Revox PR99 MkII

Revox PR99 MkII

PostPostao/la DrFireBottle » Pet vel 01, 2019 5:36 pm

Kao što naslov kaže radi se o toj spravi koju je tata posudio od strica za mene, stric kaže da nešto nije oke s magnetofonom ali se ne sjeća.
Uglavnom, posudio tata Revox da se malo "igram" i snimam s njim tape delay i master albumčiča od mog benda, 1/4" traka, rečeno je da ima malih problema pri premotavanju, no nije baš bilo tako, bilo je i puno gore, imam Ampex 456 i BASF (magnetofon prilagođen Ampexu) trake koje mi je tata poklonio koje je snimao u mlađim danima, nisam siguran u kakvom su stanju, nabove i kolut sam dalje tražio, upalio sam ga jedan motor se nije vrtio pa se je nekako upalio, tata je javio stricu i dovezo se stric kod nas, stavili trake (u međuvremenu pronašao nabove i kolut) i zavlači i izjeda traku pogotovo kada ide fast forward i backward, kao da struže po aluminijskoj šasiji motor, nisam ga se usudio rastavljat pošto nije moj i posuđen je na lijepe oči, tatin Revox ne dela uopće (tema za drugu priliku) a stric (isti taj od kojega je fender showman) kaže tati da ga odnese svom čovijeku u Silnicu na servis kao da će on platit, gdje sam se ja umješao i pitao mogu li ga ja pregledati, stric me je kiselo gledao ali rekao ajde ionako ga ne koristi pa bi to radio uz njegov nadzor, sad da se radije to odnese na servis ili to dvije polu-serviserske osobe mogu popraviti uz pomoć ovdašnjih stručnjaka?

Prilično sam siguran da će odgovor bit nosi ga na servis ali ajde :D , ipak je to skupa sprava koja nije za 'vake ka ja!
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Revox PR99 MkII

PostPostao/la davidbraco » Pet vel 01, 2019 5:54 pm

Popravi ga sam-vjeruj mi dovoljno si stručan
PS:radio sam prije 20 godina u tom servisu
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

Re: Revox PR99 MkII

PostPostao/la Zden » Sub vel 02, 2019 12:58 pm

Javi se Maltusu s foruma on se time bavi
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm


Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju