Gramofon mkII

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la Edison » Ned sij 22, 2017 2:47 pm

Krešica napisao:Elementarna fizika daje odgovor na pitanje zakaj su dva bolja nego jedan, a tri bolja nego dva.
Jedan step sa kutem koraka od 7,5° daje 48 malih trzaja na pogonsku remenicu u jednom okretaju. Ako se koriste dva, i drugi je pomaknut u fazi za 3,75°, to daje 96 malih trzaja na remenicu, sa tri i pomakom od 2,5° između motora, daje 144 trzaja ... netko ko nastupa ovak sa visoka bi mogao znati barem to, pogotovo ako se inzistira na tome da remen ipak je mehanička veza.


Remen je mehanicka veza, ako nije mehanicka kakva je onda? Kako rade direct drive gramofoni? Koliko tamo motor ima malih trzaja, i kako se to cuje pri reprodukciji? Kod DD pogona i da hoces ne mozes koristiti vise od jednog motora. ;)

O nastupu "s visoka" ne bih, jer cemo se posvaditi. Mislim da nisam nastupio s visoka, ali dopustam da se tebi tako cinilo...


Krešica napisao:Ovo sa jednim motorom i jako velikim brojem okretaja i teškim tanjurom sam napravio prije 20 i kusur godina i sada želim bolje od toga.
Tko je imao priliku slušati u istom sistemu i side by side usporedbu Stabi-ja (sa jednim motorom) i Stabi referencea (sa dva motora) sa istom ručkom i buljom, shvatio bi i audiofilsku vrijednost ovakvog pristupa.


Prijatelj mi ima nekoliko vrhunskih gramofona, medju njima je i najskuplji SME koji izgleda kao Brooklin Bridge, Transrotor, Kuzmin gramofon s 12" ruckom, Denon direct drive, ne znam model, najjaci, par Linn Sondeka, debelo upgredanih i mehanicki i elektronski, neki mali Avid i jos nekoliko gramofona. Sve to prate vrhunske rucke i zvucnice. Svaki od tih gramofona svira razlicito cak i kad se moze montirati ista rucka i zvucnica... Neki uvlace u glazbu, neki ne... a svi su vrhunski gramofoni. Koliko se moglo, bez rastavljanja, svaki sam proucio kako je i od cega napravljen.

Krešica napisao:A sad bih volio vidjeti Tvoje iskustvo Edison, primjenjeno u praksi.
Čisto da steknem dojam o vrijednosti Tvojih savjeta :D


Nemam ja iskustva u praksi. Nikad nisam (samo)gradio gramofon.
Znam podesiti gramofon. Znam i izracunati (proracunati) gotovo sve sto se na gramofonu mice.
Po struci sam brodostrojarski inzenjer i jedna od specijalnosti bile su mi torzionalne vibracije radilice brodskih motora. Tek da se zna da i kod gramofonskog pogona ima takvih vibracija, naravno u proporcinalno manjoj mjeri.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5694
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la dredder » Ned sij 22, 2017 6:18 pm

tubeman napisao:Pokušavam (nažalost) pratiti temu i sve više mislim kako je svo to vrijeme uzalud izgubljeno.
Sto puta sam se zarekao da se neću upuštati u ikakve "mudre" diskusije što primjećujem da rade i ostali ozbiljni forumaši.

Ali....
Prvo ću nešto predložiti.

@Krešica
Ako si započeo ovakvu zahtjevnu temu, onda se očekuje da ćeš je voditi i pokazati rezultat ako ga ima.
Ovdje vidim samo laviranje s jednog kraja na drugi uz sto nepoznanica koje nakon toliko stranica posta ne daju naslutiti da će iz toga skoro izaći nešto konkretno.
Gradnja gramofona NIJE tek znanje i vještina tokarenja i bušenja lijepih rupa.



Tubemane uz veliko poštovanje tebi i ostalim sudionicima ne mislim samo na ovaj post ali primjećujem inače puno takvih odgovora na više foruma koji nekoga tko pokušava i interesira ga da napravi nešto svojim rukama u startu obeshrabre. Bit DIy-anja je uraditi nešto svojim rukama pa što da čovjek i ne uradi skroz pogrešno bolje nego da napravi ništa a i tako se svi žale da je samograditeljska scena sve manja. Svatko od nas ima svoj pristup radu i sad stiče se dojam da se želi pomoći ali po ne ako nije po PS-u i to PS-u starijih članova kako ti oni kažu inače se uvrijede i "to ništa ne valja". O elektronici ja osobno imam uska znanja a o gramofonima nikakva ali da znam nešto dao bih savjet a ako ne, ili ako savjeti ne vode ničemu, prešutao bih. Na kraju on (ja, ti, mi, svi) troši svoje vrijeme, svoj novac pa ako mu ne vrijedi proizvod to se nas ne tiče jedino ako ga udijeli kome na poklon :mrgreen:

Hoću reći neke ljude treba pustiti da rade na svoj način a ne odmah "krivo si počeo to ti neće valjati" odgovor sve da je u najboljoj namjeri. Bitno je da se nešto lemi, reže, sjecka, slaže bar što se tiče mlađih (ne godinama) članova i simpatizera DIY-a. Ispričavam se ponovno nije post nikome upućen nego kao reakcija na odgovore više članova više foruma u zadnje vrijeme. Svako dobro.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 499
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la Schultz » Ned sij 22, 2017 7:10 pm

Nebih se baš složio sa prethodnim postom.

Naime, ovdje ima ljudi sa dovoljno iskustva i kažu odmah da nešto nije dobro i da se tako ne radi iz vlastitog iskustva.

Na ovome forumu prosuto je više znanja nego u mnogim stručnim knjigama i to nesebično i uvijek sa dobrom namjerom. U istoj takvoj dobroj namjeri se kaže i ako nešto nije dobro, nije dobro zamišljeno ili izvedeno.
E sad. Na svakome od nas je da napravimo po svojemu ili da poslušamo savijet.

Zaboravljamo često da je i ne, dobar odgovor....

Zahvaljujem osobno, davorinu, Edisonu, Tubemanu, ilimzinu (slučajnim redosljedom) i još svima ostalima koji su nesebično podijelili svoje zrnce znanja sa svima nama.

A svatko može uzeti pilu u ruke i deri, po onoj staroj, električarskoj.... triput sam ga rezal, opet mi je kratak.....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la tubeman » Ned sij 22, 2017 8:29 pm

Dredder,
Nema nikakvih problema, ali očito nisi čitao barem stranicu-dvije prije mojeg posta :) :)

Nitko tu nikoga ne obeshrabruje.
Dapače.
Pogotovo ja nikada nisam rekao "s visine" da nešto ne valja ili "nemoj to raditi jer je bez veze" ili tako nešto, pa makar je možda i bilo.
Čak se ne uplićem u diskusije kada netko drugi da neki odgovor. Nema potrebe.
Kad god sam mogao pomoći - pomogao sam savjetom, materijalom i koječim još.
Znam da tako rade i drugi.
Posebno se veselimo očiglednom napretku onih koji su došli na forum a nisu prije toga držali lemilicu u rukama. Od svega su imali samo dobru volju.

Osobno sam od posta očekivao nešto konkretno, ali toga i nakon 100 postova nije bilo.
Nisam siguran da je najbolji put prema stvaranju nečeg tako sofisticiranog poput gramofona prije svega odabir motora (koji btw. mora biti jeftin :) ).
Što će taj motor okretati, to nitko nije spomenuo, a da ne govorim o nečem dalje, a već se fantazira o dva ili tri motora.

Znam da su još neki čekali razvoj događaja i onda pokušali nešto pitati ili savjetovati.
I dobili su špotanciju :)

Ni to nije ništa novo. Takvih razvoja ima koliko god hoćeš :)
Ne bih se niti ja javljao da se nisu pojavili oni pomalo čudni odgovori na potencijalne dubioze oko nekih notornih stvari.
Nemam namjeru to analizirati jer bi nas odvelo na sasvim krivu stranu, a to nitko ne želi.
Naravno, moj post nije (barem ne u većem dijelu) upućen Krešici i iskreno se nadam da tako nije bilo ni shvaćeno.
Što se Krešice tiče, reagirao sam prije svega na njegov stav u zadnjem odgovoru Edisonu u stilu "Pa koji pa si ti i daj reci što si napravio do sada pa da vidim hoću li uopće uvažavati tvoje mišljenje".
To nije u redu, da ne upotrijebim kakvu težu riječ.

Jedina dobra stvar u onemogućivanju brisanja i editiranja postova je to da se sve vidi crno na bijelom pa je ovo iznad lako provjerljivo :) :)

O forumima:
Istina je da postoji određeni nivo podozrivosti na mnogim forumima jer se oni krivo shvaćaju kao samoposluga i ako se netko ODMAH ne javi da riješi nečiji problem onda smo odmah uvrijeđeni.
Vrhunac "forumarenja" je davno prošao.
Ostali su tek otoci onih najzagriženijih i onih koji forum doživljavaju kao nastavak nekog ON-LINE druženja iz "stvarnog života".
Ljudi su se pomalo umorili o navlačenja za rukav.
To znam iz osobnog primjera jer nakon desetak prikaza restauracija na AFN-u nisam mogao zaustaviti lavinu upita za popravke i restauracije.
Napravio sam ih dosta. Napraviti ću ih još za ljude koji to zavređuju.
Ali kada vidiš uređaj koji si besplatno složio "zato jer ga ima još iz studentskih dana" na Njuškalu, onda se malo zamisliš.
Za to vrijeme sam mogao napraviti gomilu svojih, koji dan-danas čekaju u skladištu.
Zato to više ne radim.
Tko ostaje po forumima i "ne odgovara i samo obeshrabruje": Google majstori i Wikipedija sveznalice koji će odajući dojam "velikih znalaca" popljuvati sve živo a sami ne znaju razlikovati trome od brzih osigurača (ali će sve znati o HIGH END varijanti ) :)

Praksa je pokazala da niz ljudi koji se pojave na forumima zatraže mišljenje i pomoć za uređaje koje misle tek prodati ili preprodati. I to pomalo iritira.
Toga srećom ovdje nema (previše) i zato se trudimo da tako i ostane, pa makar to ostala "poluprivatna kaljuža".
Većina članova ovdje se osobno poznaje.
Susretali smo se i družili, nekima smo hodali na rođendane, u svatove pa nažalost i na sprovode ( :( ) i sl. i nekako bi nam bilo drago da takvo ozračje i ostane.
S druge strane, na ovom forumu je sam pristup "pomoći" nešto drugačiji: NEMA recepta, ali IMA usmjeravanja i upućivanja na literaturu. To se pokazalo i kao najbolji put.
Oni koji samo navlače za rukav brzo otpadnu a ostali nešto nauče i ne treba im npr. po stoti put, za svaku cijev crtati radnu točku.

E, sada, hoće li netko piliti, lemiti ili tek sklapati kineske kitove ( :evil: ) to je njegova stvar, njegovih afiniteta i mogućnosti i nitko se ne ljuti ako ga se tu i tamo malo pikne.

Posebno su vrijedni "pravi" projekti. Oni koji će razveseliti njegovog autora i donijeti neku dodatnu vrijednost forumu.
To svi cijenimo.
Zato se nitko ne bi smio ljutiti, pa čak ako se u nešto izrazi sumnja.
Jer kako potpis našeg administratora kaže "I šut u dupe je korak naprijed" (ili tako nešto :) ).
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la Master of disaster » Ned sij 22, 2017 10:30 pm

dredder napisao:

Tubemane uz veliko poštovanje tebi i ostalim sudionicima ne mislim samo na ovaj post ali primjećujem inače puno takvih odgovora na više foruma koji nekoga tko pokušava i interesira ga da napravi nešto svojim rukama u startu obeshrabre. Bit DIy-anja je uraditi nešto svojim rukama pa što da čovjek i ne uradi skroz pogrešno bolje nego da napravi ništa a i tako se svi žale da je samograditeljska scena sve manja. Svatko od nas ima svoj pristup radu i sad stiče se dojam da se želi pomoći ali po ne ako nije po PS-u i to PS-u starijih članova kako ti oni kažu inače se uvrijede i "to ništa ne valja". O elektronici ja osobno imam uska znanja a o gramofonima nikakva ali da znam nešto dao bih savjet a ako ne, ili ako savjeti ne vode ničemu, prešutao bih. Na kraju on (ja, ti, mi, svi) troši svoje vrijeme, svoj novac pa ako mu ne vrijedi proizvod to se nas ne tiče jedino ako ga udijeli kome na poklon :mrgreen:

Hoću reći neke ljude treba pustiti da rade na svoj način a ne odmah "krivo si počeo to ti neće valjati" odgovor sve da je u najboljoj namjeri. Bitno je da se nešto lemi, reže, sjecka, slaže bar što se tiče mlađih (ne godinama) članova i simpatizera DIY-a. Ispričavam se ponovno nije post nikome upućen nego kao reakcija na odgovore više članova više foruma u zadnje vrijeme. Svako dobro.


Nego što bi trebalo? Pustiti da se ide dalje sa projektom (rasipa i vrijeme i novac i trud) koji zbog greške ili nedostatka nema šansu? To bi bilo vrlo "ne sportski". Forum i služi tome da se ideje prezentiraju a mišljenja konfrontiraju. Oni čiji ego nemože istrpiti kritiku ili drugačije mišljenje bi se trebali zapitati koliko uopće ima smisla objavljivati projekte? Da bi se drugi sljepo divili? Govorim ovo kao jedan od članova koji se ne mogu pohvaliti velikim znanjem, niti velikim brojem uspjelih projekata.
Kada započnem temu i obrazložim ideju, činim to upravo zbog toga da mi ostali ukažu na nedostatke i zablude koje sam uključio. To se zove konstruktivna kritika. Što ćemo s njom napraviti je na nama. Meni je ona jedan od najmoćnijih "alata".
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la ilimzn » Ned sij 22, 2017 10:36 pm

Kad bi bar u nasem jeziku postojao dobar prevod za engleske idiome 'wishful thinking' i 'special snowflake'... jer ljudi koji se tako ponasaju su upravo razlog za umiranje foruma, na nacin da ljudi s istih koji zaista nesto znaju i mogu pomoci, jednostavno izgube strpljenje.

Po naski bi se reklo za 'wishful thinking' nesto na tragu 'sto se babi snilo, to se babi htilo', ili konkretno, kad si netko zamisli da ce rezultat nekog njegovog eksperimenta, uzgred, zasnovanog na jako malo jednako takoz amisljenih i polushvacenih cinjenica, biti bas onakav kakav si je spomenuta osoba zamislila. I sad nastupa trolanje o forumima, ne zato da bi se saznalo kakav je stvarno vjerojatan rezultat tog eksperimenta (iako su pitanja tako formulirana) nego da se dobije potvrda da je bas onako kako si je osoba (iliti 'baba' iz poslovice) zamislila, pri cemu se svaki odgovor koji na to baca sumnju na ovaj ili onaj nacin omalovazava. A kad se ostane bez dobrih argumenata, slijedi slijedeca faza:

'Special snowflake' iliti osoba koja si uzima za pravo da njeni osjecajcici nikad ne budu povredjeni, pogotovo ne kad im se njihove 'teorije' (a ovdje ne bi bilo lose vidjeti koja je formalna definicija teorije, rijeci koja se danas u 99/999% slucajeva sasvim krivo koristi) dokazu neosnovanima. Tad ne samo da slijedi faza durenja, nego i faza ad-hominem napada na onog tko dokaze podastire, u vidu optuzbi za uvredljivost i govor s visoka.

E pa newsflash:
Uvredjeni ste? Pa faking sto? Od kad je to vazeci argument?
Ovo je TEHNICKI forum. Sto znaci da u krajnjoj liniji pricamo o fizici, a nju nije briga za vase osjecajcice, i nece se npr. ohmov zakon promijeniti jer vam danas ne pase, vrijedja vas, molite se u crkvi da bude drugaciji ili ulozite prigovor na sudu.
Onaj tko se misli virjedjati jer njegova omiljena zamisao ispada besmislena, neprakticna ili s malom vjerojatnoscu uspjeha, slobodno ODMAH neka ugasi svoje clanstvo na ovom forumu cime ce ostaviti drugim clanovima vise vremena da se posvete stvarnim problemima, svojim i tudjim, jer ako se tako lako vredja, zivo me zanima kako ce se nositi s neuspjeisima svojih 'teorija' ili kad se stvari jednostavno pretvore u dim )ponekad uz eksploziju i plamen). Garant ce netko drugi bit kriv.

Newsflash 2:
Zelite znati sto je STVARNO uvredljivo?
Na ovom forumu ima ljudi koji imaju itekako dovoljno ekspertize da s punim pravom o nekim stvarima govore 's visoka' (preciznije: s pozicije nekakvog znanja) i gle cuda, ne znam niti jednog (a u to bi ukljucio i jedan broj stranih foruma) za koga sam ikad osjetio takav ton za stvarno. S druge strane, natrolati 100 postova u jednoj temi ne bi li se dobio odgovor koji se zeli (a ne onaj koji je zaista istina), zauzimajuci sate vremena desecima ljudi koji se (naivno?) trude pomoci, a onda odbijati odgovore jer nisu oni zamisljeni i optuzivati ljude za vredjanje, ima i previse. I to u doba kada su se svi ti odgovori kao i hrpa podataka koja bi dovela do zaista funkcionalnog i prakticnog rijesenja mogu za 1/10 vreman saznati uz google i nesto strpljenja. Kombiniranje wishful thinkinga, special snowflake-a i ciste LIJENOSTI kada u sekundi mozemo doci do javno raspolozivih informacija da se covjek moze samoobrazovati do razine kvantnog fizicara, TO JE UVREDLJIVO. Vrijedja inteligenciju svih ovdje prisutnih, i rezultat je da onih koji su voljni zaista pomoci, sto zahtijeva sate sastavljanja posta u odnosu na 10 sekundi durenja, ima sve manje.
Osim toga, postoji i stvar elementarne pristojnosti: ako vec netko doleprsa ovamo i trazi od drugih uslugu, durenje i izvoljevanje i vredjanje je u najmanju ruku nepristojno i na razini djecjeg vrtica, tako da umjesto diy-audio.com.hr bolje je ici na djecji-vrtic.com.hr.

I na kraju newsflash 3: Kad je vec tako tesko procitati 20-ak redova teksta i potrositi 3-4 sata s google-om, steper i trofazni sinhroni motor nisu ista stvar samo zato jer imaju 'faze'. Ma koliko god to neko htio i bio uvredjen sto nije. Pa cak ni kad ih se stavi tri da tjeraju isti tanjur. Moze li se rabiti kao dobar AC motor? Moze. Sve se moze. I space shuttle moze letjeti. Sto ne znaci da je to jednostavno.
Kao sto kaze stara poslovica, ko si zvadi glavu z riti, nebu samo drek znal.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la Krešica » Pon sij 23, 2017 9:41 am

I ?
Nitko ne zna nacrtati shemu? Pričam o onome što sam pitao, a to ovdje, čini mi se, rijetki čitaju.
:lol:

Mogla je ovo biti tema o jednoj zanimljivoj grembalici. Takvih na ovom forumu nema. Tražio sam. Uz mene, mogao je netko doći i do vlastitog gramofona po vlastitim željama. Radili bi ih skupa. Imam i resurse, i znanje, i radionu. Ono kaj je najvrednije od svega, znam i kako na kraju tweakati grembalicu da uvlači slušatelja u glazbu. Svatko sa imalo inteligencije zna da se na svakom projektu nauči nekaj novo. Ja se veselim tome. Ovaj projekt ne bu stao. :D
I čak sam siguran da ovdje ima članova koji bi uživali u ovakvoj temi, na onaj pozitivan način. Ono, nekaj se radi, lemi, pili, tokari, glođe ... Na kraju ga možemo i hititi u smeće i krenuti ispočetka ...

No međutim, količina trolova koji su počeli izlaziti iz zimskog sna je prevelika. Sve jedan pametniji od drugoga, a nigdje odgovora na pitanje ... koje pitanje ? :D

Zamislite koliko ste se mogli naslađivati da ste, kojim slučajem, dočekali kraj ove grembalice? 100 strana pljuvanja ste mogli napisati o tome zašto to ne valja. Bez da ste ga uopće čuli. To vjerojatno ovdje nije niti bitno. Ajme koji fun sam Vam uskratil, strah me i pomisliti na traktate o vlastitim egotripovima. Bum si pustil jednu ploču na mojoj grembalici da se oraspoložim :D
Pozdrav svima :D
Krešica
 
Postovi: 46
Pridružen: Pet sij 06, 2017 9:48 am

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la Schultz » Pon sij 23, 2017 9:53 am

Aleksa sada negdje se smije sam sebi u brk.....


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la SaWa » Pon sij 23, 2017 10:07 am

Schultz napisao:Aleksa sada negdje se smije sam sebi u brk.....


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ne spominji ga....Mogao bi se vratiti..Ajme belaja.. :lol:
SaWa
 
Postovi: 1488
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Gramofon mkII

PostPostao/la tom_hifi » Pon sij 23, 2017 12:15 pm

Krešica napisao:I ?
Nitko ne zna nacrtati shemu? Pričam o onome što sam pitao, a to ovdje, čini mi se, rijetki čitaju.
:lol:

Mogla je ovo biti tema o jednoj zanimljivoj grembalici. Takvih na ovom forumu nema. Tražio sam. Uz mene, mogao je netko doći i do vlastitog gramofona po vlastitim željama. Radili bi ih skupa. Imam i resurse, i znanje, i radionu. Ono kaj je najvrednije od svega, znam i kako na kraju tweakati grembalicu da uvlači slušatelja u glazbu. Svatko sa imalo inteligencije zna da se na svakom projektu nauči nekaj novo. Ja se veselim tome. Ovaj projekt ne bu stao. :D
I čak sam siguran da ovdje ima članova koji bi uživali u ovakvoj temi, na onaj pozitivan način. Ono, nekaj se radi, lemi, pili, tokari, glođe ... Na kraju ga možemo i hititi u smeće i krenuti ispočetka ...

No međutim, količina trolova koji su počeli izlaziti iz zimskog sna je prevelika. Sve jedan pametniji od drugoga, a nigdje odgovora na pitanje ... koje pitanje ? :D

Zamislite koliko ste se mogli naslađivati da ste, kojim slučajem, dočekali kraj ove grembalice? 100 strana pljuvanja ste mogli napisati o tome zašto to ne valja. Bez da ste ga uopće čuli. To vjerojatno ovdje nije niti bitno. Ajme koji fun sam Vam uskratil, strah me i pomisliti na traktate o vlastitim egotripovima. Bum si pustil jednu ploču na mojoj grembalici da se oraspoložim :D
Pozdrav svima :D


Pročitaj malo teme ovdje. Dovršeni projekti, razglabanja, bilo što. Vidi koliko tu "trolova" ustvari ima. Mislim da si krenuo krivim putem ovdje. Tema je zaista zanimljiva i dovrši je, ali promijeni stav. Zaista nema smisla da se vode ovakvi razgovori, nego ajmo nešto konkretno.

Ne složim se uvijek sa svima ovdje 100%, ali to ne znači da ne postoji UVIJEK 100% poštovanja između svih nas, a ne vidim razloga zašto i ti nebi, vrlo lako, ušao u tu grupu.

Ajmo ispočetka, reset :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju