Naivni Thorens

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet ruj 05, 2019 1:44 pm

poceo sam radit tjelo rucke , da podsjetim biti ce WTA
ove komade bi bilo lijepo napravit malo manje i elegantnije ( citaj lakse )
u kucnoj radinosti je malo tesko.. ali da opet radim uspio bi je jos malo olaksat
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet ruj 05, 2019 1:46 pm

:chores-mowlawn:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri lis 16, 2019 11:09 pm

ruka se dovodi kraju , kad se ostatak napravi slijedit ustimavanje i test :pray:
misao vodilja je da svemir nikad ne izlazi iz mode :mrgreen:
uteg je metalni , njega sam srecom nasao u jednoj zeljezariji kao komad za izradu-ukrasavanje "kovanih" ograda ,, fi 30mm
ostale kugle su od drva montirane na inox sipkice . Navoj + malo epoxi-a drzati ce
mislim da sam si uspio napraviti i lift , koristeci stari komad sa Thorensove rucke
na njega trebam jos zalijepiti komadic filca ili gume na kojem ce strijela lezati , i kad se ruka i igla montiraju na gramofon sve to postimat ... :?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned lis 20, 2019 12:30 am

idemo dalje s kutijom , nacrtano je staklo . To je jos jedan mali hobi kojeg imam a crtanjem na staklu se bavim zadnjih godinu dvije.
Na staklu se crta na poleđini i njega se kasnije okrene . Meni je to jako interesantna tehnika ( ne bas lagana... ) jer se sve radi naopako . Ono sto bi se inace na platnu radilo zadnje , sitni detalji , konture i sl. na staklu radi se prvo a pozadina zadnja.
Skicu je dobro napraviti na komadu pausa jer se nju također okrece-zrcali.
Kada se da zadnja ruka uljene boje na nju se kao zastita zalijepi kom. papira
Sliku kad se lijepo osusila uglavio sam u okvir , a legnuo sam je na sloj silikona
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Master of disaster » Ned lis 20, 2019 7:16 am

:o jako ljepo!!
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la pamook » Ned lis 20, 2019 9:34 am

Bravo maestro :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :D .... kada sam procitao da ces uljem po staklu, uhvatila me strava od onih hidrocefalnih pijandura sa pijetlovima slomljenih vratova i ogromnim cvjetovima.... al srecom, ovaj tvoj space age je dijametralno suprotan... jako mi se svidja :mrgreen:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la davorin » Ned lis 20, 2019 9:44 am

pamook napisao:Bravo maestro :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :D .... kada sam procitao da ces uljem po staklu, uhvatila me strava od onih hidrocefalnih pijandura sa pijetlovima slomljenih vratova i ogromnim cvjetovima.... al srecom, ovaj tvoj space age je dijametralno suprotan... jako mi se svidja :mrgreen:

C, c, c! Crni sine... :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Zden » Ned lis 20, 2019 10:32 am

A joj kosilica etc :doh:
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned lis 20, 2019 10:38 am

pamook napisao:Bravo maestro .... kada sam procitao da ces uljem po staklu, uhvatila me strava od onih hidrocefalnih pijandura sa pijetlovima slomljenih vratova i ogromnim cvjetovima.... al srecom, ovaj tvoj space age je dijametralno suprotan... jako mi se svidja


uuu meni se ti motivi kokosi , cudnih ljudi , drveca , podravine ludo sviđaju
onih par puta sto sam imao priliku vidjeti u zivo slike nasih majstora buljio sam u njih satima :D cudo od slika ugl. :D

Zden napisao:A joj kosilica etc


hehe to ti je moj alter ego :chores-mowlawn:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Naivni Thorens

PostPostao/la Bepone » Ned lis 20, 2019 12:59 pm

Kristali su dobri, nakraju zanimljivi detalji
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju