Audio preklopnik

Audio preklopnik

PostPostao/la davorin » Čet svi 23, 2013 12:44 pm

Za izradu stereo audio preklopnika (izbor između 3 izvora signala prema 3 različita pojačala) sam zbog brzine izrade (treba mi sutra! :lol: ) iskoristio kutiju od "Data Switch"-a (jedan ulaz sa DB25 na 4 izlaza sa DB25) koja je korištena u devedesetim za izbor jednog od 4 printera na računalo. Takva oprema se više ne koristi, pa sam bez grižnje savjesti(uređaj je bio ispravan!) uklonio kompletan sadržaj i iskoristio samo kutiju.
Upotrijebio sam 2 "nova"(zapravo su iz '50-ih, ali nekorišteni!) keramička preklopnika sa 3 preklopa sa 3 položaja, sa posrebrenim kontaktima. Završio sam montažu, a poslije podne ostaje ožičljenje i provjera ispravnosti prije pakovanja za TF.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7233
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la s@ki » Čet svi 23, 2013 12:56 pm

a nebi prije puta onak nabrzinu i par trafića namotao i slozio pojačalo ? :D :clap: :lol:
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la audio kutak » Čet svi 23, 2013 1:41 pm

može meni onak usput, 2 pizze sa ribama i krigla piva? :roll:

svaka čast .... kada imaš znanje ..... i dijelova !

vidiš, meni to nikad nije trebalo ali.... izgleda da će trebati.... pa pažljivo pratim razvoj događaja.....

Čije RCA činčeve uzimaš kada ih toliko imaš? Gdje nabavljaš? Jel su jeftini a kvalitetni?
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la davorin » Čet svi 23, 2013 6:13 pm

Naprava je završena, ali bojanje i glancanje će doći na red nakon TF-a.
RCA konektori su kupljeni preko eBay-a(~2$/komad) i nisu ništa specijalno, ali su solidne izvedbe.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7233
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la audio kutak » Čet svi 23, 2013 6:49 pm

buš znal koji su ti ulazi a koji izlazi? :o

osim ako si slagal po oznaci I/O koja je ostala na kučištu...

jednostavno i svrsihodno.....

sada čekamo verziju od Edisona ! :mrgreen:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la davorin » Čet svi 23, 2013 7:11 pm

audio kutak napisao:buš znal koji su ti ulazi a koji izlazi? :o

osim ako si slagal po oznaci I/O koja je ostala na kučištu...

Potpuno je svejedno koja strana je ulazna ili izlazna jer je uređaj bidirekcionalan.(obična žica! :lol: )
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 7233
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la Dean » Čet svi 23, 2013 7:21 pm

Svaka ti dala! Ali ja bi ipak špricnuo prednju stranu :mrgreen:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la Edison » Čet svi 23, 2013 8:02 pm

davorin napisao:Potpuno je svejedno koja strana je ulazna ili izlazna jer je uređaj bidirekcionalan.(obična žica! :lol: )


Ali da si stavio neku "audiofilsku zicu", onda ne bi bilo svejedno.
Nju jos u tvornici nauce u kojem smjeru struja treba teci... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la Edison » Čet svi 23, 2013 8:03 pm

Dean napisao:Svaka ti dala! Ali ja bi ipak špricnuo prednju stranu :mrgreen:


Dodji u Sibenik pa spricni na licu mjesta... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Audio preklopnik

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet svi 23, 2013 8:08 pm

Neće se on nigdje pojaviti sve dok mi ne da 0,5kg šelaka. :ugeek:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6187
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Sljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju