RIZ EA4200

Re: RIZ EA4200

PostPostao/la miska22 » Pon srp 25, 2016 4:35 pm

Ovo mi je prvi put na forumu, istrazujem kako reparirati kotacic gramofona gr-6 pa su mi te slike puno pomogle, ali uvijek postoji ali pa me zanima koji konacni fi kotacic mora bit i sa cime da ga nadogradim i zalijepim. Unaprijed zahvaljujem. Lp.
miska22
 
Postovi: 1
Pridružen: Pon srp 25, 2016 4:28 pm

Re: RIZ EA4200

PostPostao/la homer » Uto tra 21, 2020 9:34 pm

Pozdrav, imam radio RIZ 604 UKV, varijanta bez gramofona, stoji dugo u garaži i sada u doba karantene uhvatio sam vremena da ga malo sredim. Zanima me ima li netko sliku one špagice s kojom je spojeng gumb za biranje stanica, igla za oznaku stanica i ona dva kondenzatora (za KV i UKV). Dakle, radio je bio funkcionalan i privremeno je bio smješten u garažu (doma sam imao neke radove) i tako dok je radio bio u garaži, u njega se uselio miš i izgrizao mi je tu cijelu špagu, navukao još nekih mucica i složio si gajbu kraj mrežnog trafa. Uglavnom špaga je cijela izgrižena na komade dužine 2cm i nemam blage veze kako da je složim nazad, tražio sam na netu slike ali nisam našao to šta mi treba.
Ima ko da je to nedavno slagao i poslikao kako i gdje se ta špaga montira ili da ima neku sliku kakvih originalnih uputa od tog radija gdje bi to bilo objašnjeno?
Unaprijed hvala.
Avatar korisnika
homer
 
Postovi: 60
Pridružen: Pon tra 20, 2020 9:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: RIZ EA4200

PostPostao/la phobon » Pet tra 24, 2020 1:13 pm

Imam ti ja šemu za tu špagu ali ne mogu je zakvačit ovdje jer je 4M veličine,
a nemam instalirano ništa na ovom pc da ju prilagodim.
pošalji mi privatnom porukom svoj mail, pa ću ti je poslati.
Šema koju imam je za 634 model, ali mislim da je isto motanje špage za svih 5 velikih modela,
jedino je 594 nešto drugačiji.
Uglavnom ako zapneš javi se pa ću ti pomoći, ja sam takvih puno prebacio preko ruku, dok sam imao volje za to,
i uvijek mi je drago kad vidim da netko pokazuje entuzijazam kakvog se sjećam od prije 20-tak godina.
phobon
 
Postovi: 311
Pridružen: Pet pro 04, 2015 10:50 am
Lokacija: Sisak

Re: RIZ EA4200

PostPostao/la homer » Čet tra 30, 2020 3:14 pm

Evo, zahvaljujući phobon-u i shemi koju mi je poslao špagica je složena. Bilo je malo teže nego sam očekivao, probao sam sa nekom čudnom špagom pa sa debljim flaksom, na kraju sam stavio jamčvenik (ona crveno-bijelo-plava špaga sa čime bilježnici uvezuju dokumente). To nije trajno riješenje ali bude valjda držalo neko vrijeme dok ne nađem neku zadovoljavajuću špagicu.
Još jednom hvala na pomoći.
Avatar korisnika
homer
 
Postovi: 60
Pridružen: Pon tra 20, 2020 9:29 pm
Lokacija: Zagreb

Prethodni

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju