WTA my way

ON topic

WTA my way

PostPostao/la SaWa » Ned ruj 24, 2017 5:49 pm

Još jedan projekat uspješno završen.. :dance:
Odličan primjer kako od ničega nastane nešto,usudio bi se reći,vrhunsko. :mrgreen:
Sve je počelo ove godine na TF-u.Dobio od predsjednika ogromno kućište za gramafon,pa mi je Zmajz ustupio dvije karbonske strele koje je Pamook poslao.
Lenco sam nabavio preko njuškala,Gainwire trampio za njega. :D
Prvo sam mislio Lenco srediti i koristiti u originalnom stanju,ali se ispostavilo da su V-dosjedi na ručici propali(novi koštaju oko 20eura).Nije ni to nešto strašno ni puno,ali se i onaj zadnji dio gdje dolazi protuteg objesio,pa je tako ručica(koja i nije nešto posebno)skoro beskorisna i neisplativa za popravak.
Nije mi ništa drugo preostalo nego da Lenco ubacim u ovo veliko kućište i napravim novu ručicu. :D WTA mi se učinio najednostavniji za napraviti.
Nisam ništa slikao dok sam radio,a i nije nešto komplicirano za napraviti da bi sad trebao nešto objašnjavati i posebno slikati.
Ručica je 12" ispunjena pijeskom.Lokalni tokar mi je istokario čašu za golf lopticu i uteg,ali se ispostavilo da je prelagan pa sam morao koristiti uteg od Lencove ručice koji je opet pretežak,pa sad izgleda malo preblizu golf lopti.
Ožičenje ručice sam prvo napravio sa žicama iz starog komp. miša,ali su žice malo prekrute pa su mi navlačile ručicu u stranu.
Međutoja,postoji yebay...ništa fensišmensi ultračistokriogenoštatijaznam..http://www.ebay.com/itm/Litz-Tonearm-Re ... 2749.l2649" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Ulje sam za probu koiristio Lancol,ali se ispostavilo da je i on prerijedak,ope malo yebaya iiii nađoh originalno..http://www.ebay.com/itm/Team-Associated ... 2749.l2649" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Ovo ulje je gušće od meda,jedva sam ga istisnuo iz posude.Trebali su ga pakirati kao pastu za zube.. :lol:
Jučer sam kupio nitro mat prozirni lak,izbrusio kućište i polakirao.
Sinoć završio,sve podesio najbolje što znam i odmah stavio u glavni sistem....vaaauu.. :o ,pa to svira za popiszdit..sinoć do ponoći,a danas od osam do sada ne prestaje...ploča za pločom... :violin: :violin: :violin:
izgleda da sam od prve uspio pogoditi sa svim podešavanjima. :D


ajd sad malo slika.. :lol:

IMG_20170924_151212.jpg


IMG_20170924_151531.jpg


IMG_20170924_151401.jpg



IMG_20170924_151418.jpg


IMG_20170924_151613.jpg


IMG_20170924_151522.jpg


IMG_20170924_151257.jpg


IMG_20170924_151332.jpg


IMG_20170924_151820.jpg


Prošli tjedan sam se pucao sa idejom da si kupim jednu malo bolju zvučnicu....https://sonusart.hr/ostalo/oprema-za-gr ... cnica.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
ali kad sam čuo kako ova AT95E svira na ovoj grdosiji,odgodio sam kupovinu za sada....osim ako me netko od forumaša uvjeri drugačije,odnosno preporuči neku divnozvučeću zvučnicu.. :lol:

ende
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: WTA my way

PostPostao/la tubeman » Ned ruj 24, 2017 7:32 pm

Jako dobro :clap:

Pričekaj malo s kupnjom zvučnice...
Ova AT95 nije naivna mada nije neki High end.
Ako si (za sada) zadovoljan, ostavi ju još malo.
U međuvremenu možda nešto drugo posudiš i isprobaš pa će se eventualno neke stvari iskristalizirati.
Isto tako, ne preporučam bez dobre provjere kupovati starije zvučnice "zvučnog imena" (30 i više godina starih) je postoji velika opasnost da neće dobro raditi.
To posebno vrijedi za MC zvučnice bilo koje starosti, o čemu smo već diskutirali.

Najgore je potrošiti puno novaca za korak dalje (i ovdje nema kraja...) i uvidjeti da se nije bogznašto dobilo.
Sigurno da postoje i puno bolje zvučnice ali ne treba žuriti.

Projekt mi se sviđa jer se vidi da se promišljao i ima otvorene mogućnosti nadogradnje, pregradnje i sve ono što DIY čini takvim.
Možda će sljedeća faza biti bolji pogon jer se tu sigurno ima što poboljšati a puno manje košta od kvalitetnije zvučnice.
Ali polako, ovo je dobar put :) :)
Treba izguštati sve po redu i onda hladne glave napraviti koji novi korak.

Samo, nisam siguran je li to zbilja dovršen projekt. Sigurno ćemo još o njemu čuti :) :) :) :)
Samo naprijed....
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: WTA my way

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned ruj 24, 2017 8:49 pm

Bravo Sawa :clap:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: WTA my way

PostPostao/la pamook » Ned ruj 24, 2017 9:03 pm

Bome si ga opiturao, svaka cast :clap:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: WTA my way

PostPostao/la Master of disaster » Ned ruj 24, 2017 9:17 pm

Odlično! :clap: :clap:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: WTA my way

PostPostao/la tom_hifi » Ned ruj 24, 2017 9:37 pm

Bravo Sawa, samo hrabro naprijed!!!

target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank :lol: :lol:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: WTA my way

PostPostao/la Edison » Pon ruj 25, 2017 8:11 am

SaWa sve 5, ali ne valja ti stolnjak. Kako znam, imao i ja taki...
Na tom uzorku kad izgubis kakvu podlosku ili sitan dio, trazis satima, i opet ne nadjes... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: WTA my way

PostPostao/la SaWa » Pon ruj 25, 2017 9:15 am

Hvala momci!

Tubeman
Sumnjam da ću mijenjati pogon,jer to vuče u neku drugu financijsku dimenziju,ako bi htjeo da bude bolje od ovoga Lenka.
Ako ne računam vrijednost Lenka,ovo sve ostalo (zvučnica, kućište,ručica,ulje,tokar,žice, konektori,lak)je manje od 100eura. :D
Vjerovatno ću mijenjati zvučnicu,(kad me svrbi)....ali kad i koju,to ću još vidjeti.

Edison
To je stolnjak samo za piti kavu na terasi i povremeno poslikati svoje rukotvorine. :D


Tom
Evo i tebi...targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank targetblank... :lol: :lol: :lol:
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: WTA my way

PostPostao/la joe dalton » Uto ruj 26, 2017 12:13 am

Lajkam na najjače! :happy-jumpeveryone:
Si razmišljao složit cijeli gram DIY? Samo ti fale tanjur i pogon. Ima step motora i drajvera jeftino, a tanjur se da istokarit.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2555
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: WTA my way

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto ruj 26, 2017 1:11 am

kad smo vec kod jesi li razmisljao :)
rucka od drva ? ovo sto je sad tebi trenutno karbonska strijela da se napravi . Vidio sam da neki proizvođaci koriste drvo i hvale njegove prednosti. Pa ako netko zna razliku i o cemu je rijec nek puca...
Meni je lijepa za oko.. neki komadic lijepog drva bi se naslo i bio bi izazov je napravit...
ne toliko vanjsku obradu nego probusiti toliko dugu i tanku rupu tocno u sredini...
Da se radi komad ljepljen od 2 ili 4 djela nije problem..
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Sljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju