Gorenje GC 201 muzička linija

Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Kulin Ban » Pon lis 28, 2019 9:56 pm

da ne bi sve ponavljao, temu otvorio ovdje https://www.hi-files.com/forum/index.ph ... /#comments" target="_blank" target="_blank i dosta toga saznao
ali je ostalo nekih neodgovorenih pitanja
kao prvo, nigdje da nađem podatak o snazi pojačala same linije

i drugo, da li je ozbiljan kvar to što ne radi desni kanal, isplati li se popravljat

Slika
Kulin Ban
 
Postovi: 3
Pridružen: Pon lis 28, 2019 9:46 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Zden » Uto lis 29, 2019 10:45 am

[quote="Kulin Ban"]da ne bi sve ponavljao, temu otvorio ovdje https://www.hi-files.com/forum/index.ph ... /#comments" target="_blank" target="_blank" target="_blank i dosta toga saznao
ali je ostalo nekih neodgovorenih pitanja
kao prvo, nigdje da nađem podatak o snazi pojačala same linije

i drugo, da li je ozbiljan kvar to što ne radi desni kanal, isplati li se popravljat

Slika[/quo

Imao davnih 70 , nekih 30w loši zvučnici loš deck solidan tuner i zadovoljavajući gramofon . Pokušaj da se napravi nešto za radničku klasu
no po izvedbi jednom rijeći poluproizvod . Za ono vrijeme jako lijepo izgledao kao komad namještaja
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la Kulin Ban » Uto lis 29, 2019 7:04 pm

Zden napisao:
Imao davnih 70 , nekih 30w loši zvučnici loš deck solidan tuner i zadovoljavajući gramofon . Pokušaj da se napravi nešto za radničku klasu
no po izvedbi jednom rijeći poluproizvod . Za ono vrijeme jako lijepo izgledao kao komad namještaja

nema to veze s radničkom klasom a bogami ni sa Gorenjem, osim što su slovenci nalijepili svoju etiketu (kada su kupili Kerting) sa čisto njemački proizvod iz 1973.
Körting Music Center 665
https://www.radiomuseum.org/r/korting_m ... mc_66.html" target="_blank

a i bila je vraški skupa, bar 3-4 tadasnje prosječne jugo plate
Kulin Ban
 
Postovi: 3
Pridružen: Pon lis 28, 2019 9:46 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la DrFireBottle » Uto lis 29, 2019 7:23 pm

Meni dosta lijepo izgleda, ali smeta me taj plastični poklopac, užasno mi je to kad se izgrebu ali super bi izgledalo kad bi bio stakleni ili samo da je novi od tanje prozirne plastike.

Uglavnom, ja ga nebi bacio ali njušim da će biti malo više od 200 kuna da ga se dovede u tvorničko stanje...
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la daluka » Uto svi 23, 2023 8:50 pm

Neki dan na placi pokupio GC 201A.
Ima li tko objašnjenje za ovakvo inžinjersko rješenje izlaza za zvučnike?
U prilogu fotografija pcb sa konektorima za zvučnike, obratite pažnju na kontakte gdje je upitnik, RV i LV nisu nikamo spojeni.
pcb_GC201A.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
daluka
 
Postovi: 144
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la micro » Uto svi 23, 2023 10:06 pm

Kulin Ban napisao:
Zden napisao:
Imao davnih 70 , nekih 30w loši zvučnici loš deck solidan tuner i zadovoljavajući gramofon . Pokušaj da se napravi nešto za radničku klasu
no po izvedbi jednom rijeći poluproizvod . Za ono vrijeme jako lijepo izgledao kao komad namještaja

nema to veze s radničkom klasom a bogami ni sa Gorenjem, osim što su slovenci nalijepili svoju etiketu (kada su kupili Kerting) sa čisto njemački proizvod iz 1973.
Körting Music Center 665
https://www.radiomuseum.org/r/korting_m ... mc_66.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

a i bila je vraški skupa, bar 3-4 tadasnje prosječne jugo plate

Kako nema , korting je pravljen u Leipzig od 73 do 77 a taj grad je bio u DDR u to vrijeme :mrgreen:
Ispravka, pravljen u zapadnoj njemackoj , a samo u imenu im je bio grad iz DDR-a.
Zadnja izmjena: micro; Uto svi 23, 2023 10:50 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
micro
 
Postovi: 598
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la davorin » Uto svi 23, 2023 10:16 pm

Nije on zbog toga manje Njemački! :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la micro » Uto svi 23, 2023 10:34 pm

Malo prevodio i kaze , tvornica jeste ponovno 52 osnovana u zapadnoj njemackoj , vlasnik protjeran iz istocne njemacke, vlasnik kortinga.
Korting bankrotirao 77, a 78 postao gorenje-korting, i onda propao 83 sasvim. U tom periodu 78-83 pravio samo navodno za istocnoeuropsko trziste. A i cudan nacin prodaje prije 77 su imali.

Znaci od TV i radia presli na proizvodnju perilica za rublje :)
micro
 
Postovi: 598
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la micro » Uto svi 23, 2023 10:58 pm

Nema veze sa Gorenjem a ni Kortingom , neka me neko ispravi najbolja muzicka linia proizvedena 80-tih je bila RIZ.
stereo hifi pojačalo-P4060, stereo hifi tuner-T4130, stereo hifi kazetni magnetofon-K4020, zvučnici ZK860hifi snage 70/110w

Ako nije bila najbolja bila je najlepsa:)

Po Poljskoj licenci , kazetofon je bio vecinom metalni i izbacivao je fioku van u koju se stavljala kaseta i onda uvlacio kasetu a glavu spustao pomocu elektromagneta.

Kao sa linka , ali mislim da prvi zvucnici nisu ti kad se pojavla
https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponent ... s-10124766" target="_blank
micro
 
Postovi: 598
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Gorenje GC 201 muzička linija

PostPostao/la grunf » Uto svi 23, 2023 11:09 pm

daluka napisao:Neki dan na placi pokupio GC 201A.
Ima li tko objašnjenje za ovakvo inžinjersko rješenje izlaza za zvučnike?
U prilogu fotografija pcb sa konektorima za zvučnike, obratite pažnju na kontakte gdje je upitnik, RV i LV nisu nikamo spojeni.
pcb_GC201A.jpg


sićan se ovog izlaznog stupnja ,jednostruko napajanje, mislim oko 50V ,ogroman trafo , četri 2N3055 , sigurno 2 srednje , 91god, poslužilo kao donor za 2N3055 jer sam ih iskoristia u pojačalu sa dvostukim napajanjem , mislim da je shema bila iz ABC tehnike

šta je s tim drugim parom izlaznih konektora se ne mogu sititi , davno je bilo
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2446
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Sljedeće

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost