Tube tester

Tube tester

PostPostao/la Dean » Sri kol 12, 2015 10:27 pm

Slična kutija, ali malo veća :D
Nastavak pomagala....

Početak je davno zamišljen, ali se uvijek nekako preskakalo....

U početnim razgovorima mi je pomogao Elvis koji je napravio tester. Spremio sam njegova i moja razmišljanja.....
Kako su se stvari približavale, a i u razgovoru sa Davorinom, krenulo se laganini urealizaciju...

Pojedine sklopove sam napravio/upogonio, ali se čekaju uglavnom razni panel metri.

Slika za sada nema...
dvije stvari mi još nisu jasne...
Indikacija vakuma. na Johen nešto stranici sam našao taj detalj gdje na G1 stavlja serijski otpor 1 K i u seriju sa njim 500K kojeg brika sa tasterom, a to je spojeno na 2 volta suprotno polariziranih od anodnog napona. Jeli je to ok, ili treba nešto drugo?

Drugo je indikacija šlusa katode i drugih elektroda. Napajanje - neon lampica - katodu. Druga žica napajanja je preko preklopnika spojena sa ostale pinove. E sad... koji je napon dovoljan ( uviverzalan) za to? U Iskrinom "emišn testeru" je napon AC6.3 V
Za sada to.....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tube tester

PostPostao/la tom_hifi » Čet kol 13, 2015 7:21 am

Napokon da i nešto svojeg stigneš :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Tube tester

PostPostao/la Dean » Čet kol 13, 2015 11:23 am

tom_hifi napisao:Napokon da i nešto svojeg stigneš :)

Teško je katkad odvojiti posao i hobi ! Katkad imam osjećaj da sam 24 sata na poslu, a to ne želim.... :naughty:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tube tester

PostPostao/la ilimzn » Čet kol 13, 2015 3:02 pm

Za tinjalicu ti treba cca 60-100 V da prosvijetli, tako da bar tu negdje...
Ovo s vakumom se obicno temelju na spajanju cijevi u triodu, s nekim naponom na G1 preko malog ili velikog otpora. Ako je vakum los, stuja G1 je velika i stvara na velikom otporu u seriju napon koji podize G1 prema pozitivnom, sto znaci da struja cijevi poraste. Prema porastu se odredjuje kvaliteta vakuma. Inace taj otpor ne bi trebao biti fiksan progotovo sto neke izlazne cijevi ocekuju puno manje. Podatak se moze naci u datasheetu pod 'maximum grid circuit resistance' - tipicno za male cijevi oko 1M.
ilimzn
 
Postovi: 1200
Pridružen: Sri ožu 27, 2013 1:26 am

Re: Tube tester

PostPostao/la Dean » Čet kol 13, 2015 4:26 pm

Mislio sam spojiti dva otpornika na dva tipkala. 220 K za "velike " cijevi i 1M za "male"..
Kupim neki mali print trafo...2x 18 stavim dubler i to je to?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tube tester

PostPostao/la Dean » Čet lis 15, 2015 9:35 pm

Pomalo se kreće i uhodu mijenjaju stvari....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tube tester

PostPostao/la pamook » Čet lis 15, 2015 9:38 pm

:clap: :clap:

Ge-crk? :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Tube tester

PostPostao/la Edison » Čet lis 15, 2015 10:42 pm

Deane, pa to ce biti ozbiljan tester... :clap: :clap:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Tube tester

PostPostao/la Dean » Pet lis 16, 2015 12:08 am

Ma jok. Samo će tako izgledati :mrgreen:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Tube tester

PostPostao/la Dean » Pet lis 16, 2015 9:02 pm

Mali napredak...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Pomagala

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost