Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri pro 02, 2015 10:52 pm

...da ne gnjavuljam po "sta se radi a ima veze sa" forumu, otvaram temu, iako je tematski ovo sto radim cisti plagijat ovog projekta:

http://www.troelsgravesen.dk/SP200.htm" target="_blank" target="_blank

drivere i dio dijelova za skretnice dobavio od jednog kolege prije mislim vise od godinu-dvije :P ... drvenariju je odradio Dean, pa sam preuzeo u Sisku na TF-u... od onda je sve skupa cekalo da se pokrene...

trenutno stanje: jedna kutija zalijepljena, druga jos nije :D

dio dijelova za skretnice je tu, za dalje cemo vidit.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri pro 02, 2015 10:53 pm

ovo je bilo receno u drugoj temi:

joe dalton napisao:
pamook napisao:...upomoc V.32a, beta....

mladici, pls. help - iskopao sam sto imam (dobiveno skupa s driverima) zavojnica za ovaj projekt

http://www.troelsgravesen.dk/SP200.htm" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

kutije su trenutno u drvofix fazi, najveca i najteza zavojnica je u dolasku... kondenzatori su pobrojani, naravno, fali po koji...rijesit ce se...

izmjerio sam zavojnice koje imam, i (zavraga) isao usporediti s podacima sa sheme :mrgreen: :doh: :doh: ...ovako mi je dao rezultate poveci kineski display:

0.15mH 0,7R - a po shemi trebam 0,1R

0,10mH 0,7R - a po shemi trebam 0,1R

0,82mH 0,9R - a po shemi trebam 0,2R

0,33mH 1R - a po shemi trebam 0,15R

pls. savjetujte, da li je doticno sto imam upotrebljivo, parcijalno upotrebljivo ili moram ici u nepredvidjeni trosak dodatnih bakrenih prstenova, daBoschda ih Frodo oko vrata nosio....

shema skretnice je u prilogu... thx unaprijed :obscene-drinkingcheers:

Kako si mjerio otpor? Jesi li odbio otpor pipalica ako si mjerio unimerom? Za precizno mjerenje tako malih otpora trebas poseban instrumentarij. Ovako velike razlike otpora će ti sigurno nešto utjecati na rez. Koliko će biti čujno teško je reći. Uglavnom ne ginu ti ili zavojnice motane debljom žicom ili na jezgri ako hoćeš odraditi posao prema PSu. Probaj za početak izmjeriti otpore preciznije ili javi kojom su žicom motane zavojnice pa ćemo procijeniti.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri pro 02, 2015 10:58 pm

... ovako sam mjerio, to je jedino sto imam... za sada :D

u razgovoru s Davorinom dobio upute (cak i zapamtio iste :mrgreen: ) za ponovno premjerit zavojnice, pa cu to uskoro pokusati i realizirati, kako vec dozvoli vrijeme...

po svemu sudeci, ove tanašne žičice u zavojnicama nece biti ono sto se trazi, pa ce i sam projekt vjerojatno dozivjeti malo produljenje realizacije... najvece i najteze zavojnice (1,5mH 0,2R) su na putu k meni, tako da financijski ove ostale ne bi trebale biti pre zahtjevne, ali ih brojcano ima dosta, pa cemo vidjeti kako se vuna prede a vuk sit te domacica kuha bolje.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Sri pro 02, 2015 10:59 pm

naravno, svi prijedlozi dobrodosli :obscene-drinkingcheers:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la joe dalton » Sri pro 02, 2015 11:38 pm

Za početak kratko spoji pipalice i izmjeri otpor. I tako za svaki instrument. Taj otpor onda možeš odbiti od izmjerenog otpora zavojnica i dobiti točnije vrijednosti.
Onda možeš složiti zvučnike sa ovim što imaš i poslušati. Ako ti se svidi i ako procijeniš da se isplati, lako zamijeniš komponente u skretnici boljima.
Prema specifikacijama Jantzena zavojnice 0,1 i 0,15mH bi trebale biti motane žicom 1,2mm, 0,33mH žicom 1,4mm, a 0,82mH žicom 1,6mm za vrijednosti prema shemi. Sve vrijedi za špule motane na zraku. Na Audiohobby.eu (http://www.audiohobby.eu) bi te komplet zavojnica za oba zvučnika izašao 50ak EUR s poštarinom. Pa sad ako ti je to ok ili nađeš neki još povoljniji dućan super. A možeš i sam namotati....

Inače taj SP200X bi možda bio zgodan i za kakvu TL kutiju... Onako po parametrima.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Čet pro 03, 2015 12:16 am

Joe, thx :D :obscene-drinkingcheers:

vjerojatno cu rijesiti komplet zavojnice "po PS-u" i mir... motati sam necu jer mi je ovdje problem doci do zice - u jednom momentu sam trebao doslovno 7m Cu-lak zice 2mm, i u jedinom preostalom viklerskom servisu su me, blago receno, odjeb@li i to iskustvo ne bih ponavljao... sto bi rekao zapišani Crnogorac - "tko me jednom izda, tom ruke više ne pružam" :lol: :)

ovaj mali kinez prikazuje "missing or damaged part" kad ga se pusti da mjeri "u prazno", odn. u kratkom spoju, a šljuke nisam probao...

zabavim se, a vjerojatno sastavim skretnice s ovim sto imam dok ne narucim/nabavim sto treba... u medjuvremenu, igre bez granica :D

idem malo zjakat na link koji si mi dao, thx again :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la joe dalton » Ned pro 06, 2015 12:07 am

Bio sam odmah skužio o kojem se projektu radi. :)
Na prvi pogled djeluje sve jednostavno i ne preskupo, ali kad se malo analizira i nije baš tako.
Rezovi na skretnici su visokog reda pa to poprilično komplicira i poskupljuje projekt ako želiš stvar napraviti kvalitetno.
Špule na visokotoncu i nisu toliko kritične, ali na midbasu svakako probaj ići na što manji omski otpor.
To dosta utječe na definiciju basa. Znači i onu od 0,82mH uzmi sa što manjim otporom.
Isto tako obrati pažnju na kondenzatore u seriji s visokotoncem. Što kvalitetniji to bolje. Polipropileni po mogućnosti. Vrijednosti su relativno velike tako da neće biti jeftino. A špule na visokotoncu su relativno male vrijednosti pa ih i nije neki trošak uzeti motane sa debljom žicom. Kad se već radi....
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la pamook » Ned pro 06, 2015 11:27 am

:D
slazem se, kad se vec ulaze trud i lova, onda ne vrijedi sve usr@ti sa "ustedom" na kljucnom dijelu :obscene-drinkingcheers:
malo ce se oduljiti realizacija, ali cu ici na nominalne vrijednosti navedene u samom projektu... najvece i najskuplje spule su kod mene, tako da ovo sto ostaje ce biti laganini kad bude bilo sredstava, a od kondenzatora imam ovo na slici, nadam se barem djelomicno upotrebljivo, a ostale vrijednosti moram jos naruciti...

nisam jos ni stigao zalijepiti drugu kutiju, pa nek se suši, nadam se uskoro to realizirati...

bit ce 8-)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la Edison » Ned pro 06, 2015 11:56 am

Pamooce, imas vrlo moderno oblikavan mjerac induktiviteta... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Monacor SP200X + Fountek NeoCD3

PostPostao/la davorin » Ned pro 06, 2015 12:00 pm

Edison napisao:Pamooce, imas vrlo moderno oblikavan mjerac induktiviteta... ;)

Bezžični!? :o :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju