PC za muziku

Re: PC za muziku

PostPostao/la tubeman » Ned lis 18, 2015 12:37 pm

Drago mi je da se krug korisnika "pravih" procesora proširuje :) :)

Šteta što Schultz nije uzeo istu ploču kao Pamook i ja jer ova (gotovo sam siguran) nema SPDIF priključak koji se pokazao superiorniji običnom, i ako se koristi vanjski DAC nema baš alternative jer USB izlaz se (u pravilui u puno pogleda) ne može mjeriti s "pravim" digitalnim :)
Druga stvar koja je mogla biti bolja je single DC eksterno napajanje.
Koliko god mi teoretizirali o "internim switcherima", ništa ne znamo dok ne probamo :)

Ja sam probao i doista ovo ispunjava moja očekivanja, čak i više od toga.
Sada tražim još jednu istu ploču (kakvu već imam) jer mi trebaju četiri SATA priključka budući mi je plan podići još jedan sustav koji bi glumio server.
Sve ostale ploče iz serije imaju samo po dva SATA priključka što mi nije dovoljno.
Zašto upravo to isto za još jedan server iako već imam u pogonu namjenski server ??

Prvo, zato što je potrošnja takvog sustava mizerna. Svega 1W u standby modu, cca 10 u punom pogonu s aktivnim diskom i DVD playerom (kada glumi CD/DVD player).

Drugo, ploča ima snage i više nego dovoljno za to. Višestruki istovremeni streamovi glazbe( u bilo kojem formatu), BR, 3D filmova ju uopće ne uzbuđuju jer procesori praktički miruju i resursi su ispod 10%.

Treće, Mali je i lijep :) Mogu ga strpati u ladicu ispod televizora i zaboraviti na njega, ili ga kao "ukrasni element" koji zauzima vrlo malo mjesta staviti nekuda na vidljivo mjesto.

Izuzetno sam zadovoljan s ovim uređajem i toplo ga preporučam.
Na stranu "što jeftinije i što bolje", ali već sam napisao da cijena od jedva 200 Eura (all inclusive) je niža od ispodprosječnog CD playera a daje puuuno više.
To što se u SH možda može nabaviti "kvalitetan" CD player i za manje (koliko??) novaca, nije više dobar argument.
Radi se o vrlo jednostavnoj i jeftinoj akviziciji koju baš svatko, bez ikakvih posebnih znanja može složiti. Nema prodavanja znanja (muda pod bubrege s drajverima, verzijama itd...) i sl. Sve je totalno transparentno i ponovljivo.

Trenutno vlada nestašica tih ploča na tržištu pa ću malko pričekati.
U nabavi je i "daljinski". Ipak sam i ja popustio pred kineskom ponudom budući da idealan uređaj koji će vršiti tu ulogu košta manje od deset dolara (s poštarinom :) ) i nema smisla izmišljati nešto drugo. Osim toga, s njim mogu upravljati i televizorom :)
U najgoroj varijanti, postoji opcija sa smartfonom, ali to mi se nekako gadi :(

Time bi se sustav zaokružio.

Još uvijek vrijedi otvoreni poziv za slušanje i komentare :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: PC za muziku

PostPostao/la denis_vz » Ned lis 18, 2015 6:21 pm

tubeman napisao:U nabavi je i "daljinski". Ipak sam i ja popustio pred kineskom ponudom budući da idealan uređaj koji će vršiti tu ulogu košta manje od deset dolara (s poštarinom :) ) i nema smisla izmišljati nešto drugo. Osim toga, s njim mogu upravljati i televizorom :)
U najgoroj varijanti, postoji opcija sa smartfonom, ali to mi se nekako gadi :(


Imam ti ja par daljinskih (s USB "receiverom") koji bi mogli pasati.
Nešto ovako:
Slika
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

Re: PC za muziku

PostPostao/la Schultz » Sri stu 04, 2015 2:15 pm

Malo čitam ovaj thread od početka i negdje na pola sam stao i više nisam znao tko mi glavu nosi...

Zamoli bih one koji nešto znaju da mi savjetuju (konkretno a ne ovo, ono) kako da upogonim jedan PC koji bi radio na bilo čemu (Win7, 8, 10, Ubuntu, to je ono što sam na istome probao) i koji bi mi služio za slušanje glazbe (FLAC i to) koja bi bila pohranjena na njemu i NAS-u.
PC može biti upaljen stalno jer je fanless.
Jedan od zahtjeva je kontrola istoga putem neke aplikacije na tabletu, može Android, može iOS. Preferiram iOS.

Konfiguracija je slijedeća:
Q1900B sa 2 GB rama, 120 SSD, 320 HDD, WiFi kartica.
Izlaz prema pojačalu bio bi USB DAC (Za sada Nuforce uDAC3)
NAS je WD MyCloud 4TB i Mede8er 800 sa 2TB (Samba)

Nije mi problem probati više solucija ali samo mi je kontrola putem tableta must have.

Hvala unaprijed.... Tko nezna neka zauvijek šuti, bolje mu je.... :-) Npr. kao ja.... Ja neznam pa pitam...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Prethodni

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju