Rotel RB970BX u patnjama

Re: Rotel RB970BX u patnjama

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto tra 25, 2023 9:03 pm

Za sada nisam imao to zadovoljstvo da mi dođe neki uređaj toliko pun skorene prašine da trebam čistiti gornji dio pcba, a donji čistim sa isopropanolom i četkicom za zube. Prije nekih godinu dana sam kupio neki stari Kenwood receiver koji je baš pun prašine i kada to dođe na red pitati ću našeg sveznajućeg za koji savjet. :)

Inače koliko vidim tvoj Rotel nije baš tako prašnjav i ja bi ga ostavio takvog ali ako ga hoćeš upicaniti samo naprijed.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5744
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Rotel RB970BX u patnjama

PostPostao/la grunf » Uto tra 25, 2023 9:09 pm

micro napisao:
ilimzn napisao:Ne znam što bi 110V pojačalo radilo kod engleza kojima je struja 240 (točnije bliže 250)...
Prva stvar provjeriti kratke spojeve na glavnom napajanju i nadati se da to nisu emiter-kolektor dionice pokojeg izlaznog tranzistora. Lako se provjeri dioda testerom...


Kucanstva koriste samo 240V. U industriji koriste i 110 i 240V , i druge , zute boje utikaci i uticnice 110V , plave boje 240v, zasto koriste i 110V ne znam.
Inace tamo u industriji svuda pusta muzika , tako da teoretski neki dio opreme koji je radio u industriji moze biti na 110V ako je neko "posudio" :)


teško , a na ovom pojačalu se na prvoj slici vidi da je tvornički namješten na 230V po kratkospojnicima , ne treba ništa gatati :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Rotel RB970BX u patnjama

PostPostao/la grunf » Uto tra 25, 2023 9:19 pm

Fantocci napisao:Pojačalo radi sa novim osiguračima. Što je bio razlog ne znam, bolje bi se osječao kad bi, ali dobro je i ovako.
Zanima me, čime očistite prašinu sa PCB?
Može li sa alkoholom?


super da radi ;)

tu prašinu možeš očistiti gustim mekim pinelom i komprimiranim zrakom pa udri , tako se najbolje čisti , u nedostatku komprimiranog zraka dobro će doći i usisvač ,nikakve kemije ne traba koristiti i samo pazi na komponente sa dugim nožicama u ovom slučaju onih par styrol film kondezatora koji imaju navučen crni bužir na nožice
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Rotel RB970BX u patnjama

PostPostao/la micro » Uto tra 25, 2023 10:56 pm

Nisu li Englezi "patentirali" nekoliko izraza na ebayu od kada radi :
recimo neispravno , u "nije testirano" :)
nije DOA , isto sumnjivo vecinom obratno , znaci vecinom neispravno :)
micro
 
Postovi: 617
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Rotel RB970BX u patnjama

PostPostao/la Fantocci » Sri tra 26, 2023 12:17 pm

Evo, očišćeno sa kistom i uzajamnim ispuhavanjem kompresorom. Na kraju sam još malo obrisao alkoholom po većim površinama. Moglo bi se još bolje tamo oko osigurača i gretza ali ja sam zadovoljan.
Hvala na komentarima i savjetima.
IMGP8279m.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Rotel RB970BX u patnjama

PostPostao/la dredder » Sri tra 26, 2023 6:23 pm

Apoteka.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Prethodni

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju

cron