Technics Sl-1210 za siromašne

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la Zmajz » Uto stu 07, 2017 7:18 pm

Nemoj biti tužan zbog toga. Nisi sam. U dobrom si i velikom društvu...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Čet stu 30, 2017 6:11 pm

Završen projektić, naravno imam ja za njega još planova što se tiče bojanja i pričvrstiti poklopac ali zasada stavljam projekt pod završeno :D Zahvaljujući pamooku i hrvatskoj i belosvetskoj pošti stigao mi uteg. Išao prvo podesiti ručku. Malo sam teško ga doveo u vagu (ručicu) ali kad je u vagi onda mi bjezi ručica ulijevo ne ostaje na ploči. Tako da sam malo pogurnuo uteg prema naprijed i sigurno povećao silu zvučnice na LP da bih kasnije otkrio da me zeza ona polugica za podizanje (lift) možda je to bio problem, u biti ne zeza ona nego se ja učim još. Zvučnica podešena protraktorom, antisketing brzina vrtnje itd. sve po videima s youtubea osim VTA i tih caka. Možda sam negdje i pogriješio ali meni se trenutno čini da ovo klizi kao puter. Hvala svima na pomoći uglavnom, moram sada malo preslušavati.

Jedan filmić

Watch on youtube.com
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la pamook » Čet stu 30, 2017 6:19 pm

:shock: već stiglo?

to je bilo brzo, pogotovo za naše poštanske pojmove :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Čet stu 30, 2017 6:34 pm

Ručao ja, legao da odmorim kad lupa poštar, znam da mi ništa ne stiže nego uteg ali i ja sam se iznenadio kad sam otvorio paketić. Očekivao sam ga realno preksutra ujutro ali ovo je stvarno bilo prebrzo sve pohvale :clap:
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la Edison » Čet stu 30, 2017 9:35 pm

Lijepo da je gramfon napokon proradio. :clap:
Sad samo pomalo, slusaj, ako nema nekih primjetnih izoblicenja, sve je dobro podeseno.
Kasnije ga mozes jos bolje podesiti, dok steknes malo iskustva, i eventualno nabavis jos sto od opreme za podesavanje.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Sri sij 10, 2018 6:02 pm

Konačno nbavih sve, hvala pamuku na posrednišvu bez njega ne bi bilo ove vrtilice. Uzeo sam onu bijelu plastiku sa ebaya (technics gauge) izvadio ganz novu at95e i nove kabeliće da bude sve novo :D i namontirao i naštimao. Stigla je i vagica za silu ali bez baterija, nasreću stari kalkulator je bio opskrbljen sa dvije baterije za sat koje idu unutra. Iako su na izdisaju uspjele su pokazati težinu i točna je kao što sam ja sam bez nje već bio naštimao pomoću original technics utega, barem znam da je uteg ispravan isplati se nekad uzeti originalne djelove. Stavio sam na 2.0 g silu. Antiskateing isto na 2. Gumeni mat sam izbacio i stavio crni filcani. Još je nešto stiglo ali o tome kad završim sa započetim poslom, naime gramofon je u fazi estetske rekonstrukcije



Slika


Slika

Bijela boja je u modi, što da vam kažem. Sreća bio sam ga sklopio ovako napola lakiranog taman kad je poštar zazvonio damogu montirati sve i slušati, dan je ovako kišovit kao za to stvoren.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Sri sij 10, 2018 7:05 pm

Isprika za čarapu na prethodnoj slici :lol:

Drugo, možda sam malo dosadan ali ovu temu pišem sebi za podsjetnik, ako je kome još zanimljivo tim bolje. Možda nekome bude zanimljiva unutrašnjost ovog plastikanera. Ništa tu nema što bih ja mogao promijeniti, žice u ručki su jako tanke i fleksibilne, tanje od onih iz pc miševa :) tako da tu ne bih puno dobio. Razmišljam da ručku obučem u prozirni termobužir radi vibracija, kažu da pomaže, ne znam što bih drugo dirao. :geek:

Kabel za uzemljenje sam morao napraviti, kažu samo poveži sa bilo kakvim bakrenim kabelom uzemljenje gramofona i pojačala e pa kod mene nije baš tako. Gramofon je poludio i povećao brzinu, na 33 okretaja je vrtio kao 45 a na 45 da ne pričam :shock:. Srce mi je preskočilo :shock: .Kad sam maknuo kabel i restartao nekoliko puta vratilo se u normalu. Zato sam uzeo 2 bakrena kabela, na uzemljenju gramofona su spojena oba a na pojačalo jedan, obložena su svojom izolacijom naravno, pa kuhinjskom folijom :), pa vodoinstalaterskom trakom, pa izolir trakom, još ću na vrh staviti ukrasni bužir pa da vidim hoće li se to ponovno dešavati.

Unutrašnjost
Slika


Kabel za uzemljenje
Slika

Ovo što svira je Daft punk, čekao sam vagicu i novu zvučnicu da ne prljam moju novu ploču starom AT91 :D




Evo mi blokirali video, besramnici :)
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Uto lip 09, 2020 5:05 pm

Mislim da neću više prčkati po njemu, meni ovaj gramofon svira dobro, sada i liči na Technicsa a tako se i zove Technics za siromašne :), ako tko pita reći ću da košta xxx kuna i to je to. E još htio sam izmijeniti žičice za audiofilske ali kad sam malo rastavio ručku shvatio sam da nemam živaca za lemiti takve male žičice, divim se tko može. Počeo sam premazivati tanjur bitumenom odozdo pa se zapitam koji krastavac radim. Sad to moram čistiti. To bi bilo to ...

Slika

Slika

Slika
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la Zmajz » Uto lip 09, 2020 5:41 pm

lijepo izgleda ali: To nije Technics, pogotovo ne SL1200 a još više nije direct drive. Stoga nije lijepo da si to napisao na njega. Za ostalo, svaka čast.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Uto lip 09, 2020 6:14 pm

Thnx.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju