Zadatak - dobar CD transport

Zadatak - dobar CD transport

PostPostao/la Johnny » Sri lis 15, 2014 9:07 am

AYA II i dobar CD transport se ne srame ničeg. Klasični optički medij i klik prstom na play imaju praktičnost i šarm.

Kad sam na audiofil forumu iznosio teze da kod transporta ne idu skupa pare i muzika nisam naišao na odobravanje.

A ja sam isprobavao DVD playere, pa na Hi fi choice stranicama naletio na "Lab report" nekog panasonica i mjere u ps jittera.
Sve manje od 250 ps je dobro, neki razvikani imaju tek oko 1000, a moj ima 192.
U skupom sistemu je transportirao bolje nego razvikani Oppo i nijansu slabije nego CD player od 20 000 kuna.

I sad kad bi htio bolje ili ako stari rikne više ne mogu naći te testove.
Hi fi choice je zatvorio arhivu i može samo s plaćanjem.

Čitao sam dalje na tu temu i skužio sljedeće:

Jedni slijede staru školu pa kupe Philipse, Marantze i druge CD playere sa robustnim CDM1 mehanizmima, ali ti playeri nisu mjereni na ovaj način.
Ovaj test je razvio jedan čovo i tu škalameriju je prodao Stereophile-u, Hifi choiceu, proizvođačima opreme i drugima.
Test nije savršen, ali postoji dobra korelacija te brojke i kvalitete uređaja kao transporta.
U ranim danima tehnologije nije davao bolju razlučivost od 120 ps, ail sve ispod 173 ps je dovoljno za "bit perfect" red book reprodukciju.

Na forumu vlada entuzijazam oko DAC-a, a možda još negdje ne polici u dućanu neprodan stoji neki transport koji je pravo blago. Ili u SH za ništa novaca.

Čovo ipak ima otvorene testove u HTML-u za zadnjih 10 godina samo uz registraciju.
Traži se vrli dobrovoljac koji bi za prestiž i simboličnu nagradu napravio tablicu sa transportima.

MODEL - ps JITTERA - VRSTA UREĐAJA - NAPOMENA (npr. na optičkom ili coax spdifu)

http://www.milleraudioresearch.com/avtech/index.html
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost