Grundig TK 547 magnetofon

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Ned srp 24, 2022 11:35 pm

A sa ovih limića (metalnih kontakata) koje sam zaokružio plavom bojom sa njih smijem skinuti svo crnilo?

Slika
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Ned srp 24, 2022 11:37 pm

maltus napisao:Poslije ciscenja obavezno osusiti!


I, naravno, poslije čišćenja osušiti. ;)
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la maltus » Ned srp 24, 2022 11:45 pm

JIJokey napisao:A sa ovih limića (metalnih kontakata) koje sam zaokružio plavom bojom sa njih smijem skinuti svo crnilo?

Slika


Da, to je oxid i djeluje kao izolator.
Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Ned sij 01, 2023 10:18 pm

Pozdrav ljudi,

Čestit Božić i Sretna Nova 2o23. godina svima koji slave, a i svima drugima of course.
Dugo nisam ništa javljao, no i radovi su bili u STOP fazi zbog razno-raznih razloga.
Osim što sam slider-e (klizače) očistio benzinom, odrađeno je i štošta drugo.
Remen zupčanika promijenjen, pogonski remen ostavio sam koji je i bio jer je još uvijek funkcionalan. Mehanika očišćena i podmazana,
elektronika isto tako očišćena. Ništa od elektronike nisam mijenjao, dirao... I izgleda da nema niti potrebe.

Sastavljen je (napokon :shock:) i radi. :D :D

(Uskoro će i slike, te audio/video snimka). Naravno, ostalo je nekoliko problemčića za riješiti. No o tome ćemo kasnije.
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned sij 01, 2023 10:36 pm

Ajde super, drago mi je da si ga uspio dovesti u red. :)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5746
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pon sij 02, 2023 2:10 pm

Nastojati ću ne pretrpati temu baš sa masu fotografija, ali nešto moram postaviti. :D
Uglavnom ovo je još sa samog početka kada sam ga tek otvorio. Vidi se da je i plastikica na kojoj je spužvica koja prislanja traku na glavu isto potrgana.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon sij 02, 2023 2:29 pm

Kao i uvijek bilo bi dobro okačiti slike na forum jer ovako sa nekog trećeg servera mogu kad tad nestati,ne bi bilo prvi puta.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5746
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pon sij 02, 2023 2:34 pm

Khadgar2007 napisao:Kao i uvijek bilo bi dobro okačiti slike na forum jer ovako sa nekog trećeg servera mogu kad tad nestati,ne bi bilo prvi puta.


Na imgBB imam account. Jedino ak padne stranica odnosno ako je ne bude više onda neće biti ni slika. No redovito ja prati forum, pa ako bude potrebe kačit ću ih ponovo na forum.
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pon sij 02, 2023 2:35 pm

Ovdje sam uglavnom slikao gdje šta stoji, gdje je što spojeno te višak dijelova koji sam pri rastavljanju pronalazio posvuda. :P Uglavnom federići, ali vrlo brzo sam našao gdje pripadaju.

Edit: Na prvoj slici se jasno vidi da sam potrgao 2 plastična "pipca" na prekidaču koji se okreće za PLAY, PAUSE, STOP, << i >>. Jedan pipac je odletio tko zna gdje, a drugi sam pokušao lijepiti no svaki put nakon kraćeg korištenja se ponovo odlomio. Kako sam to zakrpao vidjeti ćete kasnije danas. Eventualno sutra kada napravim snimku. Estetski sam oštetio magnetofon, ali i za to ću naći nekakvu sanaciju. Nije pre velika šteta, ali je tu i očajno izgleda. :roll:

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pon sij 02, 2023 3:04 pm

Zatim usred rastavljanja me zadesilo da se odlemila/pukla žica (crna) sa glave za reprodukciju/snimanje. I ne samo žica nego se cijeli vodić
odlomio s glave. Vidi se na snimci, na linku:
Watch on youtube.com


A kasnije pak se odlemila i druga crna žica (i minus i plus tog kanala) pa sam i to morao lemiti, na sreču bez većih problema.
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost