DIGI 2x30 za TV i slične potrebe

DIGI 2x30 za TV i slične potrebe

PostPostao/la davorin » Ned sij 05, 2020 12:31 pm

Nakon jedna grmljavine sam ustanovio da TV-prijemnik u radioni (moj "kolega" koji mi pravi društvo! :lol: ) ne radi! Pogledao sam "iznutrice" u njemu (malo što se tu da "pogledati"!) i ustanovio da je do kvara došlo na glavnoj ploči i da je izgorio procesor. Doslovno izgorio jer je na njemu nađena mala rupica karboniziranih rubova. S mojom malom mirovinom ne mogu tek tako "otrčati" u dućan i kupiti novi TV pa sam morao na drugi način ponovo doći do "kolege". Našao sam u furdi mali DVBT prijemnik (za priključak nekadašnjih analognih CRT TV-a) sa VGA-izlazom (uz standardni "scart" i "compozit video) i spojio ga na računalni monitor (koji je preostao kao "višak" kad je kćer kupila novi kompletni PC!). Slika je bila tu, ali tona nije bilo! Morao sam audio izlaze spojiti na neko pojačalo, ali moralo je biti jako malo zbog skučenog prostora na polici gdje stoji "novi TV".
Kupio sam gotovo pojačalo preko e-Bay -a, ali uz najbolju volju ne mogu pročitati naziv "čip"-a koji je zapravo sve.
https://www.ebay.com/itm/DC-12V-Dual-Ch ... 2749.l2649
Našao sam trafo (15V/2,3A) i gotovu kutiju (ispravljač za prastaro IVEL-ULTRA računalo) i ugradio sve te dobio funkcionalan uređaj koji ispunjava svrhu.
Zvučnici su od rashodovanog CRT-TVa (Sony) i sve skupa radi iznenađujuće dobro i čisto.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: DIGI 2x30 za TV i slične potrebe

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned sij 05, 2020 1:17 pm

Moguće da je to TPA3118 ili neki sličan. Baš su mi neki dan došle pločice di je TPA3118 spojen u bridge. Maltus je kupio prije nekog vremena takva dva mono modula i kaže da to baš fino radi.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: DIGI 2x30 za TV i slične potrebe

PostPostao/la davorin » Ned sij 05, 2020 11:51 pm

Da, po svemu sudeći je to TPA3118, ali bi mogao biti i TPA3116 ili TPA3130. Zapravo me i ne zanima jer ako i bude potreban servis zbog izgaranja integrirca, nabavit ću cijelo novo pojačalo koje je zbog niske cijene više isplativo od nabavke samog integrirca zasebno. Napajanje je ~19V-DC, a kako su zvučnici od ~6 Ohma ne očekujem neko veće grijanje.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6933
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska


Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju