grunfov dac

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Sri svi 04, 2016 1:40 am

Khadgar2007 napisao:Grunfe, koji to Tekov skop imaš,izgleda dosta ozbiljno.


TDS1002 , posuđen, nažalost
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la tom_hifi » Sri svi 04, 2016 11:20 am

Grunfe, okači shemu ako ti nije problem. Znam da imaš nacrtanu već :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Čet svi 05, 2016 12:50 am

tom_hifi napisao:Grunfe, okači shemu ako ti nije problem. Znam da imaš nacrtanu već :)


Slika

u paralelu s R7 triba staviti trimer od 100K za podešavanje izlaznog napona ,R7 je kod mene 22K ,reg. je testiran na naponima iz sheme , evo i link za orginalnu shemu

http://www.arcdb.ws/LS25/ARC_LS25MKII_schematic2.gif
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Pon lip 06, 2016 11:29 pm

nije me bilo neko vrime, gužva na poslu, nažalost malo se slušalo i ništa lemilo,a šta se tiče novog regulatora ocjena 5+, dacu je da sasvim novu zvučnu sliku ,puno,puno detalja, otvoreno , ma divota

šta se tiče tehničkih strane samog regulatora zasad nema nikakvih problema, mada zbog temperature bi sve trebalo biti na malo većoj pločici , R5,R8 bi trebali biti 2W ,više zbog sigurnosti i da manje muče okolne elemente i pločicu , napon je stabilan i s vrlo malom (ili skoro bez) izmjeničnom komponentom
uskoro će biti u izradi i nova verzija s TL431 umisto 2xLM329 koja će biti ugrađena u hibrida
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Uto ožu 21, 2017 9:58 pm

za početak malo slika

P3212905.JPG


P3212900.JPG


P32128891.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la tom_hifi » Sri ožu 22, 2017 5:55 pm

Napajanje za? :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Čet ožu 23, 2017 8:29 pm

tom_hifi napisao:Napajanje za? :)


riječ je o HV napajanju za lampe iz postova iznad, ali malo poboljšan s boljim rasporedom i kvalitetom komponenti , ostaje mi još polemiti nešto poliporpilena koji su mi danas stigli

nakon moglo bi se reci totalne rekonstrukcije daca misilin da san sa ovim došao do kraja, pod rekonstrukciju najviše mislin na riješavanje problema smetnji na digitalnim dijelovima daca ,posebno na PMD100 kojemu jezgra proizvodi ogroman šum, sad će još trebati napraviti novu pločicu za lampe jer ovako kako je sad ne mogu zatvoriti kutiju, bolje pločice za digitaliju vjerovatno i neću raditi jer sam postojeću doslovce izrezao s donje strane i sve mase ponovo spojio kako treba i pametno izabra komponente za decoupling , jedino što moram je staviti novi trafo za HV jer ovaj ima premali sekundar da bi regulator kvalitetno odrađiva regulaciju, fali mu bar 30-40V

zvučno ovaj dac sad slobodno može stati uz bok uređaja(dac-eva) s 4 nule u cijeni ,a meni je najveće zadovoljsto je da sam digitaliju dovuka pa čak i diga iznad razine dobrog sistema s phono sekcijom

ne mogu ja gledati one polipropilene u kesici , iden ugrijati lemilicu
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la tom_hifi » Čet ožu 23, 2017 11:37 pm

grunf napisao:
tom_hifi napisao:Napajanje za? :)


riječ je o HV napajanju za lampe iz postova iznad, ali malo poboljšan s boljim rasporedom i kvalitetom komponenti , ostaje mi još polemiti nešto poliporpilena koji su mi danas stigli

nakon moglo bi se reci totalne rekonstrukcije daca misilin da san sa ovim došao do kraja, pod rekonstrukciju najviše mislin na riješavanje problema smetnji na digitalnim dijelovima daca ,posebno na PMD100 kojemu jezgra proizvodi ogroman šum, sad će još trebati napraviti novu pločicu za lampe jer ovako kako je sad ne mogu zatvoriti kutiju, bolje pločice za digitaliju vjerovatno i neću raditi jer sam postojeću doslovce izrezao s donje strane i sve mase ponovo spojio kako treba i pametno izabra komponente za decoupling , jedino što moram je staviti novi trafo za HV jer ovaj ima premali sekundar da bi regulator kvalitetno odrađiva regulaciju, fali mu bar 30-40V

zvučno ovaj dac sad slobodno može stati uz bok uređaja(dac-eva) s 4 nule u cijeni ,a meni je najveće zadovoljsto je da sam digitaliju dovuka pa čak i diga iznad razine dobrog sistema s phono sekcijom

ne mogu ja gledati one polipropilene u kesici , iden ugrijati lemilicu


Svaka čast na trudu i velika pohvala!! Zaista si ustrajao i ne odustaješ, to je pravi put! :clap:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Pet ožu 24, 2017 2:24 am

nakon šta se lemilica ugrijala
P3232944.jpg


i sve skupa
P3232940.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la davidbraco » Pet ožu 24, 2017 11:21 pm

Ovo zaslužuje neku reprezentativnu kutiju !
Avatar korisnika
davidbraco
 
Postovi: 559
Pridružen: Sri sij 28, 2015 10:11 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost