stereo pojačalo snage

stereo pojačalo snage

PostPostao/la membrana » Uto svi 29, 2018 11:49 am

Zahtjevi:
- da ima 'volume' pot
- da ima 2 x 30-100 W RMS snage
- da ima RCA ulaz osjetljivosti cca 2V rms za punu snagu
- da ima izlazne tranzistore, a ne IC izlaz

- da nije integrirano nego baš izlazno
- da nema phono, tape, aux, FM/AM inpute jer ih ne koristim

Jedino što sam sličnoga vidio u oglasima je Marantz 140.
Budući da se ja baš ne kužim u hi-fi, zamolio bih one kojima su poznati slični uređaji da me upute koje brandove da gledam. Imam vanjski DAC na koji se spajaju cd player i računalo.
membrana
 
Postovi: 52
Pridružen: Sub vel 01, 2014 11:16 am

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la audio kutak » Uto svi 29, 2018 1:14 pm

Na većinu izlaznih pojačala možeš ditektno spojiti CD-plejer... on daje cirka 2 V na izlazu... Naravno, pojačalo mora imati potenciometar na ulazu ili CD-plejer mora imati regulaciju izlaza...

Većina izlaznih pojačala treba od 0.75 do 1 V za punu snagu...

Tako da ti je izbor jako velik...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la Schultz » Uto svi 29, 2018 5:25 pm

Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la davorin » Uto svi 29, 2018 5:36 pm

Vrlo povoljno prodajem pojačalo opisano na forumu:
viewtopic.php?f=39&t=2115" target="_blank
Zamjenjen je mrežni trafo sa slike (stavljen je jači), a pojačalo odgovara većini zahtjeva.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la tubeman » Uto svi 29, 2018 6:44 pm

Schultz napisao:https://www.mediastore.hr/studijska-pojacala/2914-behringer-a500-studijsko-referentno-pojacalo.html" target="_blank


To su pomalo "drveni" vati. Ne treba vjerovati svemu što piše.
Tako na onom mojem PYLE pro piše neki još veći broj ali unatoč velikoj težini i masivnosti ima tek 2 x 140 W :)
Vjerujem da su "tu negdje" prema namjeni i snazi.
Svejedno, taj Behringer ne bi trebao biti loš i mislim da vrijedi tu lovu. Pitanje je samo uklapa li se u koncepciju.
Traži li se salonski "šminkeraj" ili snagator?
Osobno, nekako više vjerujem snagatorima jer su predviđeni za ozbiljniji rad a koncepcija i izvedba su u pravilu superiorniji šminkeraju.
Ja sam svoj koristio do nedavno kada sam ga iz lijenosnih razloga i komocije zamijenio s ROTEL-om pa se sada izležava iza police :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la davorin » Uto svi 29, 2018 8:12 pm

Ne bih rekao da su to "drveni" vati jer sam izlaznu snagu izmjerio i kontrolirao izgled signala sa osciloskopom. Pojačala daju stvarnih (RMS) 50W po kanalu na opterećenju od 8 Ohma, a kako je iskoristivost modula veća od 90% (rade u "D" klasi sa vrlo visokom osnovnom frekvencijom!) snaga novo-ugrađenog mrežnog trafa od ~150VA je više nego dovoljna. Maksimalno potjerana pojačala sa sinusnim signalom (izlazna snaga od 2x50W na 8 Ohma) u trajnom pogonu (tko još sluša glazbu pod tim uvjetima!?) smanji napon napajanja sa 2x28V na 2x26V, a potrošnja iz mreže ne prelazi ~120-130W!
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la tubeman » Uto svi 29, 2018 8:38 pm

Davorine, krivo si shvatio :)
Ni u jednom trenutku nisam spominjao ono što si opisivao.
Osvrnuo sam se isključivo na Behringera (zato sam i kvotao Schultza).
Membrana je odmah na početku napisao da ga ne zanimaju pojačala s čipovima.
Osobno nemam baš ništa protiv njih, dapače, sve mi se više sviđaju NEKA rješenja s digitalcima, a i taj tvoj čip (kit) sam isto isprobao.
Pokušavam biti temeljit pa sam zadnjih mjeseci natrpao punu kutiju (najviše kineskih :) ) s desecima što kitova, što čipova i pomalo ih testiram.
Isto tako jako dobro radi i stari TDA7294 koji se dobije za smiješan novac itd. itd....
Da ne govorimo o masi STK i inih čipova s kojima se mogu napraviti (i napravljena su) neka vrhunska pojačala.

Ipak, upit je bio nešto drugo pa to treba i poštovati i ne treba kvariti temu :)
Evo, ja više neću :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la davorin » Uto svi 29, 2018 11:20 pm

Spominjani "Behringer" ima izmjerenih (kod mene u radioni!) ~250W na 4 Ohma i to kad se mjere kanali pojedinačno! Kad se opterete oba kanala odjednom neizobličena snaga je niža od 2x200W, a nakon par minuta se isključi zbog pregrijavanja i treba mu dobrih ~10-ak minuta da se ohladi! Spajanjem u most ima ~400W na 8 Ohma uz nešto manje grijanje, ali se također isključi nakon nekog vremena.
Naravno, pri slušanju glazbe ne dolazi do takvih opterećenja, ali dojam je da se radi o vrlo jeftinom pojačalu sastavljenom od jednako jeftinih komponenti pa ga i nisam preporučio za kupnju. Naime, ravnatelj jedne osnovne škole ga je mislio kupiti za potrebe prilikom ozvučavanja školskih priredbi, pa ga je i donio na mjerenje.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la tubeman » Uto svi 29, 2018 11:53 pm

Eto, na to sam i mislio :)
Sve se to svede na stotinjak vata po kanalu.
U pravilu je dovoljno premjeriti mrežni trafo da znaš što očekivati.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: stereo pojačalo snage

PostPostao/la membrana » Sri svi 30, 2018 6:11 pm

Malo sam gledao šta se novoga nudi, ne bih se čudio da na kraju uzmem studijsko pojačalo (za rack).
Jako mi je bitno da ima RCA ulaz. Evo gledam npr Samson Servo seriju: http://www.samsontech.com/samson/products/power-amplifiers/servo-series/servo300/
http://www.samsontech.com/site_media/legacy_docs/Servo%20300.pdf
Težak je 9kg, na Thomannu košta 159€.

Sad kad uspoređujem "servo" modele otprilike isto koštaju: https://www.thomann.de/intl/hr/search_dir.html?sw=Samson+Servo&smcs=6c340e_968
Zvučnici su mi deklarirani sa 100W RMS, 8 oma, trosistemski su.

E sad šta očekivat od toga, pitaj boga, ali ako ih imaju u studiju valjda nije neko smeće. Model 120a je tanji i nema ventilatore, isto košta kao i model 300. Svi su AB klasa.

Evo ga iznutra: http://www.audiofotos.eu/images-i3165byldq5.jpg

*Do sada sam slušao muziku na Sony glazbenoj liniji, koja ima signal procesor BD3401-KS2 i izlazni stupanj STK403-130.
membrana
 
Postovi: 52
Pridružen: Sub vel 01, 2014 11:16 am

Sljedeće

Vrati se na: Kupujem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost