Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

Re: Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet vel 09, 2017 7:17 pm

Ilimzn je mislio na podatak od veličini preporučenog izlaznog kondenzatora čija je vrijednost naznačena na onome što se obično zove "typical application" šema u svakom datasheetu, vrijednost je obično do 10uF.

LT tj. odnosno Linear Techologies znaju svoj posao kako bi se reklo i ne treba tražiti puno dalje ako je dovoljno 3-pinski regulator, ja ih nisam nešto koristio jer imaju glupi izvod pinova koji se ne slaže sa 78xx ili lm317 pa onda trebam raditi poseban layout za njihove stabilizatore.

Ja ću raditi to napajanje sa MIC29302, dosta jeftin LDO od Microchipa,firme koja je poznatija po PICevima nego stabilizatorima, ali dobro je to što mu je pinout identičan kao i LT1964 od LTa koje je dosta skuplji i na prvoj stranici se hvale da je napravljen za brze tranzijente, veoma mali ripple itd.. Nisam uspoređivao grafove tih dvaju LDO.
Ajde prvo da ja isprobam u praksi taj svoj dizajn da vidim na što liči pa ću onda okačiti na forum. Nisam sve radio iz datasheeta već malo i koristio vlastiti mozak pa bolje isprobati na PCBu prije nego bude problema. Za sada sam isprobao sa 1A opterećenjem na protoboardu i nije se ništa zdimilo,ali sada treba to polemiti i pogledati kako to izgleda na skopu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

PostPostao/la flega » Pet vel 10, 2017 10:42 am

Jel se može s tim napraviti i napajanje za ona pretpojačala iz druge teme?
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet vel 10, 2017 10:51 am

Koja pretpojačala,misliš možda na onu skretnicu za koju sam crtao PCB? Ne vidim zašto ne, ali ovo napajanje je debeli overkill za tako nešto, MIC29302 ti može dati 3A. Ako baš ne bi išao na LM317/337(koji su vjerojatno sasvim dobri za to), bolje napravi sa prijedlogom iz prvog posta onaj LDO od Texasa TPS7A47 bi bio po meni baš dobar za tako nešto.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

PostPostao/la Johnny » Pet vel 10, 2017 3:48 pm

mene vuče taj tps**** LDO regulator. Neki slovenac radi male pločice koje izgledaju kao malo veći regulator sa tri nožice. Prodaje na ebay-u. Ja koristim pass-ov buffer, a on je za napajanje tog sklopa koristio samo običan adapter. Mjerio je 0.0005 % (tri nule) thd-a za taj sklop u području u kom se najčešće sluša.

Za sada imam lm317. Za njega kažu da mu je uspješnost proporcionalna padu napona preko njega i to bolja što je manja struja koju vuče sklop.
Ripple pegla dobro, ali ne tako dobro neke visokofrekventne smetnje. To sve ako nema RC filtera, a ako ima onda je i tome dobar...
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

PostPostao/la josh » Pet vel 10, 2017 4:13 pm

EL84SE napisao:S obzirom da se jezim od jeftinih smps i switch napajanja postavilo se pitanje kako izvesti cisto i besumno i kvalitetno napajanje za Pi i DAC,ok ne toliko za Pi koliko za analogni dio DAC-a.


Koji DAC? Kvalitetno napajanje / regulacija mora biti izvedena kod točke trošila / čipa na pločici (par milimetara udaljenosti), a ne da kupiš ebay pločicu koja ima +3.3V / 5V spojne pinove na koje ti moraš dovest vodove čistog / bešumnog / kvalitetnog nečega. Svaka analogna / digitalna grana trošila sa zasebnim izvodom sa trafoa / ispravljanjem / regulatorom. Pogledaj scheme / pločice kvalitetnih komercijalnih / DIY uradaka i kako je to tamo složeno.
josh
 
Postovi: 54
Pridružen: Sri pro 07, 2016 9:12 pm
Lokacija: Vinkovci - Poreč

Re: Low Noise DAC PSU Rasp. Pi....

PostPostao/la EL84SE » Uto vel 14, 2017 6:24 pm

Brijem raditi sa Burr-Brown-ovim ilitiga Texas Instruments-ovim PCM5122 imam razloga zasto sa njim a ne sa npr. skoro identicnim PCM5102A ili PCM1794A...
Bez brige ako cu napajanje raditi i odvojeno ili malo dalje na plocici uvjek postoji opcija filtracije sumova obicnim kondenzatorom,ili decouplingom, ili lc flterom,kao sto je i preporucljivo raditi ako su vodovi udaljeni vise od 3cm od kako ti zoves potrosaca...A uvjek postoji i oklopljeni kabel koji je inace odlicna stvar za minimalizaciju sumova ili u vecini slucajeva eliminiranje unosa suma....da naravno i sense pin na samom tps ldo-u nije tu bezveze.....

Ha, a ponekad i treba sve zasr..i da bi u drugoj verziji slozio bolje.... :) :)

Trenutno pokusavam osmisliti koncept,napajanje,proracun filtera,razmjestaj naplocici.....
Nisam definitivno odlucio kako ce toizgledat na kraju.....tko je spominjao ebay plocice?
EL84SE
 
Postovi: 32
Pridružen: Pon vel 08, 2016 4:59 pm

Prethodni

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju