Philips SX6454/71R zvučne kutije

Philips SX6454/71R zvučne kutije

PostPostao/la davorin » Sub vel 01, 2020 9:45 am

Od pamook -a sam dobio (zahvaljujem :D ) par zvučnih kutija "Philips SX6454/71R" iz ~1978-me godine, u radnom i prilično dobro očuvanom stanju. Nakon otvaranja i pregleda sam našao da su na jednom bas-srednjetonskom zvučniku potpuno otkinuti lemni kontakti i netko je kablove direktno zalemio za elastične licne koje vode na zavojnicu što sam morao popraviti. Osim toga sam uklonio postojeće spojne kablove, ugradio na stražnju ploču standardne priključne terminale-buksne, očistio i lakirao sve vanjske površine, izmjerio i provjerio "skretnicu" (zapravo je bas-srednjetonski zvučnik spojen direktno a visokotonac preko visoko propusnog filtera 12dB/oktavi od PIO-kondenzatora 12uF/50V i zavojnise 0,35mH; sve je ispravno i u dobrom stanju te nisam ništa mijenjao) i zamijenio osušene platnene brtve između zvučnika i kutije.
Zvučnici su PHILIPS-ovi AD8061W4 (bas-srednjetonac) i AD0160T4 visokotonac odlično očuvani.
Isprobavanjem kutija ("na uho") sam došao do zaključka da unatoč starosti dobro i ugodno rade, s vrlo jasnim i preciznim srednjim i visokim tonovima, i malo "čvršćim" i "tvrđim" niskim, što mogu zahvaliti i relativno malom volumenu (~38x27,5x19cm vanjskih dimenzija, odnosno ne više od ~12 dm3 unutrašnjeg neto volumena) i gabaritima kutije.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: davorin; Sub vel 01, 2020 9:50 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Philips SX6454/71R zvučne kutije

PostPostao/la davorin » Sub vel 01, 2020 9:49 am

Još nekoliko slika:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Philips SX6454/71R zvučne kutije

PostPostao/la Master of disaster » Ned vel 02, 2020 10:39 am

Ljepi zvučnici :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Philips SX6454/71R zvučne kutije

PostPostao/la pamook » Ned vel 02, 2020 10:47 am

...lijepo.... a kad se jos sjetim da sam u stvari isao kupit kosilicu jer je stara krepala :lol: :lol: :lol: :lol: .... te kolateralne žrtve, to je gotovo obavezno :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija


Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju