GainWire mk3 NGNFB

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la dadod » Ned ožu 05, 2023 1:57 pm

Vidim ta treba malo pogurati ovaj hobi, evo ja poklanjam jednu plocicu ove zadnje varijante GW bez negativne povratne veze onome tko obeca da ce to sloziti u dogledno vrijeme i pokazati ovdje rezultat i dojmove, a ne da to drzi u ladici za bolja vremena. ;)
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la grunf » Ned ožu 05, 2023 2:07 pm

složia bi sa svima , ali uvik ima još nešto, problem je prisutan već duže vrijeme i ne samo na našem forumu već i na velikom diy-u , jednostavno nestaje taj draž diy-a , sve se polako počinje pretvarati u ajmo reći nekakv biznis , ne bi reka da je problem toliko u krizi mada i to ima utjecaja ali nedostaje inovativnosti i želje , tubeman je dobro reka da kinezi ali i ne samo oni počinju ovo pretvarati u biznis koji koči tu inovativnost , ja ne djelim pozitivno mišljenje kao Edison , nisam neki optimista po pitanju audia općenito , to je jednostano biljka koja polako izumire i ide nekim drugim smjerom ,čemu pravi audio kad su MP3 format i mobitel glavni izvor zvuka
dadodu svaka čast ,mislim da je jedini ovdje sa pravim diy projektima ,međutim malo nas je i teško se može razviti neka rasprava
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la davorin » Ned ožu 05, 2023 2:45 pm

grunf napisao:...
dadodu svaka čast ,mislim da je jedini ovdje sa pravim diy projektima ,međutim malo nas je i teško se može razviti neka rasprava

Ne umanjujući niti malo projekte koje je napravio dadod, ali nisam siguran što misliš pod tom "pravi projekti"!?
Na forumu sam objavio barem ~50 manje-više originalnih projekata kompletno opisanih i izvedenih, fotografiranih i sa podacima o transformatorima, naponima i strujama, a po mojim projektima su drugi članovi foruma napravili još najmanje ~10-15 također prilično originalnih projekata.
Osim toga na forumu je i dosta drugih članova napravilo prilično pravih projekata tako da si sve nas zapravo prilično diskvalificirao i omalovažio!?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6944
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la dadod » Ned ožu 05, 2023 2:56 pm

Nemojmo poceti sada tko je bolji, tko je vise dizajnirao, to nema smisla, ovo je DIY i svi doprinose da taj DIY ne umre u ovo nase vrijeme.
Ja sam u DIYu (ne samo audio) od svoje mladosti, stalno nesto radim i to me cini mladjim u ovim moji zrelim (prezrelim) godinama.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la Edison » Ned ožu 05, 2023 4:22 pm

grunf napisao:složia bi sa svima , ali uvik ima još nešto, problem je prisutan već duže vrijeme i ne samo na našem forumu već i na velikom diy-u , jednostavno nestaje taj draž diy-a , sve se polako počinje pretvarati u ajmo reći nekakv biznis , ne bi reka da je problem toliko u krizi mada i to ima utjecaja ali nedostaje inovativnosti i želje , tubeman je dobro reka da kinezi ali i ne samo oni počinju ovo pretvarati u biznis koji koči tu inovativnost


Kod mene nema nekog biznisa, nikad nisam radio nesto po narudzbi, ili za prodaju. Nesto sitno sam i prodao, ali samo zato sto to nisam imao gdje drzati. I prodano je ispod cijene troskova materijala, a rad nisam nikad racunao. Ponekad nesto slozim ili popravim prijateljima, uglavnom jer im nema tko to napraviti. A ni toga nema puno...

Sto se kineskih kitova tice, slozio sam ih dosta, ali ne sjecam se da sam i jedan slozio kako su Kinezi zamislili. Uvijek bih s plocice skinuo shemu i modificirao je koliko sam znao i umio. A uvijek se da malo poboljsati... ni ti kitovi ne trebaju kociti razmisljanje o sklopu...

grunf napisao:ja ne djelim pozitivno mišljenje kao Edison , nisam neki optimista po pitanju audia općenito , to je jednostano biljka koja polako izumire i ide nekim drugim smjerom ,čemu pravi audio kad su MP3 format i mobitel glavni izvor zvuka


Ma bit ce opet bolje, vratit ce se "stara dobra vremena". To je sigurno. Tko je mislio da ce se vratiti gramofoni i ploce, a sad prodji kroz trgovinu muzickih nosaca pa vidi sto prevladava? Shvatit ce ljudi da ima boljeg od MP3 i bezzicnih slusalica. I u to sam siguran da ce ici na bolje. Problem vidim jedino u muzici koju danas uglavnom slusaju mladi. To je toliko lose, ispod kategorije smeca. E, tu nisam siguran hoce li se sto promijeniti, ali nadajmo se da hoce...

Situacija u svijetu ide po nekakvoj krivulji slicnoj sinusoidi, i sad smo poprilicno u negativnoj poluperiodi, jos nije jasno da li smo dosegli dno, ili smo ga presli pa cemo opet pomalo uzbrdo. No dok velesile zveckaju oruzjem, dok vjerski fanatici kroje zivot u velikoj zemlji kakva je Iran, dok se u Europi kleci po trgovima, nema boljitka, krecemo se prema 17. stoljecu. Iako izgleda da je smjer prilicno pogresan, sve se to za kratko vrijeme moze i preokrenuti. Danas su promjene puno brze nego li su ikad bile.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5680
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la Edison » Ned ožu 05, 2023 4:32 pm

dadod napisao:Vidim ta treba malo pogurati ovaj hobi, evo ja poklanjam jednu plocicu ove zadnje varijante GW bez negativne povratne veze onome tko obeca da ce to sloziti u dogledno vrijeme i pokazati ovdje rezultat i dojmove, a ne da to drzi u ladici za bolja vremena. ;)


Ja bih to uzeo i sastavio u 2-3 tjedna, ali ne mogu... Sredjujem stan i tu imam previse posla, gradjevinskog, kamo sa stvarima, novi namjestaj... gdje zivjeti dok se to radi. Znam gdje mi je lemilica, ali ne znam gde je vecina alata, tj. znam gdje je, ali je to sad nedostupno. Svo razmisljanje i energiju sam usmjerio na rjesavanje problema oko tog sredjivanja. Trenutno se ne mogu koncentrirati ni na sto drugo. Tako da ce tu plocicu morati sastavljati netko drugi.

Ja imam slozen GW 2 i jako sam zadovoljan s tim pretpojacalom. Moje je vec dugo kod Schultza na slusanju, a i njegovo je gotovo, nego ga nije upalio i testirao... I Schultz je zadovoljan s GW 2 i zato ga i ne vraca... :)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5680
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la dadod » Ned ožu 05, 2023 7:17 pm

Edison napisao:
dadod napisao:Vidim ta treba malo pogurati ovaj hobi, evo ja poklanjam jednu plocicu ove zadnje varijante GW bez negativne povratne veze onome tko obeca da ce to sloziti u dogledno vrijeme i pokazati ovdje rezultat i dojmove, a ne da to drzi u ladici za bolja vremena. ;)


Ja bih to uzeo i sastavio u 2-3 tjedna, ali ne mogu... Sredjujem stan i tu imam previse posla, gradjevinskog, kamo sa stvarima, novi namjestaj... gdje zivjeti dok se to radi. Znam gdje mi je lemilica, ali ne znam gde je vecina alata, tj. znam gdje je, ali je to sad nedostupno. Svo razmisljanje i energiju sam usmjerio na rjesavanje problema oko tog sredjivanja. Trenutno se ne mogu koncentrirati ni na sto drugo. Tako da ce tu plocicu morati sastavljati netko drugi.

Ja imam slozen GW 2 i jako sam zadovoljan s tim pretpojacalom. Moje je vec dugo kod Schultza na slusanju, a i njegovo je gotovo, nego ga nije upalio i testirao... I Schultz je zadovoljan s GW 2 i zato ga i ne vraca... :)


Pa dobro, ako u neko dogleno vrijeme zavrsis sa sredjivanjem stana i ako neko drugi ne bude brzi, javi se.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la grunf » Ned ožu 05, 2023 8:08 pm

davorin napisao:
grunf napisao:...
dadodu svaka čast ,mislim da je jedini ovdje sa pravim diy projektima ,međutim malo nas je i teško se može razviti neka rasprava

Ne umanjujući niti malo projekte koje je napravio dadod, ali nisam siguran što misliš pod tom "pravi projekti"!?
Na forumu sam objavio barem ~50 manje-više originalnih projekata kompletno opisanih i izvedenih, fotografiranih i sa podacima o transformatorima, naponima i strujama, a po mojim projektima su drugi članovi foruma napravili još najmanje ~10-15 također prilično originalnih projekata.
Osim toga na forumu je i dosta drugih članova napravilo prilično pravih projekata tako da si sve nas zapravo prilično diskvalificirao i omalovažio!?


pod pravim projektom mislim i na PCB i BOM ne samo na shemu i proračun ,lampe su nešto drugo i one su danas više za entuzijaziste i diyere koji imaju iskustva , međutim projekt koji ima PCB i svu potrebnu dokumentaciju uz lako dobavljive djelove lakše može savladati-sastaviti i početnik kojih mi danas nemamo na forumu, nije mi bila namjera nikoog dizati u nebesa a druge omalovažavati
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la grunf » Ned ožu 05, 2023 8:15 pm

Edison napisao:Ma bit ce opet bolje, vratit ce se "stara dobra vremena". To je sigurno. Tko je mislio da ce se vratiti gramofoni i ploce, a sad prodji kroz trgovinu muzickih nosaca pa vidi sto prevladava? Shvatit ce ljudi da ima boljeg od MP3 i bezzicnih slusalica. I u to sam siguran da ce ici na bolje. Problem vidim jedino u muzici koju danas uglavnom slusaju mladi. To je toliko lose, ispod kategorije smeca. E, tu nisam siguran hoce li se sto promijeniti, ali nadajmo se da hoce...

Situacija u svijetu ide po nekakvoj krivulji slicnoj sinusoidi, i sad smo poprilicno u negativnoj poluperiodi, jos nije jasno da li smo dosegli dno, ili smo ga presli pa cemo opet pomalo uzbrdo. No dok velesile zveckaju oruzjem, dok vjerski fanatici kroje zivot u velikoj zemlji kakva je Iran, dok se u Europi kleci po trgovima, nema boljitka, krecemo se prema 17. stoljecu. Iako izgleda da je smjer prilicno pogresan, sve se to za kratko vrijeme moze i preokrenuti. Danas su promjene puno brze nego li su ikad bile.


volia bi da mogu podjeliti tvoj optimizam ali ne ide ,nažalost krenula je deindustralizacija same EU, nemamo više jeftinih energenata ,sirovina, dio tržišta , veliki divovi djele otkaze , prebacuju prozvodnju van EU , svijet se djeli opet na dva bloka , sve to nije dobro ,niti će se to brzo promjeniti
Zadnja izmjena: grunf; Ned ožu 05, 2023 9:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ožu 05, 2023 9:13 pm

Dečki, znate dobro da ja ne mogu upravljati temama i postovima i već smo dovoljno oftopičarili u ovoj temi. Probati ću S@kija nagovoriti da premjesti kompletan oftopic od prvog Tubemanovog posta pa nadalje u neku temu ako se slažete?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5720
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju