Ljepila

Ljepila

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto srp 30, 2019 12:25 am

imam potrebu ( ako nađem dobro ljepilo.. ) zalijepiti tanku metalnu plocu za drvo
Aluminijsku plocu od recimo 1mm za sperplocu ,, nikakve pretjerane sile ne bi djelovale na taj lim koji bi bio vise iz dekorativnog razloga
ali opet ne bi zelio da mi se nakon godinu dana odvoji ...
ima li tko kakva iskustva , prijedlog ? ukupna povrsina nije mala oko 2 m2

napravio sam vec neke probe s onime sto sam imao pri ruci epoxi , metapren univerzalno lijepilo , i montage kit pattex
epoxi me malo razocaro... metapren dobro drzi... kao i montage kit ... do kada... bo :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Ljepila

PostPostao/la Bepone » Uto srp 30, 2019 9:05 am

Montazno sve na sve lijepi
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Ljepila

PostPostao/la Bepone » Uto srp 30, 2019 9:06 am

More i gumenol ovaj srednji, daj 2 sloja na svaku stranu, ukupno 4 a medju slojevima nek se za sve osusi (svaki sloj bar 15js min)
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Ljepila

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto srp 30, 2019 9:32 am

Kakav epoxi? Ja inače dosta stvari ljepim sa dvokomponentnim epoksijem(bizon ili neko slično) i dobro drži. Prije nekog vremena sam zalijepio komad aluminija na MDF i to ne mrda nikuda.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ljepila

PostPostao/la pamook » Uto srp 30, 2019 9:50 am

...drvo (višeslojni furnir ljepljen drvofixom) zalijepljen na plastificirani aluminij, poliuretan ljepilo (monokomponentno).... drži od 2015. :D

viewtopic.php?f=6&t=2462&hilit=6gf7a&start=120

...također, furnir ljepljen na trafo lak, isto ljepilo, nikakvih vidljivih promjena :

viewtopic.php?f=6&t=3373&hilit=el95+se

mislim da je bison PU max (jedino meni lokalno dostupno, ako računam da je lokalno otić u OS u tadašnji Baumax)

meni je to ljepilo uvijek prvi izbor kad idu dva (podosta) različita materijala
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Ljepila

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto srp 30, 2019 10:43 am

Bepone napisao:Montazno sve na sve lijepi


istina , ali malo je zeznuto za vece povrsine
gusto je i dok razmazem obe strane trebati ce mi dost vremena.. pogledat cu dali ga prodaju u kanticama ili sl.
isto vece povrsine mi je tesko dobro pretisnut jednu na drugu... neznam koliko je to bitno

Bepone napisao:More i gumenol ovaj srednji, daj 2 sloja na svaku stranu, ukupno 4 a medju slojevima nek se za sve osusi (svaki sloj bar 15js min)

pamook napisao:..drvo (višeslojni furnir ljepljen drvofixom) zalijepljen na plastificirani aluminij, poliuretan ljepilo (monokomponentno).... drži od 2015.


pa to mi je za sad prvi izbor... lako se ga maze i ovaj sitan komadic prokleto drzi... drugi mi je bas onaj bison montage kit ( onaj smeđi ako se ne varam ) kojeg pamook spominje

Khadgar2007 napisao:Kakav epoxi? Ja inače dosta stvari ljepim sa dvokomponentnim epoksijem(bizon ili neko slično) i dobro drži. Prije nekog vremena sam zalijepio komad aluminija na MDF i to ne mrda nikuda.


nedavno sam lijepio trakice aluminija na drvo bas s bizon onim malim dvokomponentnim ljepilom , uzmem si onaj plavi koji sporo susi da se ne trebam zurit...
kasnije kad sam iso ravnat rub na nekim djelovima mi se trakica odvojila... sad dali sam ja skrtarijo s ljepilom ili je povrsina bila prljava neznam...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Ljepila

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto srp 30, 2019 11:22 am

Moje iskustvo nije nešto veliko jer sam to radio samo jednom i nisam naknadno ništa obrađivao, i da prije ljepljenja sam aluminij dobro oprao sam vimom i deterđentom. Preferiram ovakva ljepila jer velika pakiranja montažnog kita ne bi potrošio u 10 godina, a samo bi mi se sa vremenom osušilo i onda bez veze bačen novac.
Inače ovo što sam ja ljepio kada sam stisnuo dva komada zajedno na sve četiri strane je ljepilo malo iscurilo tako da sam siguran da nije ostalo nigdje šupljina ili nezaljepljenog dijela.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Ljepila

PostPostao/la yoke » Uto srp 30, 2019 2:15 pm

davno mi je Dean savjetovao neko ekspandirajuce ljepilo...
moguce da je bio neki bison PU ali ekspandirajuci
u žutom plasticnom pakiranu slicno kao drvofix...kupio ga u bauhausu

meni sranje od ljepila jer ga je bilo na sve strane (ipak je samo ekspandirajuci :lol: :lol: :lol: )
ali drzao je ok (kerrock + sperploča)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Ljepila

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto srp 30, 2019 2:50 pm

yoke napisao:OPIC REVIEW: LJEPILA
Re: Ljepila
by yoke » Tue Jul 30, 2019 2:15 pm

davno mi je Dean savjetovao neko ekspandirajuce ljepilo...
moguce da je bio neki bison PU ali ekspandirajuci
u žutom plasticnom pakiranu slicno kao drvofix...kupio ga u bauhausu

meni sranje od ljepila jer ga je bilo na sve strane (ipak je samo ekspandirajuci )
ali drzao je ok (kerrock + sperploča)


Jel bilo slicno gustoci i bolji kao med ?
I sa strane di se siri ostane kao neka pjena koja se kasnije stvrdne ?
Radio sam sa licnim mozda i istim , lijepio drvo - drvo i dobro je drzalo ...
Bilo je to davno... trebao bi se prosetat po nasim ducanima i vidit sto se nudi
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Ljepila

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto srp 30, 2019 3:06 pm

Mali mozda korisni info.
Ispolirao sam komadice lima na rotirajucoj brusilici sa filcom gore
da vidim kako ljepila drze a jos vise kako podnose toplinu koja se kod poliranja stvara
Ovo za njih je hard test jer toplina koja se na brusilici stvara je stvarno poprilicna. Kad se bude brusila veca povrsina raditi ce se to lakse...
Ugl epoxi i montazno su prezivjeli i drze jos uvijek jako a onaj univerzalni ( gumeni kako bi bepo rekao ) je popustio
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Sljedeće

Vrati se na: Nabava dijelova

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju