Korona sidekick projekt

Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Sri srp 29, 2020 10:32 pm

Svojevremeno sam bio u prilici nabaviti đibielove :mrgreen: biradialne horne 2344a i pripadajuće 1" kompresijske drivere 2426h. Mislio sam kako bi bilo zgodno složiti neki derivat 2234 zvučnika ( u košaru od E130 ili E140 ubaciti recone kit tog zvučnika) pa napraviti nešto što bi podsjećalo na jbl 4430 ili 4435 u slučaju da skupim četiri drivera...

Kako je krenuo lock down, poslalo me na čekanje i s obzirom da sam od gospođe dobio direktivu da se uhvatim bauštele, morao sam hitno od dostupnog materijala iz furde i onoga što se nađe na lo-fi buvljaku složiti neku razbibrigu i odmor od lopate :mrgreen:

Lo-fi buvljak je opet donirao ivericu a u furdi sam našao nešto zvučne izolacije, odvodne cijevi za bass reflex i dva MB Quart QM 200.92 20 cm zvučnika. Daleko od željenih petnajstica, ali šta je tu je. Na žalost, zvučnike je poznanik koristio u autu kao subove bez imalo smisla za x max pa su centratori malo deformirani, ali zvučnici rade pristojno, nisu izgoreni, a i poklonjenom konju se ne gleda u zube...

1.JPG


3.JPG


Kutija je zapremnine 45 litara, bas reflex. Dimenzije su provučene kroz Zmajeve tablice za smanjenje stojnih valova i zabava može početi...

2.JPG


4.JPG


5.JPG


6.jpg


Nakon nešto igranja sa skretnicom zvučnici pokazuju dosta potencijala, ali radiona je mala i natrpana i nezahvalna za mjerenja i slušanje, pa ću ovih dana skretničarenje morati nastaviti u dnevnom boravku...

7.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la cappucino » Čet srp 30, 2020 11:06 am

Mod, sory na off topic--- hebiga bar makni onaj Electronic da ne sline ljudi. :D
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1613
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Schultz » Čet srp 30, 2020 11:28 am

:-) Lood ko šišmiš...

:-D

Vidim furaš se na onog kasapina, Fikusa Lampizatora..... Endorfin P nešto... ;-)
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la pamook » Čet srp 30, 2020 12:03 pm

...ono što nam je svima zajedničko je visoka slojevitost u slaganju na police, potom sloj vješanja na kuke, eksere, klinove, potom mekani dijelovi a la užad i kablovi, pa stane još, pa vidi tu ima mjesta.... čini me ponosnim Članom Zajednice :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Čet srp 30, 2020 12:23 pm

cappucino napisao:Mod, sory na off topic--- hebiga bar makni onaj Electronic da ne sline ljudi. :D


Žao mi je, Electronic ostaje na mjestu. Ali, mogu pomoći savjetom; dehidracija izazvana slinjenjem se najbolje rješava hladnim; pivom, gemištom, bevandom... :mrgreen: ... Hvala na komplimentu..

Schultz napisao::-) Lood ko šišmiš...

:-D

Vidim furaš se na onog kasapina, Fikusa Lampizatora..... Endorfin P nešto... ;-)


Kasapinovo naravoučenje je božji blagoslov u usporedbi sa lopatom i krampom. A i jako je zgodno kada se nešto napravi za nula kuna. (na stranu sada što biradialke lani nisu bile baš nula kuna. :lol: ) sada jesu, samo se posegne na policu. :mrgreen: :mrgreen:

pamook napisao:...ono što nam je svima zajedničko je visoka slojevitost u slaganju na police, potom sloj vješanja na kuke, eksere, klinove, potom mekani dijelovi a la užad i kablovi, pa stane još, pa vidi tu ima mjesta.... čini me ponosnim Članom Zajednice :mrgreen: :lol: :lol: :lol:


Brothers in arms :music-guitarred:

Sve u svemu zanimljiv koncept je ovo. Htio sam vidjeti kako će se slagati horna i direkt radiator bas. Nije loše. Ostaje se malo igrati sa ovim, onda je u planu horne zamjeniti sa nekim širokopojasnim zvučnikom koji bi bio u OB pa to malo probati, a nadasve treba naći košare od E serije 130 ili 140...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la tom_hifi » Čet srp 30, 2020 9:31 pm

Samo naprijed! Drukčiji od drugih, ali ima nešto u tome.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Markenzi » Uto kol 25, 2020 8:03 pm

Uhhh, lijepi đibielići...ozbiljan projekt bi se sa tim hornicama dao napravit :)
Markenzi
 
Postovi: 10
Pridružen: Sub srp 27, 2019 11:09 pm
Lokacija: Marija Bistrica, Croatia

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Ned ožu 20, 2022 9:46 pm

Markenzi napisao:Uhhh, lijepi đibielići...ozbiljan projekt bi se sa tim hornicama dao napravit :)


Tek sada sam vidio... :doh:

Da. dao bi se. za to mi trebaju adekvatne petnastice. Biti će jednog dana.

U međuvremenu, sam proglasio slobodan dan. Izvadio ove zvučnike. Dvadesetice nemaju šanse sa ovim hornama. Ali u onim heco zvučnicima sa Buvljaka su 25 cm basevi, pa rekoh da probam...
Ovi basevi su ljepo sjeli u zvučnike (nakon razbušivanja rupe :mrgreen: ), osjetljivi su od Quartovih zvučnika, I zvučnici zvuče dobro. Probati ću ih izmjeriti kada stignem.

IMG_20220309_225213.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la SasaKC83 » Ned ožu 20, 2022 10:19 pm

nije te strah da te ova trubača ne usisa ?

:mrgreen:
SasaKC83
 
Postovi: 1010
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Korona sidekick projekt

PostPostao/la Master of disaster » Pon ožu 21, 2022 7:52 am

Ona ne siše. Iz nje curi med. :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju