raspberry Pi kao player

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la yoke » Ned lis 22, 2017 11:09 pm

Normalno da ima smisla... :mrgreen:
Ovisno sto ces i kako koristiti...
Ako ces ici ja i2s direkt sa rPija onda je zafrk u klocku...jer rPi ima neku blesavu frekvenciju...
Pa je onda zgodno koristiti nekakav rekloker izmedju rPija i daca...imas kali i iancanada (ako se ne varam)

Druga opcija je usb kao izlaz

Treca opcija je nesto kao hifi berry digi pro + koji ima dva kloka na sebi i spdif izlaz (ali onda moras imati spdif ulaz na dacu...to je nesto sto guraju "audiofili" jer imaji stare dacove s spdif ulazom)

Od pleyera instalirs moode player...to je mestonala windowsi za rpi ali ustvari je samo softwer za sviranje glazbe s diska, NASa, mreze, interneta...usko specijalizirani (linuks)

Imas jos volumio, rune....meni je moode bio najdrazi....

Ako bi isao na rpi kao izvor isao sa i2s izlazom,pa rekloker, pa i2s dac

Druga varijanta bi bila rpi pa USB izlaz pa USB na i2s ili spdif (ala JLsounds USB to I2S ili spdif)

Treca varijanta,koja bi mogla biti i druga, ovisno o tipu daca koji koristis je hifiberry digi pro +

Aya II ima i2s ulaze i svira direktno sa rpija...ali ostaje problem kloka...koliko je bitan ili nije nemam pojma...audiofili ce reci da je bitan...pa sad...ja bi ga ubacio....
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la SaWa » Pon lis 23, 2017 6:58 am

Svaki cigo svoga konja hvali.. :lol:
Pa tako i ja...viewtopic.php?f=39&t=3160" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Ovo ti je najednostavnija izvedba,ako ti ne trebaju razne djidjemidje kao DSD.
Ubacen je i KALI reclocker
Meni ovaj originalni izlaz svira odlicno,a dali bi bilo bolje sa cijevima...nemam pojma..to ti JOE mora reci.
Kod mene je instaliran VOLUMIO,na njemu sam upogonio hotspot,prikacim se sa mobitelom i sviraj.. :violin:
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la yoke » Pon lis 23, 2017 8:07 am

e pa to bi bilo to...rPi - kali - i2s DAC :mrgreen:

ako bi isao na USB na nesto sa rPi-ja, onda bi gledao da ima mogucnost odvojenog napajanja ulaznog i izlaznog dijela, neovisno o napajanju preko USBa
recimo, JLsounds ima mogucnost da se potpuno odvoji napajanje koje dolazi preko USB kabela, te se na ulazni i izlazni dio nakelji vanjsko napajnaje (od 5V na oba kraja...ako se ne varam)...a ima i galvnasko (nisam sigiuran jel galvansko...ali nekakvo je...) odvajanje ulaznog i izlaznog dijela...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la Fantocci » Uto pro 05, 2017 12:54 pm

Da li netko koristi Deezeer na Raspberry Pi? Nešto sam guglao, ali ništa pametno našao - kao malina nema zvančnu potporu za taj service?

Uzeo bih premium pretplatu za 7€/mjesec pošto ima FLAC opciju, ali samo ako bih ga mogao koristiti sa malinom (imam HifiBerry PRO+).
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 448
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la drz » Uto pro 05, 2017 7:48 pm

Obzirom da postoji app za sueezebox/LMS vjerojatno bi radilo i s RP3+picoreplayerom
drz
 
Postovi: 119
Pridružen: Ned pro 15, 2013 8:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la Fantocci » Sri pro 06, 2017 10:01 am

Znači da tražim u tom smjeru?

https://sites.google.com/site/picoreplayer/home
http://www.gerrelt.nl/RaspberryPi/wordp ... r-for-bbq/
https://github.com/blackccpie/deezzy

Izgleda prilično komplicirano.. nisam baš vješt u programiranju.

BTW, odlična ti je stranica. (http://drzlab.com/)
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 448
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la drz » Sri pro 06, 2017 3:20 pm

Ne trebas nista programirat i nije bas komplicirano.
Ako nemas - kupis RP3 (iako vjerojatno radi i s dvojkom, no meni je dvojka malo bila prespora da vrti LMS+squeezelite)
Instaliras picoreplayer, podesis postavke za svoju spdif karticu (ja koristim USB dac), podesis postavke LMSa (logitech server) i to je to...
RP paralelno vrti LMS i squeezelite, pa mozes glazbu imati na mreznom disku ili na vanjskom hardu. Mozes komforno slusati internet radio (jer LMS koristi vtuner, pa nema kopipejstanja urlova, nego se postaje jednostavno pretrazuju po zanrovima/lokaciji/popularnosti itd.)
Na kraju instaliras i deezer https://support.deezer.com/hc/en-gb/art ... Squeezebox" target="_blank

Hvala na pohvali.
drz
 
Postovi: 119
Pridružen: Ned pro 15, 2013 8:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la Fantocci » Čet pro 07, 2017 9:41 am

OK, preko vikenda ću se pozabaviti sa tim.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 448
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la yoke » Sri sij 03, 2018 5:58 pm

jucer krenuo instalirati moOde payer na rpi2 ali me spjazdili jer su zakomplicirali instalaciju
vise nam da se jednostavno skine .img vec nekakva zafrkancija s kojom mi se nije dalo zafrkavati
pa skinuo volumio
volumio kojeg sam prvog koristio ali mi je malo stekao i nije mi se svidjalo njegovo sucelje pa sam koristio rune i moode

sad nakon par godina, s novom verzijom, sve radi kako treba
bez problema nalazi NAS
sucelje brzo reagira
i sucelje se moze prilagoditi da ''ljepse'' izgleda
izgleda da cu ostati na njemu
cisto kao info
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: raspberry Pi kao player

PostPostao/la Schultz » Sri sij 03, 2018 6:53 pm

Probao Volumio, bio malo mušičav...

Vozim Rune...

Probati ću opet Volumio ali nisam vidio neke ljute razlike između Volumia i Rune.
Rune mi radi dobro.
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju