Procijena vrijednosti

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la Zden » Pon tra 29, 2019 11:28 am

yoke napisao:
Zden napisao:
yoke napisao:ajd ponovo



bez obzira kako to svira ne vijedi nista vise nego originalni keneski kit
ili da ga netko ovdje vama ponudi koliko bi platili ?


na stranu sve ostalo ali ovo me se jako dojmilo : bez obzira kako to svira ne vijedi nista vise nego originalni keneski kit
znači nebitno kako radi/ svira

to po onoj što razvikanije i skuplje to bolje bitno etiketa no to smo prerasli davno i onako su kosoki sveprisutni na svakom koraku


na krivom forumu to pokusavas potencirati
samo sam ti realno napisao koliko mislim da to vrijedi





ako se ne slažeš s mojim odgovorom probaj na audiofil gdje ti je i ciljana publika za ovaj kit...
vjerujem da ćeš tamo imati puno plodniju raspravu oko vrijednosti ovog tipa uredjaja


Samo sam postavio pitanje tj. procijene , nisam tražio nečije subjektivno mišljenje o kvaliteti i inim performansama .
Naročito je indikativno podcjenjivanje nečijeg uratka na satu teh. odgoja na stranu i to što je kinesko i što je kopija .
Da zaključimo tražila se samo procjena ništa više a ocijena koji forum bi bio pogodan ili ne, ne bi komentirao ,nema smisla :whistle:
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la yoke » Pon tra 29, 2019 11:43 am

Zden napisao:Samo sam postavio pitanje tj. procijene , nisam tražio nečije subjektivno mišljenje o kvaliteti i inim performansama .
Naročito je indikativno podcjenjivanje nečijeg uratka na satu teh. odgoja na stranu i to što je kinesko i što je kopija .
Da zaključimo tražila se samo procjena ništa više a ocijena koji forum bi bio pogodan ili ne, ne bi komentirao ,nema smisla :whistle:


Ti si isto malo vrckast
samo sam ti realno, s mog stajalista, napisao zasto smatram koliko vrijedi predmetni ''uređaj''

ako možeš primjetiti sve ''procjene'' se vrte oko 1000kn +/-200kn
ja sam na nižoj

to sto ti mislis da svira ko milijun dolara (karikirano, da se ne uhvatis za to) je super stvar, jos samo moras naci nekog tko dijeli tvoje misljenje i da je spreman toliko izdvojiti za to sto ti nudis
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la ilimzn » Pon tra 29, 2019 12:54 pm

Kutija umanjuje vrijednost, i to znacajno.
ilimzn
 
Postovi: 1194
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la Zden » Pon tra 29, 2019 2:10 pm

ilimzn napisao:Kutija umanjuje vrijednost, i to znacajno.


Nije problem napravit ćemo špitsen klase škatulju ako treba ;)
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la Schultz » Pon tra 29, 2019 6:06 pm

Vrijedi onoliko koliko koštaju djelovi na jebaju. Zaboravi trud i sve ostalo. Kutija je samo dodatni problem u svemu tome ali što je - tu je.

Neki dan sam htio kupiti 3D Printer i htio sam ga odmah. Borac ga prodaje za 1800 kuna. Ja mu dajem 1500 i pokazujem tipu link gdje je taj printer 220 USD. I tip neće. Kao uzmi si ga i plati PDV i što sve ne. Ja mu kažem ali to je iz Poljske i nema PDV-a. I da ima je jeftinije od toga što ti prodaješ. I tip neće. I ja kupio iz Poljske i još dobio nekakav popust i iskoristio nekakav bon i dobio ga ispod 200 USD (1200 kn). A ovaj ga još nije prodao i još traži 1800 kuna. Neka traži... Možda netko naleti... A možda i ne...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la Zden » Pon tra 29, 2019 7:41 pm

Schultz napisao:Vrijedi onoliko koliko koštaju djelovi na jebaju. Zaboravi trud i sve ostalo. Kutija je samo dodatni problem u svemu tome ali što je - tu je.

Neki dan sam htio kupiti 3D Printer i htio sam ga odmah. Borac ga prodaje za 1800 kuna. Ja mu dajem 1500 i pokazujem tipu link gdje je taj printer 220 USD. I tip neće. Kao uzmi si ga i plati PDV i što sve ne. Ja mu kažem ali to je iz Poljske i nema PDV-a. I da ima je jeftinije od toga što ti prodaješ. I tip neće. I ja kupio iz Poljske i još dobio nekakav popust i iskoristio nekakav bon i dobio ga ispod 200 USD (1200 kn). A ovaj ga još nije prodao i još traži 1800 kuna. Neka traži... Možda netko naleti... A možda i ne...


Zgodno, ali nitko nije rekao da je na prodaju obično zamjenim ili poklonim !
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la yoke » Pon tra 29, 2019 7:48 pm

Evo da ti malo pomognem, za pomoc sam priupitao na audiofilu...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la Zden » Uto tra 30, 2019 10:46 am

yoke napisao:Evo da ti malo pomognem, za pomoc sam priupitao na audiofilu...


Baš si ljubazan , no nisam tražio uslugu a i sam znam postati upit tamo ako želim ali nemam običaj nabijati broj postova ,
osim ako je u pitanju neki cilj druge namjere .
I tu je kraj .
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la tom_hifi » Uto tra 30, 2019 10:59 am

Trgovina je prilično zeznuta stvar i tu treba biti oprezan, a još više kada se traže procjene vrijednosti. Nema smisla nešto procjenjivati ako imaš barem malo 'blage veze' o čemu se radi. Jednostavno, otvoriš oglas i napišeš što za to tražiš. Dali ćeš prodati, to je drugi par cipela i ovisi o par faktora.

A sve ovo linkanje na ebay i slične stranice, to je samo znak da te se upozori da tako nešto košta toliko i toliko i da su ovdje ljudi koji si to sami znaju složiti i da, lako moguće, nećeš dobiti novaca koliko bi želio.

Toliko od mene.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Procijena vrijednosti

PostPostao/la joe dalton » Sri svi 01, 2019 4:58 am

yoke napisao:
Zden napisao:Samo sam postavio pitanje tj. procijene , nisam tražio nečije subjektivno mišljenje o kvaliteti i inim performansama .
Naročito je indikativno podcjenjivanje nečijeg uratka na satu teh. odgoja na stranu i to što je kinesko i što je kopija .
Da zaključimo tražila se samo procjena ništa više a ocijena koji forum bi bio pogodan ili ne, ne bi komentirao ,nema smisla :whistle:


Ti si isto malo vrckast
samo sam ti realno, s mog stajalista, napisao zasto smatram koliko vrijedi predmetni ''uređaj''

ako možeš primjetiti sve ''procjene'' se vrte oko 1000kn +/-200kn
ja sam na nižoj

to sto ti mislis da svira ko milijun dolara (karikirano, da se ne uhvatis za to) je super stvar, jos samo moras naci nekog tko dijeli tvoje misljenje i da je spreman toliko izdvojiti za to sto ti nudis

Točno tako. Cijenu određuje tržište a ne suma cijene dijelova. Tako je tržište odredilo i cijenu onog kineskog kita koji je osnova predmetnog uređaja. Sklopljni kit nekom samograditelju vrijedi manje od novog takvog koji može kupiti na ebayu jer je samograditelju sklapanje hobi i gušt pa je kupovinom gotovog na neki način na gubitku. Nekom "audiofilu" koji nema alata ni znanja sklopljeni kit vrijedi više od sume dijelova. To je tržište. Nažalost tržište za ovakve stvari je u Hrvatskoj malo pa ako prodaješ DIY uradak moraš imati puno sreće da naletiš na nekoga ko će biti spreman platiti neki suvisli iznos. Tamo gdje je ponuda i potražanja veća i cijene su vjerojatno realnije. Znači sve ove naše procjene možeš objesit mačku o rep ako ne nađeš nekoga ko je spreman kupiti uređaj. I to je onda prava cijena.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju