DIY PCM5102A USB DAC

Re: DIY PCM5102A USB DAC

PostPostao/la tom_hifi » Sri stu 19, 2014 11:14 am

Lemio sam još! :)

Uglavnom, jako me interesiralo, pošto na globalnom diyaudio forumu hvale shunt regulator da bolje radi s WaveIO naspram linearca, dal je to istina.

Pošto nemam namjeru raditi Salasov shunt regulator, napravio sam onog koji je već dobrano provjeren s moje strane. Nikad CCS nisam podešavao na tako visoke struje, no, za sve postoji prvi put.

shunt.gif


S dotičnim shunt regulatorom s CCS-om, upoznao me Ilimzn još u temi Playstation modifikacija. Struja CCS-a računa se vrlo lako. 0.6V/R = Iccs. U ovom slučaju to iznosi 0.6V/0.74R = ~810mA. Ne moram naglašavati da D45H11 moraju imati podosta velika hladila za trajni rad s tom strujom i da se najviše griju dok trošilo nije ukopčano.

Znači, nakon prvog paljenja, napon Vbe je 0.605V što je točno onako kako mora biti. Nakon pola sata kad se sve ugrije, taj napon padne na 0.565V i to je to. To je sasvim normalno jer zagrijavanjem tranzistora taj napon pada. Znači, trajna struja tog CCS-a je ~760mA.

Ispred su 3A schottky diode, CRC filtracija (4700uF --> 1R --> 4700uF). Dotičnim regulatorom zamijenio sam LT1086 i moram priznati da ovaj radi bolje. Neću opisivati zvučne dojmove, no, za moj pojam vrlo dobar korak naprijed. Mana tog regulatora naspram LT1086 je količina disipacije, potrebna dva veća hladila.

Toliko!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Prethodni

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju