Grundig TK 547 magnetofon

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Sri lip 15, 2022 8:47 pm

maltus napisao:Pogledah papire. ELL 80 je samo pojacalo i bas ti i nije potrebno za slusanje preko linije. Ostale triode su u principu dobavljive.
Mehanika je standardno komplicirana do boli za ta godista.... i tesko popravljiva/servisirana/pouzdana u radu.
Osobno ne bih se upustal za bilo sto sa njim.
Daleko je isplativije gledati neki REVOX A77 ili B77 ili AKAI. To su mashine sa minimumom mehanike, narocito REVOX.
Jednostavno ih je servisirati/popravljati jer jos uvijek ima dijelova.
Sretno dalje u vodama OPEN-REEL mashina!


Da, odustao sam (zasad) od tog modela. :mrgreen:
Zainteresiralo me nešto drugo, ispravno. Grundig TK 547. Em sa njima imam iskustva, em je ovaj model 15-ak godina mlađi, em nema lampe.
Mehanika nije baš najjednostavnija, ali nije niti najkomplikovanija. :D
Ali... Opet ali. Nigdje ne mogu pronači frekvencijski raspon dotičnog modela. Sve druge specifikacije koje su mi potrebne sam pronašao,
ali frekv. raspon glave (playback/recording) ne mogu pronači. Predpostavljam da je oko 40Hz - 18kHz ili čak i 20kHz.
Moguče je i da mu je minimum 20Hz no ćisto sumnjam, jer većina tih TK x47 verzija (poput TK 147, TK 247) startaju sa 40Hz, dok doduše TK 847 starta sa 30Hz, a završava na 18kHz.

Mislim da je ovaj TK 547 stvarno od 40Hz do 18kHz pri brzini od 7,5 inča po sekundi, naravno. :D
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Sri lip 15, 2022 8:49 pm

Pronašao sam.
Frekv. raspon Grundig-a TK 547 je 40Hz - 18000Hz pri brzini od 19cm/s tj. 3,5 ips.
https://www.hifi-wiki.de/index.php/Grundig_TK_547

:dance: :violin:
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la maltus » Čet lip 16, 2022 7:24 am

A i taj ima kompliciranu mehaniku. Ne da te odgovaram, nego postaje veliki problem nakon toliko godina koristenja....
Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la Ivor » Čet lip 16, 2022 4:48 pm

JIJokey napisao:... pri brzini od 19cm/s tj. 3,5 ips.
19cm/s = 7,5ips.
Imam problem za svako rješenje
Avatar korisnika
Ivor
 
Postovi: 323
Pridružen: Sub ožu 16, 2019 12:27 pm
Lokacija: SLO

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pet lip 17, 2022 3:57 pm

Ivor napisao:
JIJokey napisao:... pri brzini od 19cm/s tj. 3,5 ips.
19cm/s = 7,5ips.

upravo to 7 i po inča po sekundi (moj bed) :)
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pet lip 17, 2022 4:06 pm

maltus napisao:A i taj ima kompliciranu mehaniku. Ne da te odgovaram, nego postaje veliki problem nakon toliko godina koristenja....


Šteta što sam glup ko k..., a i brzoplet. Ubo sam ga danas za 490 kn. Testiran na licu mjesta i:
ne vrti brojčanik (pukao remen brojčanika), od 3 žaurljice, 1 ne svijetli (ona kod start, stop, << i >>)
potenciometri (klizni) sva 3 za glasnoču lijevog i desnog zvučnika te za "tone" krče, primaju, ne primaju itd.

Ajde reko potenciometre ću riješiti kontakt sprejem itd. A brojčanik, ako nije komplicirano zamijeniti remen budem, ako jest komplikovano ne budem neka stoji kako stoji. Ostalo šljaka kako treba.

Dođem doma, spojim ga u struju i bez kolutova još jednom probam sve fukncije. Play vrti (na obe brzine), premotavanje unaprijed vrti, premotavanje unazad vrti. Stisnem gumb za snimanje
i okrenem sklopku na Play (inače se gumb za snimanje vraća u off položaj) - i to vrti. Vratim poziciju na STOP. I nakon toga zacvika mehanika više se taj k... za play, stop, premotavanje ne pomiče prema fakin' gore, već samo prema dolje. A dolje je jedino premotavanje unatrag i to radi. Prema gore je STOP, pa onda START i premotavanje unaprijed. Iznad stop neće, pa neće.

Isto kao ovom liku na ovom YouTube videu, samo što on to ne spominje, al' se točno vidi da ne može prema play okrenuti već samo premotavanje unatrag:
https://www.youtube.com/watch?v=JSZEEzMXncY
Točno tako kako se kod njega ponaša, točno tako je meni zacvikalo. Gggggrrrrrrrr :oops:

Idem ja to otvoriti. A joooj, majko mila šta sam napravio. Hvala Bogu nisam niti jedan dio izgubio i poslikao sam mobitelom da znam gdje ću vračati sve te proklete federiće, osigurače i osiguračiće (ne strujne već ove što drže zupčanike, remenice i sl. na mjestu). Uglavnom. Nisam ga ni uspio raskopati do kraja. Još. Potrgao sam taj glavni gumb za prebacivanje PLAY, STOP itd.

Lud sam k'o puška. K'o puška :twisted: :evil:

(ah, sam sam si kriv)
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la tom_hifi » Sub lip 18, 2022 6:52 am

Ma ajd, nije ni 500kn :) :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Sub lip 18, 2022 9:23 am

Ah ćuj, ahahahahaha. 500 kn je ipak 500 kn, ali opet ni to me ne boli tolko, kolko taj moj prokleti peh. Valjda
da sam negdje kupio nov novcat, kad bih došao doma nešto bi riknulo. U 90% slućajeva je kod mene to tako, cijeli život.
Non-stop nešto i sa novom i sa polovnom robom, nema puno razlike.
Btw, krepao mi 4-polni prekidač na Končarovom štednjaku (za paljenje grijača rerne). Nigdje ga nitko u ZGu nema.
Pitao u 7-8 dućana/servisa, nitko ga nema niti ga može naručiti. Končarov ovlašteni servis ga ne prodaje i ne naručuje za prodaju,
već samo i isključivo samo da se plati njihov serviser onda da. Opet lud ko puška, majke mi. Dobro ide u grad, lepo znaš kako, majke mi.... ;)
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la maltus » Ned lip 19, 2022 8:32 am

Ajd sada pamet u glavu i nadi nesto od ovog:
[url][url=https://ibb.co/8g2RJXN]Slika[/url][url][/url][/url]
Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

Re: SABA TK220-S magnetofon

PostPostao/la maltus » Ned lip 19, 2022 11:44 am

Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron