Komp audio

Komp audio

PostPostao/la boca » Pon vel 01, 2021 2:48 pm

Trebao bih savjet:
Zamislio sam izbacit laptop iz lanca pa bi slozio ovako nesto.
Raspberry pi
Prijenosni Hard disk
Tablet.
Na hardu imam cca 100GB muzike a ostatak ibitelji dosta koristi Youtube.
Povezat tablet Plavim Zubom za Yubitou a neki Player instalirat za vrtit muziku sa diska i sve na Cambridge Audio DAC.
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Komp audio

PostPostao/la gilhooley » Pon vel 01, 2021 3:31 pm

Uzeo mi riječ iz usta...
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Komp audio

PostPostao/la Schultz » Pon vel 01, 2021 3:48 pm

Ja imam (između ostalih) ovako složenu situaciju:
RasPi 4 + Volumio
HifiBerry DAC Pro Plus nešto
MF M1DAC
a glazba mi je na mrežnom disku (NAS WD My Cloud)

i sve funkcionira bez greške. I sa iPad (Apple) tableta i sa iPhone i sa Androida....

Imam još i RasPi Zero sa HifiBerry Zero DAC i to vozim sa stickom direktno ubodenim i bez mreže i bez ičega i sve radi regularno i dobro.

RasPi4 nešto (zere) radi bolje od RasPi3 ali meni osobno beznačajno. U DAC-ovima ima dosta razlike ali to je već druga priča....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Komp audio

PostPostao/la boca » Pon vel 01, 2021 4:47 pm

Schultz napisao:Ja imam (između ostalih) ovako složenu situaciju:
RasPi 4 + Volumio
HifiBerry DAC Pro Plus nešto
MF M1DAC
a glazba mi je na mrežnom disku (NAS WD My Cloud)

i sve funkcionira bez greške. I sa iPad (Apple) tableta i sa iPhone i sa Androida....

Imam još i RasPi Zero sa HifiBerry Zero DAC i to vozim sa stickom direktno ubodenim i bez mreže i bez ičega i sve radi regularno i dobro.

RasPi4 nešto (zere) radi bolje od RasPi3 ali meni osobno beznačajno. U DAC-ovima ima dosta razlike ali to je već druga priča....


Ok. Ja nebi mrezni Hard.
Zasto Hifiberry DAC?
Dali moze bez njega?
Dali ce radit ako imam obicni prijenosni Hard a ne NAS?
Sad imam AIMP kao player
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Komp audio

PostPostao/la Schultz » Pon vel 01, 2021 5:51 pm

Ok. Ja nebi mrezni Hard.

Ok, ne treba mrežni hard, može direktno hdd ili sdd ili stick u njega.
Predlažem stick ili ssd zbog manje potrošnje struje....


Zasto Hifiberry DAC?
Dali moze bez njega?

Može bez ali onda moraš imati USB DAC. Zvučni izlaz iz Raspija ne valja ništa....
Ako ideš sa USB DACom onda je bolje Raspi 4 ili još bolje ona kartica od ASUS-a (kopija Raspi-ja). Taj ASUS se koristi u Volumio Primo.


Dali ce radit ako imam obicni prijenosni Hard a ne NAS?

Hoće.

Sad imam AIMP kao player

Ne znam, nisam probao taj player ali ne vidim razloga zašto ti to ne bi radilo, pogotovo ako si zadovoljan sa njime...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Komp audio

PostPostao/la boca » Pon vel 01, 2021 6:32 pm

Imam Cambridge Audio DacMagic Plus.
Koji bi Raspberry bio dovoljan.
2gb ili 4gb?
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Komp audio

PostPostao/la Darco » Pon vel 01, 2021 8:00 pm

Ako se tiče zvuka, mozes i rpi 2.
Rpi 4 ti zvukovno ne daje nikakav benefit. U biti, čak možeš imati i minusa zbog veće potrošnje. On ima dodatne điđe miđe za video i određena procesiranja koja tebi moguće ne trebaju.

Mrežni disk je sam po sebi nesto sto ti ne treb, ali osigurava neku ležernost ukoliko koristiš i za nešto drugo (slike, poslovi, itd pri čemu backupira fajlove....pa ti uz put može i muziku). Također, putem mrežnog diska mozes komotno online sherati nekom frendu pjesme (i obrnuto) ili pristupiti od bilo gdje, ako ti zatreba.
Ali i obican USB stick ili prijenosni hard je super/zvucno isto.

Imam hiffyberry digi pro + modan, te snjima izlazim na DAC digutalnim kabelčićem. U svakom slucaju bolje nego koristiti usb zvucni izlaz samo RPI-a.
Posto imam dva rpi (3 i 3b), narucio neki AD 1865, kako bih imao za drugi sustav.

Ovo sa.plavim zubom moram jos pronaci koji, jer je ista potreba za pristup prek youtuba, kako za malu/zenu/goste.
Darco
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet lis 15, 2020 6:03 pm

Re: Komp audio

PostPostao/la Darco » Pon vel 01, 2021 8:03 pm

Evo samo dio teksta sa nekog bloga vezan uz odabir modela Rpi po pitanju audio kriterija:

Q: Should I upgrade my Pi2 or Pi3?
A: If you’re using the Pi for music playback, there is no need to upgrade. We still know people using the first Raspberry Pi board that has been released 7 years ago. Music playback doesn’t require a lot of CPU power and/or bandwidth. Therefore, the music playback experience won’t be better with a newer Pi. Even older systems are powerful enough! If you still have a Pi1 or 2, use them. One advantage these systems have is the lower power consumption.
If you want to use it as a video player, it depends. If you want to use 4k video it’s easy: go for the newer Pi4. It supports more modern codecs and 4k video. If all your video and/or TV is just HD, the Pi3 would still be our first choice as we really don’t like the Mini-HDMI connectors of the Pi4
Darco
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet lis 15, 2020 6:03 pm

Re: Komp audio

PostPostao/la joe dalton » Pon vel 01, 2021 10:03 pm

Darco napisao:Imam hiffyberry digi pro + modan, te snjima izlazim na DAC digutalnim kabelčićem. U svakom slucaju bolje nego koristiti usb zvucni izlaz samo RPI-a.
Posto imam dva rpi (3 i 3b), narucio neki AD 1865, kako bih imao za drugi sustav.

Mozes li pojaniti ovo sa digitalnim kabelcicem? Naime USB je isto digitalni signal. I koji je to USB zvucni izlaz?
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Komp audio

PostPostao/la Darco » Pon vel 01, 2021 10:43 pm

Pardon.
Hiffiberry kartica ima S / PDIF izlaz te samim time vec poboljsava digitalni audio signal koji izlazi iz rpi.
Ti mozes koristiti i defaultni usb izlaz na RPI-u, ali taj bas nije neka sreca. Ako imas DAC samo sa usb ulazom, jbga (imao sam i ja, pa sam nabavio drugi). Zato postoje i dodatne DAC kartice, kako bi ljudi mogli skombinirati razlicite fore po preferensama i potrebama.
Darco
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet lis 15, 2020 6:03 pm

Sljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost