Push-Pull 2 x 12 W EL 84

ON topic

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la SaWa » Pet pro 23, 2016 10:43 pm

Gil,ne obaziri se na ove primjedbe,jer nisu utemeljene... :snooty:
Pojačalo je napravljeno vrhunski i izgleda odlično,a posebno mi se sviđa POT,jer je kao i "attack"...massivan. :lol:
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la gilhooley » Pet pro 23, 2016 11:11 pm

Hvala Ti drug... :D

Gumb za pot ima svoju priču...jednostavno je morao biti takav.

Dok ovo s vama piskaram, slušam Daft Punk na njega i one Tannoy zvučnike iz Siska.

Ne loše, moram priznati.

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la cappucino » Sub pro 24, 2016 11:09 pm

Uz to šta je lijep- najbolje svira,siguran sam. Pa dečki,svaki naš-Vaš rad najbolje svira.
Pohvale Gill!!
No reci mi: daft funk... kako stoji s basom? Kako radi u bas području?
Neka tvoja ocjena?
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la gilhooley » Ned pro 25, 2016 1:17 am

Hvala na pohvalama... 8-)

Daft punk je za#eban materijal jer ima dosta bassa, po meni ga ima dovoljno u reprodukciji i nije sputan, odnosno ograničen. Slušam ga skoro cijeli dan i nemam zamjerki. Daft Punk, Yanni, Grace Jones, Dire Straits, Mylene Farmer iz novije produkcije savršeno reproducira. Zvučnici su Tannoy 295/8. Cd player obični Pioneer. Sve se to može još malo dignuti s promjenom CD playera ili dodavanjem DAC, promjenom interconnecta, promjenom zvučničkog kabela i najbitnije postavljanjem zvučnika na stalke.

Imat ćemo priliku to čuti, u svakom slučaju meni je to pojačalo i onomad 1995. i sada izuzetno, bez obzira što se koriste možda skromnije cijevi.

U usporedbi s SE s kojim sam bio u Sisku (6N8S + EL34), drastično je iznad barem za 267,87 %. :D

Ja zadovoljan, mislim da ovako kompletno davno nisam nešto napravio...

A svi vrlo dobro znate onaj osjećaj internog zadovoljstva kad ga nitko ne može poremetiti... :dance:

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la Edison » Ned pro 25, 2016 1:25 am

gilhooley napisao:Ja zadovoljan, mislim da ovako kompletno davno nisam nešto napravio...

A svi vrlo dobro znate onaj osjećaj internog zadovoljstva kad ga nitko ne može poremetiti... :dance:


E, bolje od ovog ne moze... :clap:
Odlicno izgleda i odlicno svira... bolje ne moze... stoga jos jednom cestitke... :clap: :clap:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la amater_total » Sri pro 28, 2016 12:38 pm

Svaka čast na uistinu vrhunski napravljenim pojačalom.
Ja sam zadovoljan kad neki stari radio refrešam kako treba, ali projekt koji je iz nule autorsko djelo, zasigurno je puno vrijedniji i veći gušt za graditelja.
Posebno mi je dragocjen podatak da dobro svira, jer i nije baš čest slučaj da se netko upušta u gradnju s pomalo zanemarenim EL 84 lampama.
Sve pohvale još jednom :clap:
amater_total
 
Postovi: 114
Pridružen: Sub lis 19, 2013 1:18 pm

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la gilhooley » Sri pro 28, 2016 1:58 pm

Još jednom hvala, zaista gode sve pohvale... :lol:

Pojačalo je dugo bilo u glavi jer je jednom već bilo napravljeno s daleko manje iskustva nego sad. Materijal nije toliko bilo teško pronaći, no najteže je bilo odlučiti kako to organizirati da bude "drugačije".

Meni osobno (dakle govorimo o čovjeku koji je u horoskopu "Vaga") - teško je zamisliti išta što nema vizualnu ili težinsku simetriju. Prema svemu što sam do sada napravio - sve je moralo biti simetrično ili barem zrcalno simetrično jer se ikakva druga varijanta odbijala u samom tijelu i mislima kao "strano tijelo".

Ovo jest bio napor oduprijeti se takvoj filozofiji i napraviti ovako nešto. :twisted:

EL84 je po meni super cijev. ne znam kako svima drugima, no s njom imam pozitivnija iskustva, valjda zbog samog ustroja pojačala koje nije SE.

Gill
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Push-Pull 2 x 12 W EL 84

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri pro 28, 2016 3:21 pm

amater_total napisao:Posebno mi je dragocjen podatak da dobro svira, jer i nije baš čest slučaj da se netko upušta u gradnju s pomalo zanemarenim EL 84 lampama


sva pojacala s EL84 koja sam slusao iznimno su mi se svidjela i uglavnom su bila PP tipa , iako se i dobro sjecam Edisonovog SE jedino tamo je snaga mala i treba imat odgovarajuce zvucnike
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Prethodni

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju