Technics Sl-1210 za siromašne

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Sub ruj 02, 2017 3:01 pm

spider napisao:
Ipak je lakše naštimati zglob nego točno opisati kako se to radi :D

Nadam se :lol:

Puno hvala na detaljnom opisu, naravno za sve vaše upute još nemam vremena ali ako ništa bit će zabave preko zime :ugeek:
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la Edison » Sub ruj 02, 2017 9:08 pm

dredder napisao:Našao sam ovaj video gramofona sličnog mome gdje je i prikazana ta plastika (na 3:22) ali i protraktor koji ne izgleda kompliciran kako bi se reklo po nazivu :)


Da, to je to, a i dosta drugih stvari je objasnjeno. Protraktor je jednostavna papirnata sablona preko koje podesavas zvucnicu da dobro lezi u jednoj ili, cesce, u dvije tocke. Nije tesko, ali trazi malo strpljenja. Ako imas imalo strojarsko /mehanicarske zice, onda ces to sve podesiti bez imalo muke.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Pon ruj 04, 2017 5:14 pm

Cijevni čovječe, jesi li slučajno pogledao koji counterweight bi mi pasao :)
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la tubeman » Pon ruj 04, 2017 7:22 pm

E, brzo si se javio :) :)
Ja sam od subote na Blaue Adria i uživam u blagodatima GO (jučer -jutros sam radio od 11:00 ujutro do 03:20 :) ). tako da s moje strane ništa još tjedan dana.
Mislim da i Edison ima takav gramofon pa ako mu je negdje blizu, možda pogleda.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la Edison » Pon ruj 04, 2017 10:17 pm

tubeman napisao:Mislim da i Edison ima takav gramofon pa ako mu je negdje blizu, možda pogleda.


Imam. Blizu je pa sam pogledao. Na originalnom Technicsu zavrsetak cijevi rucke (na koju dolazi protuuteg) izgleda malo drugacije od ovog klona. Unutra je umetak s navojem na koji se moze navrnuti dodatni kontrauteg koji Technics i isporucuje s gramofonom. Promjer malo ispred kontrautega na Technicsu je 13,7mm, a na straznoj strani oko 13,9mm (ovo mozda nije tocna mjera jer je malo prostora za mjerenje ako se ne skida protuuteg). Mjereno je pomicnim mjerilom. Dredder je napisao da je kod njega promjer 13mm. Mozda ne bi bilo lose izmjeriti ponovo pomicnim mjerilom i ako je oko 13,7mm, mogao bi odgovarati originalni Technicsov protuuteg.

Najbolje bi bilo naci u blizini nekoga tko ima Technics SL-1210, posuditi kontrauteg i isprobati.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Sri ruj 27, 2017 11:40 am

Pomično mjerilo nisam uspio posuditi a novo ne kupujem iz principa jer me vrtilica već previše košta :) a vjerojatnoje to tu negdje ja kako god mjerim ispadne 13mm ali sa šublerom bi možda i bilo13,7. Privodimo priču kraju (nadam se) stigle su mi i ove fine stvari mjerač sile thorens i preslatka libelica (vjerovali ili ne plaćena 3kn :) ). Imam li sada sve što mi treba da upogonim ovu zvjerku i opet taj uteg me zeza.

Slika

Poklopac je također stigao a našao sam i manual za moj gramofon koji je punim imenom McCrypt dj-2600b (b je belt a d direct drive verzija) i u tom manualu piše da je overhang 15mm uz ovu sliku, pomaže li to išta?

Slika

Slika

Ne znam koliko to pomaže dakle sad imam sve na okupu da "plattenspieler" proradi osim-utega! Kako to riješiti a 27 € za technics zamjenski koji ne znam hoće li pasati mi je puno dati, oglasi ne pomažu. Sreča da mi se ne žuri i tako nemam vremena za slušanje :lol:
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la Schultz » Sri ruj 27, 2017 7:09 pm

Dobar šubler je uvijek dobra investicija.

Ja sam kupio nekakav digitalni u Lidlu i bolje da sam na kavu otišao.....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Uto stu 07, 2017 2:46 pm

Edison napisao:
tubeman napisao:Mislim da i Edison ima takav gramofon pa ako mu je negdje blizu, možda pogleda.


Imam. Blizu je pa sam pogledao. Na originalnom Technicsu zavrsetak cijevi rucke (na koju dolazi protuuteg) izgleda malo drugacije od ovog klona. Unutra je umetak s navojem na koji se moze navrnuti dodatni kontrauteg koji Technics i isporucuje s gramofonom. Promjer malo ispred kontrautega na Technicsu je 13,7mm, a na straznoj strani oko 13,9mm (ovo mozda nije tocna mjera jer je malo prostora za mjerenje ako se ne skida protuuteg). Mjereno je pomicnim mjerilom. Dredder je napisao da je kod njega promjer 13mm. Mozda ne bi bilo lose izmjeriti ponovo pomicnim mjerilom i ako je oko 13,7mm, mogao bi odgovarati originalni Technicsov protuuteg.

Najbolje bi bilo naci u blizini nekoga tko ima Technics SL-1210, posuditi kontrauteg i isprobati.


Dragi Edisone evo sam posudio pravo digitalno mjerilo (šuberus digitalis) i u mikrometar izmjerio da je sa stražnje strane debljina ručice 14,03 a malo ispred kontrautega 13,83 znači da sam fulao za cijeli milimetar i znači da technics ne bi pasao, dakle ćorak. Barem sam se uvjerio koliko je bitna prava oprema ovako bih naručio uteg bezveze. Dobro, možda bih taj uteg nekako i nabio nije velika razlika, ali nije identična kako sam mislio.

Bajdvej (rekao bi maminjo) ova vagica Thorens sa gornje slike ipak nije vagica nego nekakva pomoć za kalibraciju skatinga ili tako nešto, bačene pare i opet moram kumiti negdje vagicu.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la SaWa » Uto stu 07, 2017 4:06 pm

SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Technics Sl-1210 za siromašne

PostPostao/la dredder » Uto stu 07, 2017 4:46 pm

Hvala ti na linku ali sa ebaya ne mogu ništa naručiti jer više nemam karticu pa mi je paypal prazan zapravo ostalo mi je na njemu 1,85$ i čekam nešto zgodno da potrošim taj novac(no to je već tužna tema za financije a ne audio).
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju