GainWire mk3 NGNFB

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la dadod » Sub ožu 04, 2023 11:33 am

Interesantno, ima dosta pregleda ali ni jedan komentar. :?
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 842
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la tubeman » Sub ožu 04, 2023 4:14 pm

Ne volim "zagađivati" temu ali bar da se javim da je pratim.
Projekt mi je jako zanimljiv ali na žalost, nemam dovoljno vremena niti dovršiti onaj svoj Gainwire od kojeg prema dosdašnjim opisima i komentarima isto dosta očekujem.
Davno sam prošao fazu kompletiranja pločice i sad treba sve to skupa nekud ugraditi, istestirati i onda vidjeti gdje i kako će završiti :)
U svakom slučaju ( barem ću napisati da ) cijenim Tvoj radi i drago mi je da barem netko ovdje nešto "suvislo" objavljuje.
Zašto nikoga više ništa (???) ne zanima, ne znam ali dobrih feedbackova više gotovo i da nema i bojim se da sve ovo polako ide nekim neželjenim putem.
Dečki su se možda zasitili (vremenki, financijski, psihološki....) tematikom foruma a i prokletinja iz Kine (+free shipping - sada sve rjeđe) čini svoje.
Stižu lijepe, ušminkane điđe i najvažnije je da su jeftine :(.
Shvatio sam i to da moje "điđe" praktički više nikoga ne zanimaju pa isto dolazim u napast da se ovdje više ne trudim.
No, kao što sam već napisao, ne bih više htio zagađivati temu.
Amo tjeraj dalje..... :clap:
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la dadod » Sub ožu 04, 2023 10:02 pm

Mislim da imas pravo, nekako je DIY entuzijazam jako opao. :cry:
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 842
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la pinco » Sub ožu 04, 2023 10:31 pm

Nije problem u članovima foruma,
Problem je šta je sve manje mlađih u hobiju.
A stariji članovi su svak u svome filmu.
Svak klapa nešto svoje, vrimena i novaca je sve manje , da bi se radilo sve šta je interesantno.
A zapravo je sve dostupno, mlađe i je zanima hifi, dosta su bežićne slušalice.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 567
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la Edison » Ned ožu 05, 2023 12:54 am

dadod napisao:Mislim da imas pravo, nekako je DIY entuzijazam jako opao. :cry:


Ima razloge zasto je u opadanju. Kriza je, recesija je u cijelom svijetu, rat je u Europi. Inflacija radi svoje. Izgubili smo mir, a i sigurnost nam je upitna. Tada prvo otpadaju stvari koje nisu toliko bitne, a tu spadaju hobiji pa i DIY. Sve je skuplje nego prije par godina, a primanja uglavnom to ne prate. Kad se opet vratimo u mirno i dobrostojece razdoblje (ne brinite, to mora doci), vratit ce se ljudi opet hobijima. No do tad treba nekako "premostiti" krizu, za koju jos nismo sigurni da je dosegla svoje dno...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5691
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la dadod » Ned ožu 05, 2023 7:37 am

Pa zar nije hobby nesto sto covjeku pomaze da prebrodi teska vremena, manje gleda vijesti, uziva u necemu sto je sam napravio.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 842
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la tom_hifi » Ned ožu 05, 2023 8:03 am

dadod napisao:Pa zar nije hobby nesto sto covjeku pomaze da prebrodi teska vremena, manje gleda vijesti, uziva u necemu sto je sam napravio.


Slažem se da je tako, barem meni pomaže. Ja sam ti već odavno rekao da izrazito cijenim što si napravio, imao sam više komada GW MK2, napravit ću i MK3, ali i kod mene treba vremena. Svašta me zanima, na više sam 'fronti', pa je meni najviše financijske prirode. Prilično puno novaca sam potrošio u zadnjih par godina na sve to.

Bit će. A neka i drugi malo rade. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5315
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la Topolino » Ned ožu 05, 2023 8:06 am

Je. Hobi je dobar za mentalno zdravlje.
Ali ni jedan hoby nije jeftin. Uvjek je neki trošak koji ti nakraju neče staviti kruh na stol. Zbog krize nazalost moras promjeniti dosta stvari i naci nesto sto te "zadovoljava", a oduzima ti minimalno kruha iz usta.
Topolino
 
Postovi: 127
Pridružen: Sub vel 25, 2023 9:06 pm

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la davorin » Ned ožu 05, 2023 9:05 am

Iako će izgledati pomalo kontradiktorno, svi su u pravu! :lol:
Radim nekoliko projekata odjednom, ali zbog trenutne inflacije i poskupljenja sam bio prisiljen ponovo početi, odnosno nastaviti sa servisom pojačala za gitaru koji donese relativno brzu zaradu i barem pokriva troškove hobija.
Činjenica je da ne mogu više raditi brzo i dugotrajno po cijele dane kao nekada pa niti ne stignem dokumentirati ono što bi možda zaslužilo biti na forumu.
Znam sigurno da nisam jedini koji nešto radi u radioni i to ne objavljuje na forumu te molim one mlađe koji imaju više vremena i snage da barem objave svoje veće i značajnije radove bez obzira što možda nisu finiširani u reprezantivnoj formi.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6957
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: GainWire mk3 NGNFB

PostPostao/la drazenK » Ned ožu 05, 2023 12:59 pm

ja se ne osjećam relevantnim komentirati konstrukcije jer nisam potkovan za to. redovito čitam i pratim sve što se objavljuje a o tvojim pojačalima i pretpojačalima sam čuo i čitao sve najbolje!
moja gainwirwe mk2 pločica je poslana khadu na lemljenje po zadnjoj modifikaciji i uskoro bi trebala biti gotova (kaj ne khad?). ja nažalost nemam vremena to polemiti.
zato dado samo napred :clap:
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1355
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 4 gostiju