EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Edison » Ned ruj 02, 2018 9:35 pm

DrFireBottle napisao:ali mi je veliki problem što što nemam dovoljno znanja da "izdizajniram" šasiju sam (znam da ima mnogo dizajna po internetu ali mi većina ne odgovara) tako da bi netkoga zamolio da mi izdizajnira šasiju (platio bi ako je problem) misleći na njene dimenzije, položaj trafoa lampi itd. ali će na prednjoj strani biti 5 rupa za potove zato jer sam dodao middle control a biti će jedna rupa više za još jedan malu sklopku jer uz "BRIGHT" sklopku će ići i "TWANG" sklopka


Ma imas dovoljno znanja, ali mozda nemas dovoljno hrabrosti da se upustis u samostalno konstruiranje shasije. Znas sto ti ne odgovara, a znas i sto bi zelio imati na toj shasiji. Prvo trebas imati sve komponente koje ce ici na shasiju, ili barem 99% njih. Onda to sve stavis na stol, sjednes i gledas, razmjestas, premeces, planiras. Onda uzmes malo tvrdji karton i napravis probni model od tog kartona. Shasije su uglavnom obrnuti U-profili. S par dascica i ljepljivom trakom ucvrstis taj kartonski nosac i pocnes slagati... Trafoe i prigusnice drzis samo iznad "u zraku" da ne polome kartonazu. Olovkom nacrtas gdje je sto. izbusis rupe za podnozja cijevi, osovine potova, prekidace... Vidis gdje ces smjestit plocice sa sklopovima i kako ih pricvrstiti Sve lakse elemente mozes i montirati na takvu shasiju. Mozda iz prve sve nece biti kako si zamislio pa ces trebati napraviti drugi prototip. Jednom kad si zadovoljan, pazljivo razlijepis shasiju da dobijes sve u ravnini, i eto ti nacrta, samo uredno precrtas. Fotografiju prototipa i to sto si nacrtao postavis ovdje na forumu i vec ce ti iskusniji reci sto da pripazis, gdje moze bolje...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5662
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Sri lis 24, 2018 8:17 pm

Dugo me nema, srednja me dosta tlači pa se nema vremena za DIY, ali je kućište u procesu u Ruđerovoj radionici pa pomalo ide i skoro će to, radim je po diyajnu od Albiona GS12 koji ima 2x EL84 i 3x 12AX7 a na svoje kućište ću staviti i treću rupu za još jednu 12AX7 ako će ikada biti potrebe, nažalost slike nemogu dati jer su mi sve sprave za fotkanje uništene koliko god to smješno zvuči u današnje doba sa pametnim telefonima.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Čet lis 25, 2018 10:32 am

mladic, moras to malo ubrzat nemores delat pojacala godinu, dvije tri....zaboravit ces s vremenom da uopce radis pojcalo! ili ces ostavit gitaru prije nego napravis pojacalo! :lol: :lol: pojacalo bi ti trebalo bit gotovo 7 dana od ideje max 10-15. ostalo ne bude gotovo nikad.

evo sasije i sav ostali materijal mozes kupiti ovdje:
https://www.tube-town.net/ttstore/
imas kitove pojacala, materijal sve sta ti treba... ide kamionom 4 dana dostava pa je najbolje narucit nedelju, da ti dodje cetvrtak!
glej sasije ovdje :
https://www.tube-town.net/ttstore/Chass ... 3_361.html

a mores i dat limarijama da ti to saviju po zgu, upisi u google limarija zagreb i precrtaj ove oblike gore, i neka ti neko savije za 50-100kn,

busenje ces masno platit tako da mores ili sam ili ces njima dat
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Čet lis 25, 2018 10:36 am

DrFireBottle napisao:a sad iako sam kupio materijal za kućište, ipak ću odnjeti nekome da mi to napravi ali mi je veliki problem što što nemam dovoljno znanja da "izdizajniram" šasiju sam

ostavi se "pojma dizajna" kupi gotovo kitove i delaj, kad budes sastavio 5-10-50-100 pojacala, onda ces moc sam vec neke stvari dizajnirat jer ces znat kako i sta.. ovako dok nemas te brojeve "pod rukama", neznas niti sto gdje mora doci, ne trebas si niti razbijat glavu. ako zelis napredovat, tvoje je da delas svaki dan, moras bit razapnut od dela!! :dance:
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Čet lis 25, 2018 3:45 pm

Ova mi se sviđa
https://www.tube-town.net/ttstore/Chass ... :5915.html
Da li bi bila oke za ovaj moj projekt?
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Čet lis 25, 2018 10:48 pm

ok je...mogao bis to zgurat gore... mozes i 10 cm vecu, ces imat vise mjesta
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Sri lis 31, 2018 8:38 pm

Naručio shasiju, još čekam, ali sam amp danas složio jer nismo imali škole a mogu reći bio sam zadovoljan što radi spoijo sam ga na svoj testni 1x12 cab a nije imao nekakav saftni zvuk, mislim super je, glasan je ali mi nema "safta" i onaj kremasti masni zvuk, više reže za uši kad ga se odvine, ali ono što me čudi bio je glasniji od Showmana na desetki i stvarno je dosta glasan, skoro dobivam novi mob pa ću slikati, ali barem radi!
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la Bepone » Sri lis 31, 2018 9:34 pm

one tonske kontrole makni i napravi po marsalu ili fenderu, pa ces videt koji ti vise pase...
ne smije rezat usi, dojam glasnoce ti je ustvari peak oko 1 kHz koji je najiritantniji, tako da amp koji ima te frekv uzdugnute zvuci kao "glasniji", makar to mjerno mozda i nije....
Bepone
 
Postovi: 5148
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la DrFireBottle » Sri lis 31, 2018 10:57 pm

Bepone napisao:one tonske kontrole makni i napravi po marsalu ili fenderu, pa ces videt koji ti vise pase...
ne smije rezat usi, dojam glasnoce ti je ustvari peak oko 1 kHz koji je najiritantniji, tako da amp koji ima te frekv uzdugnute zvuci kao "glasniji", makar to mjerno mozda i nije....


Složio sam ja svoj tonestack, isti je kao i onaj u prijašnjoj shemi sa 220V transformatorom koju sam postao.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: EL86 Push-Pull (mozda PSE?)

PostPostao/la membrana » Sri lis 31, 2018 11:23 pm

Ako imaš diferencijsko pojačalo u tome, pa što ne bi dao malo povratne veze sa zvučnika?
Meni je pomoglo da pojačalo zvuči "kulturnije".
membrana
 
Postovi: 52
Pridružen: Sub vel 01, 2014 11:16 am

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Pojačala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron