Gramofon RIZ-ELAK GM7601

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned svi 21, 2017 12:19 pm

tubeman napisao:Inače, bez ikakve zle namjere, nazivanje gramofona "grembalicama", "grebalicama", "vrtilicama" i sl. pomalo me podsjeća na tepanje šiparica ku*cu".Mistika i idolatrija mi na ovom forumu nekako ne pašu.Previše me podsjeća na AFN


pogodio sam u sridu vidim :mrgreen: my bad :mrgreen: razumjem tubeman sto hoces reci i imas i pravo..

drugo evo slika ali neznam koliko ce biti od koristi... ugl vidi se koj je sistem kao sto je tubemen naveo
metalni kin koji ide utorom je citav, na njemu se moze stimat visina ali mislim da nije do toga...
prekidac je citav i mislim da dobro radi,polugice se lako krecu i ne vidim da je ista zaglavljeno...
smatram da je sistem preskocio pa sve ne radi kako treba ili nesto slicno, kad budem skuzio kako cjeli mehanizam radi verujem da cu doc i do toga di je caka...
lift zapravo radi ali radi kad nebi trebao... svako toliko se ukljuci i vraca mi rucku u polozaj mirovanja
tad se gramofon iskljuci na kratko i onda opet u krug...
nesto se pomjerilo morat cu doci sam do zakljucka :think: ali dasas je lijep dan steta ga ne iskoristit tako da mozda na vecer se opet ulovim ovoga ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la tubeman » Ned svi 21, 2017 12:38 pm

Nema problema.
Osobno me to nimalo ne smeta (zašto i bi), ali mislim da smo sve to prevazišli :) :)

Nije problem u liftu već u sistemu "vraćanja" ručke u "home" položaj.
Najvjerojatnije je nešto "preskočilo ili se zakrenulo.
Točan položaj zupčanika je jako važan kod podešavanja.

Najjednostavnije je probati isključiti struju, dovesti ručku do krajnjeg položaja, ručno "vrtiti" ( :) ) tanjur i i gledati gdje će se i što podići i što se događa kada se ručka vrati u početni položaj. SVE značajno se događa unutar plastičnog zupčanika. Mislim da ćeš logiku rada brzo shvatiti jer sistem nije prekompliciran.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3118
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon svi 22, 2017 12:04 am

razlog zasto se gramofon sam ukljucivao mislim da je nađen... :dance:
iznad plasticnog kotacica koj sluzi kao mozak-programator :D nalazi se polugica koju je feder vukao prema centru
ona sluzi da kad igla dođe na kraj ploce plasticni kotacic krene se vrtit i time podigne, vrati ,spusti rucicu i na kraju iskljuci gramofon
sad srednim to i dalje bi trebalo biti lako... :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto svi 23, 2017 11:30 am

srecom mali feder koji je vraco ovu plasticnu polugicu nije bio puknut vec samo je preskocio. Malo sam ga nategnuo i sad polugica se vraca kako treba a gramofon se vise ne ukljucuje sam.
Kad se vrati kotacic mora se postavit u pocetni polozaj a kasnije kako sto ide mislim da se ni nemoze jako fulat...
gramofon izgleda da sad radi kako treba , sve je ocisceno i podmazano. Malo sam se opet zezao s polugicom koja spusta iglu na plocu, tu je plastika koja ju drzi iskrivljena-stara al nekako sam se snasao
nisam uspio poslusat kako sve radi jer mi fali kabel koji ide na phono, kaze sestra da ga je nasla u chipoteci :think: vidit cemo... :D
mozda bi bilo dobro zamjenit remen al treba prvo probat.... kao i iglu
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet svi 25, 2017 2:16 pm

deane ako se sjecas koju si na kraju zvucnicu narucio ??
http://www.ebay.de/itm/351215859368?_tr ... EBIDX%3AIT
ovu ??
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la SaWa » Čet svi 25, 2017 3:01 pm

Pao Pepeo napisao:deane ako se sjecas koju si na kraju zvucnicu narucio ??
http://www.ebay.de/itm/351215859368?_tr ... EBIDX%3AIT" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
ovu ??



Ja sam mislim baš od tog prodavača uzeo istu ti zvučnici...i neš vjerovat,radi.. :D
SaWa
 
Postovi: 1485
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Dean » Čet svi 25, 2017 6:35 pm

Uzeo sam Grado od g. Andije i još stoji u kutijici :(
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Alpseb » Sri tra 08, 2020 7:59 am

Pozdravljeni. Koliko je dolžina jermena in kje se ga bi dalo nabavit.
L.p. Sebastjan
Alpseb
 
Postovi: 2
Pridružen: Sri tra 08, 2020 7:56 am

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri tra 08, 2020 9:17 am

pozz i jos jednom dobrodosao
znaci zanima te duzina remena ( pamcenje kao da mi kaze da je tamo kotacic... bo :think: )
gramofon je kod moje sestre i ovih dana budem isao kod nje pa cu ti ga od prilike izmjeriti
vjerujem da ces negdje na netu. naci kakav pribliznih dimenzija
ako ti ne uspije iz prvog pokusaja , onda iz druge trece hoce :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Gramofon RIZ-ELAK GM7601

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned tra 19, 2020 9:18 pm

Oprosti sto malo kasnim s odgovorom bio sam nesto bolestan
Znao sam da je neki kotacic bio u ugri :D ali i remen je tu ;)
Neke njegove dimenzije bi bile 290x4 mm
Uzmi ovih 290 opsega sa + - 5 mm.... ali okvirno je to to...
Nadam se da sam pomogo
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2192
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Prethodni

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju