lis 04, 2013 9:29 pm

Re: VFET amp

PostPostao/la Edison » Čet svi 06, 2021 12:13 am

Bepone napisao:trenutno razmisljam kako ohladiti pojacalo, pogotovo stereo kad bude, a jos ako dodam tranzistore u paralelu biti ce kuhanje.
ima jako puno izbora u tme, stvarno cuda 300 razlicitih vrsta i sve mi izgleda super : P

zapalio se na ovaj, od 600-1200 kn su :shock: ali bolje odvalit i ne razmisljat nego cekat da se rastopi VFET..


A nemas neka stare radijatore, one lijevane, pa ih spojis na vodu iz spine... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: VFET amp

PostPostao/la Bepone » Čet svi 06, 2021 11:12 am

da se ne bacan u trosak.. iman neka tubularna hladila sa ventilatorom negdje pa cu provat sa time. treba auto registrirat (opet) .. :twisted:
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: VFET amp

PostPostao/la Bepone » Ned svi 09, 2021 11:17 am

malo prevrtao materijal, hladila su se stvorila, ustedio lepih miljaric!
IMG_20210509_111332.jpg

ventilatore moran samo pronac koji pasu na raster. postojeci popucali (dosli iz afrike :lol: ) ostalo ok
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: VFET amp

PostPostao/la Bepone » Ned svi 09, 2021 11:41 am

Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju