grunfov dac

grunfov dac

PostPostao/la grunf » Ned sij 24, 2016 8:36 pm

da se i ja malo javim,nakon poduže stanke prije pola godine se počelo nešto lemiti, uglavnom sve oko daca, koncepcija dac-a je ostala ista pmd100,pcm1702 i 6s4p u analognom stupnju, poboljšanja i jedine promjene su napravljene samo u napajanjima svih sekcija daca tako da sad u dacu postoji samo jedan serijski reg.( walt jung za analogni dio cs8414) svi ostali su shunt tipa, korišten je niskonaponski salas za pcm1702 i salasov sshv2 za lampe, ostali shuntovi su bazirani na osnovnoj shemi shunta s op. pojačalom , prije lemljenja sve je odrađeno u ltspice-u ( i salas ), također je ubačen i novi trafo za HV , nakon toga su uslijedila testiranja i slušanja nakon kojih imamo sadašnje stanje koje će biti potrebno prebaciti na nove pločice od digitalnog do analognog dijela, u testiranju su korištene dvije verzije junga, salas, jednostavni shunt reg. do sadašnjih shuntova s op.pojačalom

Slika

Slika

Slika

transport više nije stari rotel već malo twikan lg blue ray player koji je napunjen tantalima i kvalitenim elektrolitima

Slika
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Pon sij 25, 2016 1:00 am

ovo je 'trenutna' shema izlaza, struje kroz lampe su 11 i 15mA

Slika
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon sij 25, 2016 1:10 am

Drago mi je vidjeti da se i kod tebe nešto radi, samo polagano nigdje nema žurbe. :)

P.S.
Jel mi se to čini ili ti je jedan elko malo napuhan? Na prvoj slici lijevi od ona dva smeđa koja su dolje na sredini slike.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5726
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Pon sij 25, 2016 1:27 am

Khadgar2007 napisao:Drago mi je vidjeti da se i kod tebe nešto radi, samo polagano nigdje nema žurbe. :)

P.S.
Jel mi se to čini ili ti je jedan elko malo napuhan? Na prvoj slici lijevi od ona dva smeđa koja su dolje na sredini slike.


napuha ga je objektiv od aparata, vidiš na slici ispod da je ok, a i teško bi to mom oku promaklo
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon sij 25, 2016 1:37 am

Istina, samo su na drugoj slici mi nisu upali u oko jer nisu baš u prvom planu. Koji Salasov LV shunt koristiš,da nije možda onaj sa dosta LEDica i 2sk170 tj. SSLV1.1?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5726
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Pon sij 25, 2016 9:20 pm

Khadgar2007 napisao:Istina, samo su na drugoj slici mi nisu upali u oko jer nisu baš u prvom planu. Koji Salasov LV shunt koristiš,da nije možda onaj sa dosta LEDica i 2sk170 tj. SSLV1.1?


to je taj ,ali san ga malo modifcira jer nisan ima doma toliku zalihu sk170 pa san koristia sk30 i sk246, naravno sve san provuka prije kroz ltspice da vidin oće li funkcionirati, uglavnom radi ok,bez nekih problema oko stabilnosti i oscilacija, problem san naša kod HV verzije sshv2 jer san stavia preblizu paru mj350 fet tako da mi temeperaturno nije stabilan tj. napon na izlazu mi se umiri tek kad mj350 dođe na radnu temperaturu ,tu me nažalost čeka izrada nove pločice a i sam san kriv jer uvik želin sve minimalizirati
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Ned sij 31, 2016 10:31 pm

Slika
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned sij 31, 2016 10:53 pm

Po kojoj si šemi radio SSHV2,ona sa LED ili sa dva mosfeta na ulazu? Ali čim spominješ FET čini mi se da si koristio onu sa dva mosfeta na ulazu jer samo taj ima 2sk117 fet. Također je onda pretpostavka da si stavio taj fet preblizu ulaznom mosfet paru,jel tako? Baš ja nešto razmišljam da napravim PCB za to i ugradim u 13dr7 pretpojačalo pa rekoh da mi malo točnije razjasniš probleme koje si imao.

SSHV2.gif


Salas hvshunt2.gif
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5726
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Sri vel 03, 2016 1:37 am

[quote="Khadgar2007"]Po kojoj si šemi radio SSHV2,ona sa LED ili sa dva mosfeta na ulazu? Ali čim spominješ FET čini mi se da si koristio onu sa dva mosfeta na ulazu jer samo taj ima 2sk117 fet. Također je onda pretpostavka da si stavio taj fet preblizu ulaznom mosfet paru,jel tako? Baš ja nešto razmišljam da napravim PCB za to i ugradim u 13dr7 pretpojačalo pa rekoh da mi malo točnije razjasniš probleme koje si imao.

radia san verziju s k117 ali samo s jednim DN2540 ,K117 nisan ima doma pa san proba s K30GR i K301Q , osta je k301 jer ima manji temp. drift od K30, isti taj problem se spominje više puta na velikom diyaudio , ali ko ima volje citati svih onih 400-500 strana, ukratko najbolje je koristiti k117( isto i on zna zezati) ili ako se koristi neki drugi fet prilagoditi otpore R9 i 10 , kad sam radio pločicu vodia san se slikom pločice iz uputa za sshv2 i di je fet isto blizu pnp paru pa san tako i ja stavia i napravia grešku, sad san naučia školu ,a i svejedno cu raditi novu pločicu jer san nabavia bolje elektrolite za ispravljač pa ce fet biti dalje od pnp para

Slika

za koji dan mi stiže BF862 pa kad ga uglavim javim kako je prošlo
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: grunfov dac

PostPostao/la grunf » Sub vel 06, 2016 2:16 am

grunf napisao:
Khadgar2007 napisao:Po kojoj si šemi radio SSHV2,ona sa LED ili sa dva mosfeta na ulazu? Ali čim spominješ FET čini mi se da si koristio onu sa dva mosfeta na ulazu jer samo taj ima 2sk117 fet. Također je onda pretpostavka da si stavio taj fet preblizu ulaznom mosfet paru,jel tako? Baš ja nešto razmišljam da napravim PCB za to i ugradim u 13dr7 pretpojačalo pa rekoh da mi malo točnije razjasniš probleme koje si imao.


za koji dan mi stiže BF862 pa kad ga uglavim javim kako je prošlo


stiga BF862
Slika
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2464
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Sljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju