MARANTZ CD53 plejer - neki problemi i tvikanje

MARANTZ CD53 plejer - neki problemi i tvikanje

PostPostao/la audio kutak » Sub svi 11, 2013 12:47 am

Imam mali problem sa cd-plejerom... naime, sve uredno radi, čita sve živo i neživo ali.... pomalo, tu i tamo
muzika zastane, ono... djelić sekunde...

pomislio sam da je do cd medija, da je oštečen, star ali nije.... stavio sam potpuno novi cd, več odslušan par puta i
za kojeg znam da je potpuno ispravan i opet ista stvar... najgore mi bilo slušati STILL GOT THE BLUES od Gary Moore-a,
iritantno, svako malo zastane, svakih 20-tak sekundi ili manje, nema pravila!Taj cd je uredno radio na plejeru kojega sam prodao prije i
na računalu.

jel zna itko što bi moglo biti uzrok? što pogledati?

pozdrav
Zadnja izmjena: audio kutak; Pet svi 31, 2013 7:44 pm; ukupno mijenjano 5 put/a.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la tom_hifi » Sub svi 11, 2013 7:54 am

Laser ili cijeli mehanizam. Ima unutra stvari koje treba malo podmazati itd. Uglavnom, probaj prvo s novim laserom. A, imaš i puno threadova po netu ... CD53 i CD63 su ti 'skoro pa isti playeri'.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la audio kutak » Ned svi 12, 2013 3:45 pm

prebacujem sa druge teme, nisam ni primjetio da sam krivo postao.....

malo sam kopao po netu i našao sam 3 moguća razloga tom ponašanju:

-nešto ne valja sa mehanikom, negdje zapinje ili se pasta stvrdnula , tj. promjenila njezina konzistencija

-drive motor ne valja

-otišao je laser pa se kupuje cijel novi mehanizam

budem ga raskopao, pregledao pa ću dalje ovisno što zaključim uz svoju pamet i vaše savjete.....

a da sam zadovoljan sa njime, jesam, jako, meni taj plejer zvuči gotovo savršeno.... volim taj zvuk..
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la audio kutak » Ned svi 12, 2013 3:46 pm

Skinuo sam servisni manual i našao upute za ulazak u "service mode" te testirao kak tamo piše....

ne javlja mi nikakve greške a očekavao sam ih glede lasera i centriranja glave...

idemo dalje...

sada sam primjetio: kada se plejer nagne prema naprijed, zadnji dio u zrak, onda se ladica otvori za 1-2 cm ??
a inaće to malo šteka i kod otvaranja.... gumica ili nešto drugo ??
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la audio kutak » Ned svi 12, 2013 3:47 pm

tom_hifi napisao:http://www.ebay.com/itm/New-Philips-VAM1202-laser-mechanism-for-CDM12-1-CDM12-2-/290389266753?pt=US_CD_Players_Recorders&hash=item439c8c9141" target="_blank

:whistle:


hvala na linku, tome ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la audio kutak » Ned svi 12, 2013 3:50 pm

pošto je "service mod" inspekcija uredno prošla zaključio sam da nešto sa mehanikom ne valja ili slično....

juče naveče sve raskopao, mislim, mehaniku..... :lol:

gledao sam jel što puklo, jel zapinje koji komad kabela, jel šteka išta....

našao sam masti na zupčanicima, silikonska, ali je rozo-narančaste boje?? To sam skroz oprao sa
isopropanolom i četkicom za zube..to je na slici označeno crvenom bojom, 2 zupčanika:

Slika

zelenom bojom sam nacrtao metalnu šipku koja se ne vidi od flatkabela i po kojoj se kreče glava lasera...
nju sam također očistio na krajevima (rozo-naranč.pasta) i na samoj glavi lasera (gdje ulazi šipka u glavu).

nakon ove korekcije plejer radi ko nov, ništa ne preskače !! :whistle: poslušao 4, 5 albuma juče i
još otprilike toliko danas.... uredno.... ko švicarska urica.....

sada mi još ostaje riješiti problem sa ladicom... skužio sam da je gumica skroz olabavila i nema snage
da izađe ili da zatvori do kraja (kako kada...) nastavak slijedi nakon nabave gumice....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la tom_hifi » Ned svi 12, 2013 4:08 pm

Ajd, super :) Bit će nešto od tebe :whistle:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5318
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la tubeman » Ned svi 12, 2013 5:01 pm

Možda si trebao samo zamijeniti gumice jer ta mast nije bila tamo baš skroz bez veze :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned svi 12, 2013 5:09 pm

Dobro kažeš Tubemane, da povučem malo poveznicu sa nečim drugim. Kada sam raskopavao svoj gramofon ja vidim na mehanizmu lifta neku mast koja je poput žvakače gume, kažem si ja to ne valja to je sve stvrdnuto i maknem...rezultat je bio da se lift spuštao punom brzinom i igla udarala na ploču, nabavio mast i od onda je ok,iako bi mast mogla biti i malo gušća :roll:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5751
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: CD plejer mi ne radi kak treba.... help

PostPostao/la audio kutak » Ned svi 12, 2013 7:27 pm

tubeman napisao:Možda si trebao samo zamijeniti gumice jer ta mast nije bila tamo baš skroz bez veze :) :)

ne bih rekao.... ovaj uređaj ima samo 1 gumicu i služi samo za otvaranje i zatvaranje ladice....

dok se cd vrti taj "door" motor je ugašen, time i gumica miruje pa ne vidim kakve to veze ima
sa gubljenjem signala ??

inaće ima 3 motora, 1 za ladicu. 1 za okretanje cd-a i 1 za pomak glave lasera...

Khadagare.... ta mast za lift ima svoju funkciju i upravo je ta koju si i sam otkrio....
ova koju sam ja maknuo je bila na malom svrdlastom zupčaniku na nekim mjestima pretvrda
te sam je morao sa šrafcigerom skidati dole....pa je zbog toga preskakao cd....
a moraš priznati, tu ne ide tako kruta mast ko na lift gramafona...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Sljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju