TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la vedranius » Ned ruj 15, 2019 7:27 pm

Pozdrav!
Novi sam na ovom forumu obzirom da tražim riješenje na koji način spojiti TS472 mikrokontroler s ECM mikrofonskom kapsulom prema izlazu na snimač ili slušalicama i sl. a elektronika mi baš ne ide :)

Radi se o ovom boardu:
https://www.st.com/en/audio-ics/ts472.html
https://www.banggood.com/CJMCU-472-TS47 ... rehouse=CN


Ako su potrebne detaljnije fotke ili opis projekta slobodno pitajte.

Zahvaljujem!
vedranius
 
Postovi: 2
Pridružen: Ned ruj 15, 2019 7:22 pm

Re: TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la ilimzn » Pon ruj 16, 2019 12:29 am

Ne razumijem bas pitanje, na prvom linku je download datasheet-a, gdje bi trebao biti i primjer?
A nisi bas ni definirao problem - spoj na snimac znaci sto tocno, kakve isti ima prikljucke, slusalice kakve (obicno treba pojacalo)?
Cini se kao pokusaj izvodjenja nekakve ideje uz nedostatak najosnovnijih znanja za to?
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 16, 2019 12:45 pm

mene je isto zbunio.. postavio je par pitanja a samo dio od svakog, u jednoj recenici

znaci mladic vedranius, sam uvod je vec kriv, novi sam na forumu s obzirom..
s obzirom na sta? novi si ovako i onako :lol: :lol: pa onda dalje, treba telepatijom
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la vedranius » Pon ruj 16, 2019 8:15 pm

Hahaha, ok, da, očekivao sam da ima već upoznatih s tim mikrokontrolerom kojem je svrha biti predpojačalo za ECM mikrofone.
Obzirom da mi elektronika nije jača strana, ne znam kako napraviti shemu spajanja jedne male mikrofonske kapsule od 2 do 5V na ulaz i na izlaz jedne slušalice odnosno 3.5mm ženski jack.

Pitanje je, da li su potrebni dodatni dijelovi, kondenzatori i sl. kako bi stvar funkcionirala...

Na linku https://www.banggood.com/CJMCU-472-TS47 ... rehouse=CN" target="_blank je vidljivo kako izgleda pločica.

Mislio sam ju napajati preko 5V USB baterije (power-bank).

Namjena je da ulazni signal (ECM mikrofon) izlazi na slušalice te odmah i napaja ECM mikrofon.
Također, kod stavki Vx, Vbias and Standby, ne razumijem (po manualu) da li je potrebno za stalno "shortati" dva pina ili samo kratko kako bi uređaj počeo s radom.

EDIT: Izlaz ne mora biti na slušalice, može biti i linijski. Bitno je da radi :) Odnosno da napaja mikrofon s mogućnošću selekcije "GAIN-a" na pločici ili barem postaviti na određenu (dovoljnu) glasnoću
vedranius
 
Postovi: 2
Pridružen: Ned ruj 15, 2019 7:22 pm

Re: TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 16, 2019 8:29 pm

pa shema ti treba od onog ko prodaje tu plocicu..inace moras od kineza radit reverse inzinjering sta je samo po sebi paradoks .. jer su vjerojatno oni kopirali demo modul za taj cip! :lol:
ne bi trebalo bi komplicirano, napamet govorin spojis napajanje i taj mali mic na ulaz i amen
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la tubeman » Pon ruj 16, 2019 9:18 pm

Ne treba puno mudrosti...
Dovoljno je proguglati "TS472" pa će iskočiti hrpa ponuda za datasheetove u kojima jako lijepo piše da to nije mikrokontroler nego diferencijalno mikrofonsko pojačalo.
To je pod prvo.
Kao drugo, na šemi se vidi, a i slijepac će na pločici vidjeti kud se spaja mikrofonska kapsla a gdje je izlaz.
Nije mi jasno kako postoji tolika lakoća guglanja i pronalaženja svakakvih bedastoća po netu, a kad se konačno nešto pronađe onda se ne zna što bi s tim :)
Eto, mojih pet lipa a sad se šou može nastaviti uobičajenim tempom :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: TS472 mikrokontroler i spajanje ECM mikrofona

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 16, 2019 10:03 pm

ima caka na plocici, to covjek pita, ustvari dve cake su
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm


Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju