"nešto" za violinu

"nešto" za violinu

PostPostao/la s@ki » Sri tra 03, 2013 4:53 pm

Sjedim danas s kolegicom na kavi i razvede se priča o raznoraznim instrumentima, pojačalima, predpojačalima ovakvimonakvim jačalima i slabilima.
Kaže ona tako da ju muči :violin: jer ima neki pickup koji okači na :violin: i ovaj prenosi vibracije i tako to svira.

E sad, ajmo biti malo stručniji od nje pa u priču unjeti činjenicu da (koliko mi i Dean potvrđuje) vrlo vjerojatno nema drugačijeg pickupa od neke piezo izvedenice.
Problem dotičnog je u tome što zvuči prilično "metalno" kako mlada :violin: kaže.

Uglavnom, možemo li omogučiti mladoj :character-beavisbutthead: da svira svoj metal a da ne zvuči metalno ?
Koji bi hmm...uređaj., preamp, buffer, njufer, kofer ili kako god ga nazvali mogli staviti na put signala da dobijemo onaj pravi cevni saund i koju cevku bi tu najbolje koristili? Ima li kakva schema za one parne harmonike za onaj pravi cevni saund koji svi volimo?

(ok, upucat ću se sam, kud prizivam vraga) :shhh:
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la davorin » Sri tra 03, 2013 5:07 pm

Kakvo (koje) je pojačalo koristila, odnosno na kakvom pojačalu je dobila "metalni" zvuk? Kakvi su bili zvučnici (zvučnik)?
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la Dean » Sri tra 03, 2013 5:46 pm

Znaš....malo me pere nostalgija kad čujem .." cevni saund.." :lol:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la s@ki » Sri tra 03, 2013 5:55 pm

Ma toga sam se I sjetio pa zato napisao u zezanciji. Pojacala su,hmmm random koliko sam shvatio jer doma svira "na suho", a na povremenim svirkama koristi pojacalo.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la davorin » Sri tra 03, 2013 6:10 pm

Naš "bivši prijatelj" i dalje pokušava na "velikom" forumu s istim idejema, ali ga i tamo brzo "odpile"! :character-jason:
Zadnja izmjena: davorin; Sri tra 03, 2013 10:01 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la harkonen » Sri tra 03, 2013 8:56 pm

A da li je mlada dama probala promijeniti mjesto i samo pričvršćenje pickupa?
Ovo "metalno" mi vuče na rezonancije. ali mehaničke. Kod violine je to moguće jer harmonici počinju
visoko.
Opus Diy
Avatar korisnika
harkonen
 
Postovi: 423
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:41 pm

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la s@ki » Uto tra 09, 2013 9:23 am

da se ja ne igram poštara, zvao sam hmmm...kako se kaže za ove što pile po sviralicama? Pilica?
Uglavnom, pa neka pilica objasni što i kako a mi lako smislimo nešto..pa da otmemo Davorinu još koju komponentu :doh:
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la trip » Uto tra 09, 2013 12:08 pm

s@ki napisao:da se ja ne igram poštara, zvao sam hmmm...kako se kaže za ove što pile po sviralicama? Pilica?
Uglavnom, pa neka pilica objasni što i kako a mi lako smislimo nešto..pa da otmemo Davorinu još koju komponentu :doh:


dat cu ti ja pilicu jednu po turu...

pozz svima... znaci.. ja sam doticna :violin: pa da vidim i taj kaos koji je ovdje nastao :)

ugl, nije da imam pre cesto svirke, ali uvijek kod vecih ozvucenja ili idem direkt u mixetu ili imam onaj mali fantom prije, isti je problem uvijek.
ne znam dal je do tonca ili samo do toga sto je moj pick up vjerojatno smece, na kraju me uvijek stisaju i nema me jer u suprotnom izazivam ogromnu mikrofoniju..

i da.. nemam bas puno mjesta na violini za zakvacit pick up (izgleda ko kvacica za ves, ali lijepa) osim za konjic. :whistle:
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am and
My attitude depends on who you are...
:auto-sportbike:
Avatar korisnika
trip
 
Postovi: 20
Pridružen: Uto tra 09, 2013 11:59 am

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la Master of disaster » Uto tra 09, 2013 12:21 pm

Pređi na električnu gitaru, i prst u uho. :mrgreen:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: "nešto" za violinu

PostPostao/la trip » Uto tra 09, 2013 12:43 pm

:) cim nadjem gitaru koju ce moji prsteki moc stisnut bez da mi ostane kanjon u jagodicama s dovoljno tankim vratom da ulovim sve akorde, moze.

do tad...

acc.. pick up sam birala po cijeni :shifty: mozda sam i to trebala napomenut..

i nije bilo pitanje zasto pick up ne valja (odgovor je jasan - jer je smece) pitanje je bilo, da li itko izrađuje ovdje pickupove, ili zna nekog negdje?
a da nisu pre skupi...
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am and
My attitude depends on who you are...
:auto-sportbike:
Avatar korisnika
trip
 
Postovi: 20
Pridružen: Uto tra 09, 2013 11:59 am

Sljedeće

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju

cron