TQWT

TQWT

PostPostao/la boca » Ned srp 09, 2017 12:52 pm

Upustio bi se u jedan mali projekt pa bi trebao par savjeta
Več dugo mjerkam jedan projekt sa Diy Supravox stranice https://www.supravox.fr/kits/tqwt215rtf.pdf
U prvu ruku bi koristio Iskrin FR driver iz njihovih OZ 40 kutija.
Ivericu sam dobio i izrezao na mjeru i sad imam u planu na prednju dasku na kojoj je driver i na stražnju nalijepit V4 ljepenku zbog dampiranja.
Na to bi išao damping materijal i tu me zanima što na bočne stranice stavit?
Samo damping ili bez njega ili samo ljepenku?
Samo da napomenem da sam več sa istim driverom radio i drugi projekt sa njihovih stranica
https://www.supravox.fr/kits/bafflescompenses.pdf
I to mi je ispalo sasvim zadovoljavajuče, jedino sam još stavio visokotonac kao "healper" FRu a mislim da cu i tu tako napravit.
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: TQWT

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub srp 15, 2017 7:04 pm

boca kako ide projekt ? mislim da ti je do sad google naj vise pomogao oko dampiranja.. a vjerujem da si i proucio slicne projekte na forumu ;)
ja planiram nesto slicno napravit i vidjeti cemo kako cu se ja snac s dampingom, al uz neka osnovna pravila nema do par proba-eksperimenta za doc na optimuma..
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: TQWT

PostPostao/la boca » Ned srp 16, 2017 10:41 am

Kutije sam sinoc polijepio i ostavio bocnu stranu na vijcima da ih mogu otvorit.
Danas cu nadam se stavit damping materijal i spojit sve za probu jer zelim probat samo kako zvuce sa Iskrinim FRom pa ako budem zadovoljan dajem se u potragu za visokotoncem jer mu treba zbog najvisih frekvi.
Malo me j... faktor vremena jer radim od 7-20 pa kaj stignem poslije posla napravit to je to.
Stavit cu par slikica veceras.
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: TQWT

PostPostao/la vilim » Ned srp 16, 2017 12:03 pm

Boca vidim da si u potrazi za viskotonskim zvučnicima a ja ti imam slijedeće NOS tweeter komonenete, još uvijek u tvorničkim kutijama. Idemo redom
1.KEF T33a SP10t4 8 ohma
2.RIZ ZVK 1019 30W 8 ohma
3.EI AZ011 4 ili 8 ohma?? 50W
4RIZ ZSK 1037 8 ohma 40W /srednjetonski/
Ovi RIZ driveri koliko znam ugrađivani su u njihove kutije ZK840, ZK860
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: TQWT

PostPostao/la boca » Ned srp 16, 2017 5:13 pm

Evo par slikica
http://imgur.com/a/KzJVR" target="_blank


Malo su lošije slikice ali...
Uglavnom ovaj prvi svira iznenađujuće dobro i bez visokotonca.
Drugi još nisam skutijao jer sam upravo zaradio 4 šava na prstu ( pio sok iz krigle za pivo " greška fatalna )
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: TQWT

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned srp 16, 2017 9:00 pm

lijepo izgleda :handgestures-thumbupright:
jesi li stavio kakvu dampirajucu vunu na prvi dio ispod zvucnika ? ako nisi probaj
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: TQWT

PostPostao/la boca » Ned srp 16, 2017 9:27 pm

Pao Pepeo napisao:lijepo izgleda :handgestures-thumbupright:
jesi li stavio kakvu dampirajucu vunu na prvi dio ispod zvucnika ? ako nisi probaj


Nisam jer po nacrtu nije nacrtana ali cu probat.
Pitanjce za tebe:
Kako si tj s cim lakirao crne Fostexe?
Naime nemam kompresor a neda mi se zicat lokalne lakirere.
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: TQWT

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned srp 16, 2017 10:23 pm

boca napisao:Nisam jer po nacrtu nije nacrtana ali cu probat.

u ovakvim kutijama se uglavnom koristi... probaj i pogledaj kako i zasto drugi stavljaju
mozda na prvu ti se cini da ne treba ali uz pravilnu kolicinu dampa bas ce ti biti pravilniji
postavlja se ga 2/5 do 1/2 puta transmisije a kolicina-gustoca dobije se probama

boca napisao:Kako si tj s cim lakirao crne Fostexe?
Naime nemam kompresor a neda mi se zicat lokalne lakirere.


za neki pristojan zavrsni finis trebao bi imat kompresor, rotacionu brusilicu ili onu kockastu pa kit , spric kit finog papira
neki zagraden prostor najlonom i dobro osvjetljanje
a mozda bi se moglo i bez kompresora... zavrsni sloj das s bojom u spreju
naj bitnija stvar kod farbanja ti je dobra podloga
tebi su zvucnici od iverice ako se ne varam koja je malo zahvalnija za dobru zavrsnu obradu od mediapana, ponajvise zato sto se mediapan nakon nekog vremena stisne ( susi se ) pa dodu na vidjelo spojevi,mjesta di se stukom sakrije vijke itd.
to zna bit gnjavaza ... iverica mislim da se manje stisne tokom vremena
Trebao bis prvo s nekim auto kitom ( 30ak kn) zastukat sva mjesta di se vidi rez iverice , i kasnije pobrusit kao da niceg nije bilo
kasnije bi ja koristio neki spric kit takoder za aute dvokomponentni ( 100kn kg ) njega bi bilo bolje-lakse nanosit kompresorom ali ako nemas moze se i kistom . Svejedno ga kasnije brusis da dode gladak... samo ako ides s kistom vise se ga potrosi. Ja znam spric kita dat 2 do 3 ruke dok nisam zadovoljan.
Brusim ga papirom od 400 do 600 to je lakse sa slajfericom.. i bolje ispadne... ali ako nemas na ruke.
Ako se podloga dovede u dobar red cak se sa bojom u spreju znaju dobit fini rezultati ;)
tebi ce ih za ove kutije ici bar 3-4 kom
ja sam one crne horne farbao s poliuretanskim lakom za aute koji ima lak-sjaj vec unutra
vremenom sam naucio da je bolje dati jednu jacu ruku farbe nego dvije lakse i riskirat da ti neka mjesta dodu mat..
boca sretno :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: TQWT

PostPostao/la boca » Sri srp 19, 2017 9:16 pm

Pao Pepeo napisao:lijepo izgleda :handgestures-thumbupright:
jesi li stavio kakvu dampirajucu vunu na prvi dio ispod zvucnika ? ako nisi probaj


Danas sam zgotovio i drugi zvucnik i stavio na prednju plocu damping, mada je na njoj vec bitumen nalijepljen.
Sad cu malo ovako poslusat jer mi je prijatelj obecao dat visokotonce.
Kad njih slozim onda ide "fine tune" pa cu kutije finisirat, nada jos neznam kakav ce biti finis.
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: TQWT

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet srp 20, 2017 12:39 am

boca napisao:Kad njih slozim onda ide "fine tune" pa cu kutije finisirat, nada jos neznam kakav ce biti finis.

kod mene ti bude da sto kutije bolje rade to se zvucnik kasnije finisira :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju