hybrid preamp

hybrid preamp

PostPostao/la Johnny » Sub vel 02, 2019 11:12 pm

Mislim na ovako nešto

Dio sa jfet bufferom imam riješeno, a za ostatak sklopa molim mišljenje.

Dal invertira signal, koji bi bio napon, gain i izlazna impedancija sa 6DJ8?
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm

Re: hybrid preamp

PostPostao/la ilimzn » Pon vel 04, 2019 7:01 pm

Sa 6DJ8 nece biti nista jer sklop s tim vrijednostima s 6DJ8 nece raditi.
Nije mi ba sjasnba potreba na prepad mijenjati cijev u sklopu koji nije tipican i ocigledno ga ne razumijes inace bi odgovor na 'da li invertira' bio sasvim jasan. Tesko da se u kategoriji malosignalnih audio cijevi mogu naci dvije razlicitije od 6DJ8 i ECC83/12AX7 koja je u tom sklopu u originalu, pa bi trebalo biti jasno da ce vrijednosti elemenata biti posve drugacije od navedenih ako je uopce na taj nacin moguce to sloziti sa 6DJ8.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: hybrid preamp

PostPostao/la Johnny » Pon vel 04, 2019 9:56 pm

Imam jfet buffer i to bi ostavio. Ne treba mi gain, a možda bi malo zašmekao zvuk sa kakvom cjevuljom pa bi to bila hibridna topologija. Minimalizam neki. 6dj8 familija mi svidja jer ima mali anodni napon kojeg možda mogu dobiti dc-dc boosterom, ima malu impedanciju izlaznu i imam dvije u ladici... prodo mi ih je bepone prije 10ak godina reko bih.

Zapravo sad imam "iron pre" od zen moda. Dc coupled buffer i trafici 1:2 za 6 db "besplatnog" pasivnog gaina. Impedancija je 1:4 i još uvijek manja od 200 ohma. Morat ću to još zvukovno usporediti u borbi sa cijevima druga Edisona.
Johnny
 
Postovi: 216
Pridružen: Ned lip 23, 2013 3:02 pm


Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju