Raša - Marčana Horne

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub vel 12, 2022 11:27 am

trublje polakirano , taman mi je stiglo 3 ruke laka :dance:
obzirom da slozen oblik predmeta kojega se farba krajni rezultat je zadovoljavajuc... imam mat dijelova koje cu popraviti finim papirom i polirkom...
mozete pretpostaviti sto se desava kad se kompresorom sprica unutarnji dio usta horne... dobije se postojana frizura :mrgreen:
sad cekam prvu zrtvu koja ce navrati do mene da mi pomogne skinut horne
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la yoke » Sub vel 12, 2022 12:26 pm

WaaaauuuuuuuuUuuUUuUUUUUu !!!
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Cindra » Sub vel 12, 2022 12:46 pm

Mrak, izgledaju fenomenalno
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 327
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned tra 10, 2022 10:47 pm

dampira se sve zivo i mrtvo
pale su i neke probe... :shhh: :dance:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Master of disaster » Pon tra 11, 2022 6:54 am

Kakvi su prvi dojmovi?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la SasaKC83 » Pon tra 11, 2022 7:05 am

Pao Pepeo napisao:mozete pretpostaviti sto se desava kad se kompresorom sprica unutarnji dio usta horne... dobije se postojana frizura :mrgreen:


đizz koji projekt :clap:

upikni usisavač u rupu di ide zvučnik pa bi trebalo pomoći prilikom lakiranja bezdana... :mrgreen:

bilo bi lijepo počuti ...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon tra 11, 2022 10:52 am

[quo :D te="Master of disaster"]Kakvi su prvi dojmovi?[/quote]

znam sta te zanima :mrgreen: :D
ako uzmemo u obzir da povrsina membrane je oko 50cm2 cak i ima basa !!!
ako uzmemo u obzir tvoje kriterije onda nema :D

slusao sam ja ove zvucnike i prije pol godine da budem iskren.. zapravo samo jedan , i s ne dampiranom komorom. Tad sam brzo odustao od slusanja jer goli zidovi komore mutili su srednji dio . Iskustvo mi govori da komora kod horna mora bit dampirana .
Sad je situacija nebo i zemlja + slusam stereo sliku koja je isto ok a nisam se ni igrao sa smjestajem horna u prostoriji.
Kao probno pojacalo koristio sam 807 SE , koje nije bas najidealniji gonic alpair 7ca.
Sad cemo malo mjeriti da vidimo dismo , ali ovako na prvu nije lose...
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Master of disaster » Pon tra 11, 2022 11:26 am

Pao Pepeo napisao:[quo :D te="Master of disaster"]Kakvi su prvi dojmovi?


znam sta te zanima :mrgreen: :D
ako uzmemo u obzir da povrsina membrane je oko 50cm2 cak i ima basa !!!
ako uzmemo u obzir tvoje kriterije onda nema :D


slusao sam ja ove zvucnike i prije pol godine da budem iskren.. zapravo samo jedan , i s ne dampiranom komorom. Tad sam brzo odustao od slusanja jer goli zidovi komore mutili su srednji dio . Iskustvo mi govori da komora kod horna mora bit dampirana .
Sad je situacija nebo i zemlja + slusam stereo sliku koja je isto ok a nisam se ni igrao sa smjestajem horna u prostoriji.
Kao probno pojacalo koristio sam 807 SE , koje nije bas najidealniji gonic alpair 7ca.
Sad cemo malo mjeriti da vidimo dismo , ali ovako na prvu nije lose...[/quote]

Bold 1; da za pravi volumen basa nema zamjene za površinu membrane, što onda vodi do drugih problema...

Bold2; To sam i ja primjetio, najbolje rezultate sam dobio kada sam komoru i deflektore na prijelomima horne dampirao sa filcem, i ako mislim da bi pozitivan pomak bio kada bi se dampirala jedna od dvije paralelne stranice u horni također (ti sa tim nemaš problema mislim).

EDIT; kada se usporedi veličina horne sa veličinom drivera ovo kod tebe je bliže idealnom omjeru nego što se može postići sa velikim driverima, horna bi onda bila veličine kuće.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Cindra » Pon tra 11, 2022 4:35 pm

Zašto ti 807ice nisu dobre za Alpair?
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 327
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Raša - Marčana Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon tra 11, 2022 11:07 pm

Master of disaster napisao: da za pravi volumen basa nema zamjene za površinu membrane, što onda vodi do drugih problema...


posto su mi fullrengeri furka meni je neka zlatna sredina je od 6.5 do 8 inchni driver

Master of disaster napisao: To sam i ja primjetio, najbolje rezultate sam dobio kada sam komoru i deflektore na prijelomima horne dampirao sa filcem, i ako mislim da bi pozitivan pomak bio kada bi se dampirala jedna od dvije paralelne stranice u horni također


kod bass horni nije to toliko izrazeno , ( membrane znatno kruce nego kod FR-a ) srednji dio preuzima drugi zvucnik...
kod ovakvih " solo igraca " kao sto su u ovim hornama se prvo ocekuje da srenji dio bude sto bolji , oblik komore i njeno dampiranje je kljucno.
Isprobavanje sa ispunom komore cu kad prikljucim mikrofon , ali i ovako na prvu vise nego dobro.
Master of disaster napisao:paralelne stranice u horni također (ti sa tim nemaš problema mislim).

puno manje nego komora klasicnog oblika

Master of disaster napisao:EDIT; kada se usporedi veličina horne sa veličinom drivera ovo kod tebe je bliže idealnom omjeru nego što se može postići sa velikim driverima, horna bi onda bila veličine kuće.

na brzaka... povrsina usta mi je 53x veca nego grlo
da to primjenimo na jednu 15cu koje ti jako volis , i da tad damo povrsinu grla horne od 700 cm2 ( nesto manje od Sd-a ) usta horne bi nam bila oko 1.9x1.9 metra :D
i duga oko 6 metra

Cindra napisao:Zašto ti 807ice nisu dobre za Alpair?

mozda neka logika nam kaze da za manji zvucnik treba manje snage ali nije . 807 SE daje oko 6 W sto nije idealno za Alpar 7 .
Taj malecki zvucnik uspijeva imati malo veci hod membrane od svojih konkurenata bez neke vece distorzije . Sposoban je dati dobar i mocan donji dio ( nemojte se smijati.. :lol: )
volio bi tu probati neki dobar tranzistor od kojih 20W ili SE od 10
otom potom
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2209
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju