RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la Bepone » Pon ruj 07, 2020 10:55 pm

evo krenulo se je, na cekanju su trafi 5 godina, ali bolje je nego da su 6! :lol: , iman ideju isprobati par koncepcija, limovi su ex had zbuseni na novalke, ca mi se bas i ne svidja jer sam htio ovo izvest sa oktalkama pa mozda buden i rupe sirio. niti layout nije elektricki idealan kako ja volim da je sve linearno i blizu poslozeno, "da se prati put signala uzvodno" . ali ca se more , malo ce bit sve pobacano levo desno.. teziste ampa je u 2k7: 5 oma van der Veen toroidu (Amplimo NL), sa nekim pretjeranim specifikacijama pa cemo videt kako to dela.. Lprimara je 490 H a -3dB trafa je 200kHz :P ca su preodlicne brojke. iman i UL ako se bude trebalo "malo pojacat"

trenutno na startnim pozicijama kao driverice 6CG7 (ili 5687) i 6H30Pi, ali umjesto 6H30 prvo ce uskociti 12B4A za cut taj mocan lampaski kolorirani saund, a svijetli i lijepo rozo :lol:
tako da je sa cim se igrat ovih dana. opcija je i ispravljacica PY500 koju cu na kraju ubacit jer je predvidjen namotaj na trafu za grijanje...
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la SasaKC83 » Uto ruj 08, 2020 7:54 am

Ovo "puno W"...

Koliko točno?

:lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1019
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la ziki » Uto ruj 08, 2020 8:07 am

Jel to namijenjeno za ATC?
ziki
 
Postovi: 544
Pridružen: Čet svi 16, 2013 9:59 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la cappucino » Uto ruj 08, 2020 8:14 am

Bepone napisao:evo krenulo se je, na cekanju su trafi 5 godina, ali bolje je nego da su 6! :lol: , iman ideju isprobati par koncepcija, limovi su ex had zbuseni na novalke, ca mi se bas i ne svidja jer sam htio ovo izvest sa oktalkama pa mozda buden i rupe sirio. niti layout nije elektricki idealan kako ja volim da je sve linearno i blizu poslozeno, "da se prati put signala uzvodno" . ali ca se more , malo ce bit sve pobacano levo desno.. teziste ampa je u 2k7: 5 oma van der Veen toroidu (Amplimo NL), sa nekim pretjeranim specifikacijama pa cemo videt kako to dela.. Lprimara je 490 H a -3dB trafa je 200kHz :P ca su preodlicne brojke. iman i UL ako se bude trebalo "malo pojacat"

trenutno na startnim pozicijama kao driverice 6CG7 (ili 5687) i 6H30Pi, ali umjesto 6H30 prvo ce uskociti 12B4A za cut taj mocan lampaski kolorirani saund, a svijetli i lijepo rozo :lol:
tako da je sa cim se igrat ovih dana. opcija je i ispravljacica PY500 koju cu na kraju ubacit jer je predvidjen namotaj na trafu za grijanje...

Kako bi i ja ispravljanje dela sa PY500,daj si gasa da vidin u praksi kako to dela. A ako ti tribaju podnožja za PY, javi se ;)
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 08, 2020 8:45 am

probni izgled, lim je vise pogodan za 2x Single ended nego push pull , a uz to jos imam i dva razlicita lima , ali nesto ce se sastavit
Slika
ideja je sve na gornju dok se dela drveni okvir u koji ce bit umetnuto cijelo pojacalo na limu.. za trafo i IEC uticnicu treba napraviti rupe.. i to rucno, ca je najgore :lol: :lol:
Slika
nakon par h..
Slika
Slika

svaki korak napred otkriva nove probleme i definitivno je lakse ici sa novom sasijom/limom nego pripasavati neki drugi projekt.. ovdje su rupe za podnozja velikih lampi 55mm, a meni treba 35mm, to je 20mm razlike samo :lol: sto bi znacilo da moran cilo podnozje hvatat za neke sub-konstrukcije, a prevelika je temperatura podnozja da bi izvodio kerefeke.. morat cu neke prilagodne limove radit /veli gubitak vremena
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 08, 2020 8:47 am

dosta je i vecih elektrolita koje moran nekamo uhvatit.. vidin vec da cu morat razvit posebnu plocicu za ovaj amp na koju cu zatuc napajanja i bias.. nasao neki stari laminat cemo ga malo zbrusit brusilicom
7.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 08, 2020 8:59 am

SasaKC83 napisao:Ovo "puno W"...Koliko točno? :lol:

a bilo je rasprave vec, oko 200-300! :lol: pred 10 godina sastavio sam gitarski sa ovin lampadinama, imao je oko 100w u klasicnoj AB1 klasi rada...amp ce delat ovdje na kraju u AB2 klasi znaci more vise od normalne ocekivane..
prvo cu probat triodu (tu ce bit mozda oko 30-40w, sa velikom linearnoscu i puno ciste A klase u radu), pa UL (tu vise), ca ispadne -ispadne ne ganjaju se brojke, samo kompresija da bude u dan- dva/cim brze gotovo :lol:
ziki napisao:Jel to namijenjeno za ATC?

je
cappucino napisao:Kako bi i ja ispravljanje dela sa PY500,daj si gasa da vidin u praksi kako to dela. A ako ti tribaju podnožja za PY, javi se ;)

iman i ja, samo gledan kako to se zgurat! PY mores storit ispravljanje uko 40uF-L-470uF, stavis manji kondic na prvi, mislin da se komptno more i 100uf.. meni je ovdje ideja da bude samo kao soft start u pojacalu, pomalo dize DC, diode za ispravljac iman neke brzinske
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la davorin » Uto ruj 08, 2020 9:15 am

2 mala komadića Al-lima širine ~1cm sa rupama na pravom mjestu riješe problem pričvršćenja podnožja još bolje upravo zbog toga što će tako i hlađenje biti bolje. Rupa veća od podnožja će osigurati puno bolje strujanje zraka oko elektronke od onih malih rupica kakve su već izbušene na samoj šasiji. U odašiljačima (uglavnom RIZ i SIEMENS), gdje su korištene RS1003, su rupe na šasijama bile ~2cm veće od promjera same elektronke, a podnožje je bilo montirano ~2cm ispod šasije na odstojnicima također sa 2 komada limića.
Elektronka bi tako sa svojim metalnim dijelom (unutar staklenog balona) bila iznad šasije i ne bi insolacijom grijala elemente ispod nje, a opstrujavanje zraka prirodnom cirkulacijom je bilo maksimalno (nije bilo nikakvih ventilatora i turbina). Za svaku od RS1003 se vodio posebni evidencijski karton u koji se upisivao datum ugradnje u odašiljač i radni uvjeti (Ua, Ug2, Ug1, Ia, Ig2, Pa i Pg2) i datum kad bi elektronka bila zamjenjena novom (zbog kvara u njoj, ili zbog pada emisije ispod 75%). Više od 90% RS1003 su odradile više od 16000 radnih sati u trajnom režimu rada (24 sata na dan)!
Sve korištene elektronke su bile brandirane kao SIEMENS, iako su vjerojatno proizvedene u TELEFUNKEN-u, a kroz razgovore sa nekim starijim djelatnicima iz RIZ-a koji su te odašiljače proizvodili sam dobio informacije da su eksperimentirali i sa SRS551 iz DDR-a.
Od njih se odustalo jer nisu bili zadovoljni sa njihovom trajnosti u radu, iako je pouzdanost ispravnih bila slična kao i kod originala, a bile su i jeftinije pri kupnji.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la SasaKC83 » Uto ruj 08, 2020 11:53 am

Bepone napisao:a bilo je rasprave vec, oko 200-300! :lol:

Do sad je bilo od 2 do 3 W, pa do izdašnih 8 do 14 W pa pitam... :lol:

Toroidni trafo si sam potopio ili je kupljen takav?

Vrhunski DIY paradajz!
SasaKC83
 
Postovi: 1019
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: RS1003 SRS551 PP amp (puno W)

PostPostao/la Bepone » Uto ruj 08, 2020 8:14 pm

to je tako bilo tvornicki, a paradajz na dozreljivanju! tr ima neke nerealne performanse , bar u teoriji :think:
11.jpg

napravio drzace za sockete 8 kom
12.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Sljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju